Rukavice na skialp

Nájdete u nás široký výber rukavíc na skialpinizmus, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každého skialpinistu. Ponúkame vám vysoko kvalitné a štýlové skialpinistické rukavice. Ak by ste mali nejaký otázky alebo by ste sa radi poradili, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Rukavice na skialp

Skialpové rukavice sú potrebnou a nevyhnutnou súčasťou skialpového výstroja, ktorý vám zabezpečí pohodlie pri krátkodobom alebo dlhodobom výlete na skialpoch a udrží ruky v teple, pričom vás ochráni pred mrazom. Vyberte si od kvalitných výrobcov zimných rukavíc, ako napr. Black Diamond, Crazy Idea, Dynafit, Karpos, Ortovox, Reusch a iné.

Správna veľkosť a strih skialpových rukavíc

Správny strih zimných rukavíc je kľúčom k tomu, aby vaše ruky zostali v teple a pohodlí a aby si udržali svoju praktickosť. Príliš veľké rukavice vás neudržia v teple a môžu sťažovať držanie palíc, zapínanie zipsov a ďalšie úkony. Keď sú príliš malé, obmedzia pohyb a pravdepodobne nechajú pokožku odhalenú na vašich zápästiach.

Správna veľkosť skialp rukavíc budú mať na konci vašich vystretých prstov asi štvrť palca materiálu. Keď zovriete päsť, pocit by nemal byť príliš tesný alebo obmedzujúci. Ak si nemôžete vyskúšať rukavice, pozrite sa na tabuľku veľkosti výrobcu s pokynmi na ručné meranie. Prečítajte si tiež náš článok - najlepšie lyžiarske, snowboardové a skialpové rukavice.

Vyberte si vhodnú veľkosť podľa tabuľky

Rozmer skialpových rukavíc XXS XS S M L XL XXL
Veľkosť rukavíc (označenie) 6 7 8 9 10 11 12
Rozmer dlane (v cm) 16,0 - 17,0 17,0 - 18,0 18,0 - 20,0 20,0 - 21,0 21,0 - 21,5 21,5 - 22,5 23,0 a viac

Veľkosť bežeckých rukavíc

Prstové rukavice či palčiaky na skialp

Rukavice s prstami ponúkajú lepšiu obratnosť ako palčiaky a sú ideálne pre činnosti, pri ktorých musíte často manipulovať s výstrojom, upravovať spony topánok a zipsy. Ľahké rukavice sú skvelou voľbou pre aeróbne aktivity, ako je napríklad beh na lyžiach, kde vaše telo vytvára veľa tepla.

Palčiaky bývajú teplejšie ako prstové rukavice, pretože vaše prsty vytvárajú viac tepla, ak nie sú od seba oddelené tkaninou, ako je to v prípade rukavíc. Nie sú také praktické ako rukavice, ale napriek tomu vám môžu dobre poslúžiť, keď držíte lyžiarske palice, brázdite zasnežené svahy alebo sa vydávate na túru v mrazivých teplotách.

Izolácia skialpových rukavíc

V rukaviciach sa bežne používajú dva základné druhy izolácie: páperové a syntetické.

Páperie je výnimočný izolátor a je oceňované ako ľahké, má dlhú životnosť a je priedušné. Páperie je drahšie ako syntetická izolácia, ale udržuje si povlak dlhšie ako syntetické. Pretože páperie časom stráca svoju schopnosť dobre izolovať, keď zvlhne, nepoužíva sa v rukaviciach tak často, ako syntetická izolácia. Keď sa používa, je zvyčajne chránené vodotesnou škrupinou, ktorá pomáha udržiavať produkt v suchu. Páperové rukavice sú vynikajúcou voľbou na lyžovanie v chladnom a suchom podnebí.

Syntetická izolácia je lacnejšia ako páperie, izoluje za mokra a schne oveľa rýchlejšie. Predstavuje dobrú voľbu na použitie pri lyžovaní, najmä vo vlhkom podnebí. Temnejšou stránkou syntetickej izolácie je, že vzhľadom na svoju hmotnosť ponúka o niečo menej tepla, je o niečo objemnejší ako páperie a jej izolačný výkon sa znižuje vždy, keď je stlačený. Väčšina zjazdových, bežeckých a skialpových rukavíc používa syntetickú izoláciu.

Materiál a technológie rukavíc na skialp

Väčšina rukavíc navrhnutých pre lyžovanie obsahuje vodotesnú, priedušnú bariéru, ktorá zabraňuje vnikaniu vlhkosti zo snehu a dažďa a zároveň umožňuje únik vodnej pary z potu. Bariéra môže byť vo forme membrány, ktorá je laminovaná na tkaninu, vložky, ktorá je umiestnená medzi vonkajším plášťom a izoláciou, alebo povlakom, ktorý je nanesený na tkaninu

Technológia Gore-Tex® sa často používa v lyžiarskych rukaviciach kvôli vysokej úrovni nepremokavej a priedušnej ochrany, ktorú ponúka, avšak mnoho výrobcov rukavíc ponúka vlastnú patentovanú technológiu, ako napríklad Marmot MemBrain® a The North Face HyVent®, ktoré sú tiež veľmi účinné a často lacnejšie. Vodotesné rukavice sú tiež 100% odolné voči vetru.

Filtrovať produkty