Sánkovanie

Sánkovanie, boby alebo sánky predstavujú určitý druh dopravného prostriedku, resp. športovej aktivity, ktorá vyžaduje pohyb kĺzaním po snehu. V našej ponuke od renomovanej značky Hamax nájdete kvalitné a praktické sane, boby, klzáky, snežné surfy, dvojmiestne skiboby a mini detské lyže, ktoré sú určené na prvé zoznamovanie sa z lyžovaním. Vybláznite sa na snehu s vašimi ratolesťami kedykoľvek vám napadne. Pokiaľ budete potrebovať poradiť, zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Sánkovanie

Prečítajte si článok v ktorom sme porovnali výhody a nevýhody bobov verzus saní - Veľké porovnanie sánky vz. boby, ktoré z nich sú pre deti vhodnejšie?

Sánkovanie v minulosti a súčasnosti

Sánkovanie sa v minulosti používalo na prepravu seba či rôznych predmetov. Naši predkovia sa brodili vysokým snehom a často potrebovali sane, aby si zjednodušili, urýchlili a dokonca ich využili ako priestor na prenos rôznych predmetov, či dreva a pod. V súčasnosti využívame iné dopravné prostriedky, preto sa zo saní stal zväčša predmet na zábavu.

Sánkovanie sa nám často spája s detskými časmi, kedy sme s kamarátmi v zime dokázali stráviť aj hodiny na kopci pri dome. No zo sánkovania sa dokonca stala olympijská disciplína. No nepredstavujte si spúštanie sa dolu kopcom na saniach v čo najkratšom čase. O čas samozrejme v tejto disciplíne ide. Sánkovanie je buď individuálny, alebo skupinový šport, kde sa športovec alebo športovci na sánkach spúšťajú po trase, ktorá obsahuje rôzne zákruty a iné prekážky. Počas jazdy športovec dosahuje závratné rýchlosti.

Sánky a boby

Deti môžu využiť sánky na vyplnenie voľného času počas zimného obdobia. Samozrejme, na sánkovanie je potrebná určitá výška snehovej pokrývky. Sánkovanie je pre deti prospešné, pretože strávia istý čas v prírode, na vzduchu a s priateľmi či rodinou. Na sánkach dosiahnú rýchlosť či zažijú istý adrenalín. Na spúšťanie sa z kopca môžu deti či dospelí využiť sánky. Sánky či sane sú vyrobené z dreva, kde môže byť na časti, ktorá je určená na sedenie, vystlatá látkou, aby bolo sedenie príjemnejšie. Obyčajne neposkytujú brzdy, na tento účel poslúžia nohy.

Taktiež je možné využiť boby. Boby sú zvyčajne vyrobené z plastu. Dnes je možné kúpiť boby aj z kovu, čo predstavuje vyššiu odolnosť oproti tým plastovým, no sú ťažšie, čo môže predstavovať ťažší presun hore kopcom. Boby poskytujú brzdy, či prostredníctvom pedálov alebo pák.

Filtrovať produkty