Turistické oblečenie

Vyberte si kvalitné a pohodlné turistické oblečenie. V našej ponuke nájdete turistické nohavice, bundy, obuv, čiapky, vesty, ruksaky, čelenky, palice, ferratovú výstroj, prilby a množstvo užitočného športového sortimentu. S výberom vám poradia naši skúsení predajcovia online aj offline. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte e-mail na info@najsport.sk.

Turistické oblečenie

Turistické oblečenie je navrhnuté pre pohodlné a praktické nosenie počas cestovania a turistických aktivít. To zahŕňa rôzne odevy, ktoré sú vhodné pre rôzne podmienky a typy dobrodružstiev, či už ide o mestské prehliadky, turistiku, dovolenku alebo iné aktivity. Prečítajte si tiež článok o tom, ako vybrať ideálnu turistickú výbavu.

Typy a rozdelenie turistického oblečenia

Tu sú niektoré typy turistického oblečenia, ktoré môžete zvážiť:

Turistické nohavice

Turistické nohavice by mali byť predovšetkým pohodlné. Vyberte si ľahké nohavice alebo turistické nohavice vyrobené z priedušných materiálov. Nohavice s rôznymi vreckami môžu byť veľmi užitočné na ukladanie drobných vecí.

Turistické tričká a tielka

Ľahké turistické tričká a tielka sú ideálnou voľbou pre turistiku. Zvoľte si tričká vyrobené z rýchloschnúcich a priedušných materiálov. V lete môžu byť tielka dobrým riešením.

Turistické bundy a mikiny

Aj keď idete do teplých oblastí, je dobré mať s sebou ľahkú a priedušnú turistickú bundu alebo outdoorovú mikinu na prípadné chladné večery alebo náhle zmeny počasia.

Turistické bundy a mikiny

Turistická a outdoorová obuv

V závislosti od aktivity a terénu si vyberte vhodnú turistickú obuv. Pre ľahšie túry môžu byť vhodné turistické topánky alebo športové sandále, zatiaľ čo pre náročnejšie terény sú vhodné trekové topánky alebo turistické čižmy. V základe ich rozdeľujeme na vysoké, nízke, ferratové alebo trailové topánky.

Turistické topánky

Plávky a plážové oblečenie

Ak plánujete ísť na dovolenku k moru alebo k jazeru, nezabudnite na plavky, plážové šortky a uterák.

Turistické okuliare

Vyberte si kvalitné slnečné okuliare s polarizačným a UV filtrom. Odporúčam vám nosiť spoľahlivé slnečné okuliare, šiltovku či klobúk a nanášajte opakované vrstvy opaľovacieho krému na ochranu pred slnečným žiarením.

Nepremokavé (vodeodolné) oblečenie

Ak sa chystáte do oblastí s nepredvídateľným počasím, mali by ste mať so sebou ľahkú nepremokavú bundu alebo plášť.

Turistické ponožky a funkčná termobielizeň

Nezabudnite na náhradné páry ponožiek a spodnej bielizne, aby ste sa cítili čerstvo aj po dlhšom čase cestovania.

Ostatné športové oblečenie

Ak máte v pláne športové aktivity, ako sú cyklistika, beh, turistika či plávanie, zvolte si vhodné športové oblečenie a obuv.

Je dôležité zvážiť cieľ cesty, typy aktivít a očakávané počasie pri výbere turistického oblečenia. Vždy je dobré mať so sebou aj niekoľko vrstiev oblečenia, aby ste sa mohli prispôsobiť zmenám teploty.

Filtrovať produkty