Značka Briko

Briko je prvotriedna talianska značka so sídlom v Miláne vyrába a predáva športové vybavenie pre rôzne outdoorové športy, cyklistiku a lyžovanie. V ponuke nájdete množstvo skvelého tovaru pre deti i dospelých, ako napr. lyžiarske prilby a lyžiarske okuliare, cyklistické oblečenie (cyklistické dresy, cyklistické bundy, cyklistické ponožky a cyklistické nohavice) a obuv. Hľadáte viac informácií o Briko? Zavolajte na tel. číslo 0919 066 704 alebo nás kontaktujte na info@najsport.sk.

Značka Briko

Talianska spoločnosť Briko bola založená materiálovým manažérom talianskeho lyžiarskeho tímu Albertom Brignonom. Jeho prvotným cieľom bolo vyrábať vosky pre potreby klubu. Keďže sa vosk používal len na súťažiach a nepredával sa ďalej, Brignone sa nakoniec rozhodol založiť spoločnosť Briko v Miláne v roku 1985, kde sa mal vyrábať vosk. Dnes si môžete v sortimente značky Briko naozaj vybrať prilby, masky, okuliare, oblečenie a príslušenstvo v najvyššej kvalite a v perfektnom dizajne.

Logo Briko

Briko od histórie po súčasnosť

Od roku 1985 sa začala písať histórie talianskej značky Briko, keď jej zakladateľ vyrábal vosk len pre taliansky klub lyžiarov. Albert Brignone je zakladateľom spoločnosti Briko, kedy sa zameriaval nielen na vosk pre športovcov, ale svoj sortiment rozšíril o okuliare a prilby, technické oblečenie pre letné i zimné športy. Všetky tieto výrobky konzultoval so športovcami, ktorí sa zúčastňujú aj doteraz na ich testovaní. Testovaním sa napomáha k pokroku značky Briko, vychytávajú sa všetky muchy, aby sa docielila maximálna spokojnosť a bezpečnosť víkendového i špičkového športovca.

Počas vývoja tejto značky dochádzalo k progresívnym zmenám. Už v roku 1988 vznikla revolučná grafitovo-algofonová zmes, ktorá bola súčasťou čierneho lyžiarskeho vosku Briko. Vďaka tejto technológii 3 talianski pretekári vyhrali v zjazdovom lyžovaní v Leukerbade. Boli to Michael Mairov, Giorgio Piantanidovi a Werner Perathonerov. Jedným z ďalších príkladov je aj výroba šošoviek Thrama s vysokou škálou filtrov, ktoré uzreli svetlo sveta v roku 1989. Tieto šošovky fungovali na koncepcii filtrovania svetla, teda selektívne filtrovali svetlo a znižovali vizuálny šum a taktiež poskytli ochranu pred UV žiarením.

Po týchto úspechoch sa Brignone rozhodol odstúpiť z federálnej funkcie a zameral sa na výrobu okuliarov, prilieb a lyžiarskeho oblečenia. Veľkú pomoc našiel aj u športovcov, ako napríklad u Alberta Tombu, Marca Pantaniho a Björna Dæhlieho. Čo sa týka cyklistiky, ani tá neostala na ocot. Spoločnosť Briko v roku 2005 nadviazala kontrakt s tímami Fassa Bortolo, Mercatone Uno a a v roku 2007 s Liquigas. Počas nasledujúcich rokov došlo k niekoľkým technologickým zmenám a inovovali sa okuliare a prilby, pričom sa na nich použila technológia Zygo, ktorá bola založená na 3-kompozitných vláknach.

Briko stúpala do výšin a zabrdla aj do freeridingu, kanoistiky a samozrejme aj do snowboardingu. V roku 2007 si Briko mohla dovoliť aj sponzoring slovinského národného tímu v disciplíne v behu na lyžiach. O 3 roky neskôr založila amatérsky cyklistický tím v cross-country, volal sa Briko Squadra Corse. O pár rokov neskôr prichádza svet cyklistická prilba Kasko a v roku 2000 zas lyžiarska prilba Forerunner. V roku 2000 neprišla na svet len prilba, ale aj kolekcia oblečenia s názvom Katana, ktorá predstavuje technické kúsky oblečenia pre cestných i horských cyklistov. Cieľ je jediný, ochrániť športovcov pred nepriaznivým počasím alebo pri páde. Rok 2003 priniesol na trh lyžiarske produkty Beitostolen Nordic.

V súčasnosti môžete vidieť, že Briko sa zameral na alpské a severské lyžovanie a cyklistiku a teda aj svoj výber rozšíril o ochranné prostriedky a súčasti týchto športov. Vývoj inovatívnych technológií prebiehajúci vo výskumnom a vývojovom centre Briko a krásny dizajn je to, vďaka čomu sa sortiment je veľmi žiadaný a môže dovážať do viac ako 60 krajín sveta (USA, Japonsko, Rusko, Európa, Južná Kórea). Tieto inovácie môžete poznať pod názvom Briko Lab, kedy v roku 2009 dominovali v programoch Safety, Kare a Style. Pretekárska tradícia sa spojila so špecializovanými zdrojmi v high-tech odvetví a svoje konečné produkty distribuuje tam, kde je po nich dopyt. 100% taliansky dizajn a špičková technológia zaručuje najprestížnejšie postavenie na trhu.

Technológie značky Briko

Všetky technológie značky Briko sú testované aj u športových celebrít ako napr.: A. Tomba, M. Girardelli, L. Kjus, D. Compagnoni, K. Ghedina, B. Miller, P. Fill, L. Vonn, B. Daehlie, P. Cottrer či legendy, ako I. Origone, T. Romiger, M. Pantani a M. Cipollini. Briko nie je len talianskou značkou, ktorá ponúka najmodernejšie výrobky, ktorých úlohou je chrániť nositeľa pred zranením, ale i ikonickou dizajnovou značkou zastupujúcou prestížnych športovcov. K najznámejším technológiám patrí:

  • Patentovaný systém PROTETTO, ktorá zvyšuje bezpečnosť pri nárazoch a pádoch. ABS škrupina v oblasti zátylku dostatočne absorbuje šok v prípade pádu. Tento systém je použitý v prilbe Vulcano FIS 6.8 a nesie si ocenenie ISPO v kategórii lyžiarskych prilieb.
  • Okuliarové sklo s technológiou NASTEK® od NASA filtrujú až 100 % žiarení UV A, UV B, UV C a zároveň aj 98,8 % životu nebezpečných emisií modrého svetla. Ochraňujú oči a zlepšujú kontrast.
  • VENTURI systém zabezpečuje urýchlenie prúdenia nasávaného vzduchu do prilby a vylučovanie pary vnútorným tunelom, ktorý poháňa vzduch z od tvárovej časti až k zadným portom prilby.
  • V prilbe BRIKO VULCANO je použitá technológia CUTTING EDGE, vďaka ktorej prilba poskytuje bezpečnú a pohodlnú ochranu hlavy pri zimných športoch.

Filtrovať produkty