Snowboardové bundy

Správny výber snowboardovej bundy je kľúčovou vlastnosťou pre pohodu a komfort na svahu. Bez kvalitnej zimnej bundy si môžeme snowboardovanie asi len sotva užiť. Pri kúpe by ste mali zohľadniť najmä materiál, funkčnosť, štýl, farbu, veľkosť a vaše finančné možnosti. Kvalitné značky, ako Burton, DC, Quiksilver, Roxy a iné. Ak by ste potrebovali poradiť alebo mali nejaký otázky, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Snowboardové bundy

Ako vybrať ideálnu bundu na snowboardovanie?

Hlavným rozdielom medzi lyžiarskou bundou a snowboardovou bundou je takzvaný "fit". Snowboardové bundy sú oveľa voľnejšie ako lyžiarske bundy a bývajú dlhšie. Extra dĺžka vás udrží v teple, keď sedíte na snehu a pripájate si dosku. Lyžiarske bundy sú často o niečo prispôsobivejšie, pretože nepotrebujete toľko pohybu ako na snowboarde. Pretože sú obe navrhnuté pre zimné športy, nie je dôvod, prečo by ste nemohli nosiť lyžiarsku bundu na snowboard a naopak.

Existuje niekoľko kľúčových špecifikácií, na ktoré by ste si pri výbere svojej snowboardovej bunde mali dávať pozor. Jedným z faktorov môže byť rozpočet, takže nemusí byť vždy možné získať presne takú bundu, akú by ste chceli.

Vodeodolnosť snowboardovej bundy

Funkciou číslo jeden každej snowboardovej bundy je nepremokavosť. Nie je nič horšie, ako sa namočiť od dažďa alebo snehu a skončiť uzimený a v nepohodlí. Poznáme, aké to je mať skutočne nepremokavú bundu. Ako teda môžete spoznať, či je bunda nepremokavá pred samotnou kúpou? Snowboardové bundy zväčša indikujú svoju vodeodolnosť, dvoma z nasledovných troch atribútov.

  • Ako sú švy zatesnené
  • Hodnotenie vodeodolnosti
  • Gore-tex

Podlepené švy

Švy budú buď „úplne zatesnené“ alebo „kriticky podlepené“. Plne zatesnené švy (alebo plne podlepené) znamenajú, že všetky švy sú zatesnené a žiadna voda sa týmto spôsobom nedostane. Kriticky podlepené (alebo kriticky zatesnené) znamená, že sú utesnené iba hlavné švy a stále môže vstupovať voda.

Vodeodolnosť snowboardovej bundy

Niektoré, ale nie všetky snowboardové bundy majú vodotesnosť, ktorá sa meria v milimetroch. Obvykle sa pohybujú v rozmedzí od 5 000 mm do 20 000 mm. Tieto hodnotenia sú trochu zavádzajúce - predpokladá sa, že určujú, koľko dažďa bunda zvládne za 24 hodín. Nikdy však za deň nezaprší 5 000 mm dažďa - ale bunda s priemerom 5 000 mm prepúšťa vodu. Množstvo sily, ktorou dažďová kvapka zasiahne bundu, svedčí o tom, ako silno premoknete. Silnejší dážď/sneh môže preniknúť bundou 5 000 mm, ale nie plášťom 20 000 mm. Taktiež bunda s 10 000 mm je dostačujúca, ak sa nevystavujete silnému dažďu, inak vás udrží v suchu.

Gore-tex technológia

Gore-Tex je najnovšia z vodotesných a priedušných technológií pre snowboardové bundy. Je silne vodotesný a priedušný a je to skutočne najlepšia voľba, ale aj drahá. Gore-Tex nie je lacný, takže ak nie je problém rozpočet, je to určite dobrá voľba, ale ak je mimo váš cenový rozsah, skontrolujte švy a vodotesnosť podľa vyššie uvedeného. Gore-Tex bude vždy úplne zatesnené, v skutočnosti je požiadavkou každého výrobcu bundy, ktorý používa technológiu Gore-Tex, aby švy boli úplne zatesnené.

Filtrovať produkty