Značka Maxxis

Firma Maxxis bola založená v roku 1967 v Yuanlin na Tajvane ako výrobca pneumatík. V ďalších rokoch vznikli ďalšie výrobné závody v Šanghaji, Číne, Thajsko a vo Vietname. Závody v Tajvane a v Číne získali certifikácie ISO a tým sa firma Maxxis stala prvou čínskou certifikovanou továrňou na výrobu pneumatík. 

V 90. rokoch firma expandovala mimo Ázijský trh a postupne sa stávala známejšou a získavala väčšiu dôležitosť. V dnešnej dobe má firma zhruba 22 000 zamestnancov po celom svete, ktorí svojimi odbornými znalosťami zaisťujú rozumný pomer pneumatík cena/výkon. V našom e-shope značku nájdete u cyklistických pneumatík.

Tvar a funkcie pneumatík Maxxis sú vystavené tvrdým podmienkam a skúškam svetovej motoristickej verejnosti. V ponuke majú rôzne pneumatiky od priemeru 3" až po 22,5" pre nákladné vozidlá. Na celom svete pravdepodobne nie je žiadny iný výrobca s tak veľkou paletou produktov. Značke Maxxis dôverujú aj svetoví výrobcovia automobilov ako Peugeot, Toyota, Ford, Mercedes Volkswagen. Títo všetci používajú Maxxis výrobky v pôvodnej výbave. Dnes sa termín Maxxis obyčajne používa na pneumatikách ako skratka CST. "Základom našej tradície a rozvoja je dôvera našich zákazníkov, ktorú neustále presadzujeme v presvedčivom pomere kvalita, cena a výkon" To je filozofia firmy Maxxis!

Filtrovať produkty