Funkčné sety

Sety funkčného prádla a termoprádla vhodné pre všetky športové aktivity, ktoré vám zabezpečia dokonalú termoreguláciu a maximálny výkon pri akomkoľvek športe. Vyberte si z kvalitných značiek ako Helly Hansen, Reima, Dynafit, Crazy Idea a mnoho iných. Ak by ste mali otázky alebo ste sa chceli poradiť, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Funkčné sety

Funkčné oblečenie

Funkčné oblečenie funguje ako druhá vrstva pokožky. Poskytuje izoláciu medzi vašou pokožkou a funkčným oblečením. Výber funkčného oblečenia by malo závisieť od počasia, napríklad voľný strih by bol perfektný do teplých poveternostných podmienok a tesný strih by bol ideálny v chladných poveternostných podmienkach, pretože tesný strih by zadržiaval teplo, ktoré vytvára vaše telo. Nevhodný výber funkčného prádla vám sťažuje nosenie vrstiev na vrchu, vďaka čomu sa budete cítiť nepohodlne.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, než v tomto texte, odporúčame vám prečítať si náš blogový článok 7 dôvodov, prečo si vybrať kvalitné funkčné oblečenie, kde sme sa tejto problematike venovali.

lifa_merino_k_set_vintage_ind

Pri výbere správnej látky pri funkčnom oblečení je potrebné dbať na dve veci: hmotnosť a materiál. Existujú štyri rôzne formy hmotnosti tkaniny:

  • ultraľahká - je vhodná do chladného počasia,
  • ľahká - je vhodná do mierneho počasia a je ideálna pre aeróbne športy,
  • stredná - je vhodná do chladného počasia
  • vysoká hmotnosť - je vhodná do extrémne chladných poveternostných podmienok, najmä na sneh, a je tak ideálna pre zimné športy.

Top výrobcovia funkčných setov

Štyri rôzne druhy materiálov

  1. Syntetické funkčné oblečenie - ideálne do extrémne chladného počasia. Syntetické funkčné oblečenie je odporúčanou voľbou, pretože kombinuje materiály polyester, spandex, lycra a nylon, aby absorbovalo správne množstvo tepla,
  2. Vlnené funkčné oblečenie - vlna reguluje vašu telesnú teplotu a pomáha zabezpečiť dobré riadenie vlhkosti,
  3. Hodvábne funkčné oblečenie - hodváb je ľahký materiál, ktorý poskytuje príjemný pocit bez pridania príliš veľkej hmotnosti, vďaka čomu je ideálny na nosenie pri zimných športoch,
  4. Bavlnené funkčné oblečenie - bavlna môže byť lacnejšou možnosťou v porovnaní s inými tkaninami, ale nebola by preferovanou voľbou pre funkčné oblečenie, pretože vám zanecháva pocit chladu a nemá extra skvelé funkčie na odvádzanie potu.

hh_lifa_set_merino_str1

Funkcia funkčného oblečenia

Funkčné oblečenie reguluje teplo, takže sa cítite príjemne. O tom, ako vás telo zahreje, rozhoduje hmotnosť funkčného oblečenia. V závislosti od materiálu by tkanina mala mať schopnosť rozťahovať sa, byť flexibilná. Bavlna nespĺňa túto požiadavku, vlna má určité vlastnosti, ktoré ju spĺňajú. Čím viac vrstiev má tkanina, tým udrží väčšmi vaše telo v teple, pričom ponúka najmenší priestor a väčšiu flexibilitu. Hlavným účelom funkčného prádla je udržať vás v teple, a to tým, že sa vlhkosť dostane mimo pokožky.

Filtrovať produkty