Značka Sporten Skladom - ihneď k odberu

Sporten je veľmi uznávanou českou značkou, ktorá vyrába športové vybavenie pre zimné športy. V ponuke nájdete bežecké lyže a topánky na bežky, lyže s viazaním, bežecké sety a snowboardy. Značka Sporten bola založená pred viac ako 110 rokmi, kedy boli lyže ešte ručne vyrábané v dielňach vo Vysočine. Svoj sortiment dodáva do krajín Škandinávie, Japonska, USA. Chcete viac informácií o Sporten? Zavolajte na tel. číslo 0919 066 704 alebo nás kontaktujte na info@najsport.sk.

Značka Sporten Skladom - ihneď k odberu

Kolekcia športového vybavenia za priaznivú cenu pre všetky výkonnostné i vekové kategórie je originálnou športovou a remeselnou vizitkou tejto značky. Sporten sa špecializuje na cyklistické, rôzne outdoorové, snowboardové a lyžiarske vybavenie, ale nezabudla ani na vybavenie, ktoré človek používa bežne vo voľnom čase. Sporten je nielen prestížnou značkou, ale i predajcom kvalitného športového tovaru so servisom a partnerom pre rôzne športové kluby a združenia na Slovenskej i Českej republike.

Logo Sporten

Sporten od histórie až po súčasnosť

Už v roku 1892 revízor Rudolf Gabessam priviezol z Fínska prvé lyže a o 4 roky neskôr aj zo Štajerska. Neskôr sa stolár Adolf Slonek inšpiroval dizajnom a technológiou týchto lyží a začal ich sám vyrábať. Ich tradičná výroba trvá dodnes. V roku 1918 sa rozvinula výroba lyží, pričom vznikli aj rôzne remeselnícke dielne. Tieto prototypy sa dostali veľmi rýchlo do povedomia a predávali sa aj v obchodoch. Netrvalo to dlho a v 30-tych rokoch minulého storočia už výroba bola veľmi známa. V roku 1950 vznikol v Prahe podnik Sport, v ktorom sa všetok športový sortiment združoval do 1 celku. Postavil sa nový závod v Pohledke na výrobu turistických lyží.

Výroba bola v roku 1955 doplnená o zákazky na pretekárske bežecké lepené lyže. O rok neskôr sa závod dočkal odmeny. Jeho výrobky dostali punc medzinárodne registrovanej značke ARTIS. V roku 1957 putovali prvé detské lepené lyže do Nórska. Rok 1962 priniesol na svet prvé bežecké lyže Artis Sapporo, ktoré boli vyrobené zo sklenených vlákien s plastovými ližinami. V rokoch 1963-1964 sa stavala továreň, ktorá dokázala vyprodukovať až 250 tisíc párov. V 70-tych rokoch minulého storočia sa továreň obohatila o technológiu výroby zjazdových lyží, pretože ich bol veľký nedostatok. Aby toho nebolo málo už o rok neskôr sa posunula výroba na vyššiu úroveň, a to na výrobu vodných lyží Akrobat a Slalom.

V roku 1973 sa nakupovali extrudéry a vyrábali sa sklznice. V rokoch od 1974 do 1975 sa objavili prví športovci, ktorí vyhrali medaile. Boli nimi Gabriela Sekajová a Karel Kodejška. V roku 1976 spoločnosť ARTIS kúpila nové zariadenie na výrobu škárovaných lyží. Rok 1989 otvoril dvere výrobe lyží pre svetový trh a spoločnosť Sporten sa oddelila od národného podniku ARTIS. Od 90-tych rokov nastala príjemná zmena otvoril sa trh pre Japonsko, Škandináviu, USA. Veľkým úspechom značky Sporten bolo zdolanie Severného pólu v roku 1993 na čele s Čechom Miroslavom Jakešom a medzinárodnou expedíciou Sporten. V roku 1996 sa vyrobil aviac ako 310 tisíc párov lyží a snowboardov. Taktiež o 3 roky neskôr prišlo ďalšie víťazstvo v prekonaní svetového rekordu za pomoci Jana Lesáka a Martina Bauera v tandemovom lyžovaní. Na lyžiach Sporten dosiahli rýchlosť 195,65 km/h!

V roku milénia 2000 sa vytvorili lyže Cap. O 2 roky neskôr s nimi získal Aleš Valenta získal v Salt Lake City zlatú olympijskú medailu a takisto sa podarilo dokončiť areál s obchodom a športovým centrom.

V roku 2003 sa zakúpil špeciálny 5-osový frézovací stroj na výrobu foriem a tvarovaných jadier pre lyže a snowboardy. Taktiež sa kúpilo sublimačné zariadenie, v ktorom sa testovali návrhy výrobkov pred začiatkom sériovej výroby a v 2014 brúsiace centrum Saphir Pro II od spoločnosti Montana so sídlom vo Švajčiarsku.

V roku 2004 spoločnosť Sporten dostala ocenenie “Prestížna stavba Vysočiny” a od roku 2017 došlo k pár zmenám, ktoré spoločnosti Sporten len pomohli. Od roku 2019 je právny názov spoločnosti Sporten zmenený na Kästle Cz, a.s. a továreň v Novém Městě na Morave sa stáva základňou pre rakúsku legendárnu značku Kästle. Nemajte obavy, lyže značky Sporten z trhu len tak nezmizli.

Top technológie značky Sporten

Sporten je v neustálom progrese. Viac ako 120 ročná tradícia v sebe nesie originalitu, jedinečnosť a ceiľavedomosť vytvoriť niečo úchvatné a kvalitné zároveň. Zimné športy kolujú v krvi výrobcu Sporten, a preto sa snaží o neustále inovácie a modernizácie svojich produktov. Na dobré sa oplatí čakať, a tak je tomu aj v prípade značky Sporten. Kvalitná ručná výroba lyží si vyžaduje nielen čas, ale aj zručnosť a citlivosť pri procese ich tvorby.

 • TITANAL je špeciálnym materiálom, ktorý sa osvedčil pri výrobe lyží. Ovplyvňuje torznú tuhosť lyží a používa sa ako variant v kombinácii alebo miesto určitého typu laminátu.
 • WOODCORE je drevené jadro zložené z mnohých spojených lamiel z vybraného dreva, ktoré zaistia jeho lepšiu stabilitu. Je ukotvený v bežeckých lyžiach s extra vzduchovými kanálikmi na odľahčenie.
 • ULTRALIGHT WOODCORE je jadro z exotického a ultraľahkého dreva. Zlepšuje prenos sily pri odraze a sklze.
 • POLYFLY je špeciálnym PU kompozitom, ktorý slúži ako jadro a zároveň tlmí vibrácie.
 • HONEYCOMB je materiál, ktorý sa podobá včelím plástom. Používa sa v pretekárskych bežeckých lyžiach, aby znížil hmotnosť na najnižšiu možnú hodnotu.
 • BASALT je špeciálnou páskou zloženou z čadičových vlákien s tlmiacimi účinkami než sklenené vlákno.
 • 3D SHAPE je známe profilované tvarovanie tela lyží, ktoré nielenže zlepšuje torznú tuhosť zjazdových lyží, ale prispieva aj k lepšiemu výkonu zjazdových a bežeckých lyží.
 • CARBON HIGH. TECH KOMPOZIT je karbónom pridávaným do konštrukcie, aby sa dosiahla čo najnižšia hmotnosť a pritom sa zvýšila odozva lyží a snowboardu.
 • PRÍRODNÉ DREVO alebo drevená dyha používaná miesto vrchnej fólie. Pomocou nej dosiahnete exkluzívny estetický efekt.
 • ŠTRUKTÚROVANÁ VRCHNÁ FÓLIA plní nielen estetickú funkciu, ale pomocou štruktúry zvyšuje odolnosť proti nežiaducemu poškriabaniu.
 • FULL SIDEWALL jedná sa o klasický štýl otvorenej bočnice.
 • OCHRANNÁ BOKOVÁ STENA zaručuje väčšiu odolnosť proti praskaniu vrchnej vrstvy lyže.
 • PODLOŽKA NIS sa používa na montovanie bez pomoci skrutiek a je možné ju aj lepiť.
 • NIVYLÉN je materiál, ktorý je tvrdší a pevnejší, odolnejší, ľahší a rozmerovo stabilnejší voči akémukoľvek mechanickému tlaku alebo environmentálnemu zaťaženiu než materiál polyetylén.
 • OCEĽOVÉ HRANY, ktoré sú použité na backcountroch vám uľhačia prácu na zamrznutom povrchu pri zjazdoch a mimo upravených trás.Zároveň predlžujú aj celkovú životnosť lyží.
 • DOUBLE RADIUS je technológiou 2 odlišných rádiusov, ktoré sú vhodné pre všestranné lyže. Vďaka nižšiemu polomeru vpredu dosiahnete ľahší prechod z dlhých do krátkych zákrut trate a naopak väčší polomer zabezpečí rýchlejší výjazd zo zákruty a stabilitu v dlhších zákrutách.
 • ROCKER technológiu vidieť pri mierne zdvihnutej prednej  i zadnej časti lyže. Zlepšujú ovládanie lyží na svahu i v hlbokom snehu vo voľnej prírode.
 • ODOLNÁ VERZIA už z názvu badať, že lyže s týmto označením zaručia odolnosť a dlhú životnosť.
 • RS SERIES sa považuje za najlepší model a SELECTION SERIES zas za model prémiovej série spoločnosti Sporten.

Filtrovať produkty