Značka Felt

Firmu Felt založil Jim Felt v roku 1980 keď v tom čase ako motokrosový mechanik dostal zákazku vyrobiť triatlonový bicykel pre motokrosovú hviezdu Johnyho O´Mara, ktorý na tomto bicykli aj hneď začal vyhrávať závody, ako aj majstrovstvá Kalifornie v časovke. Stalo sa tak aj vďaka tomu že Jim Felt vedel ako upraviť pozíciu jazdca pri zlepšení aerodynamiky.

Keď v roku 1991 vyhrala Paula Newby Fraserová najprestížnejší závod na Hawaji na bicykli Felt, stavba bicyklov sa stala Jimovou hlavnou náplňou práce a do roku 1994 pracuje pod rozbiehajúcim sa programom Eastonu. Neskôr v tomto roku nasledovalo jeho osamostatnenie a vznik firmy Felt Bicycles pod patronáciou firmy Answer Products. Na základe veľkého úspechu v roku 2000 Felt ukončil spoluprácu s Answer Products a započal tak novú éru značky. Felt expandoval do Európy, založil pobočku v Nemecku a rozšíril svoje portfólio o BMX a MTB bicykle.

"Nechceme byť najväčší, ale najlepší" túto vetu často Jim Felt používa a aj preto sa značka Felt dynamicky rozrastá aj mimo závodne korene, ale aj v týchto odvetviach cyklistiky sa snaží bicyklom poskytnúť čo najlepšie jazdné vlastnosti. Značka sa môže chváliť množstvom svetových NAJ. Aj keď sa Felt zameriava hlavne na závodenie a súťaže, ponúka aj pestrú paletu Cruiserov, ktoré ponúkajú kvalitné a štýlové riešenie pre každého. Okrem iného značka ponúka aj elektrobicykle a fatbike.

Filtrovať produkty