Funkčné tričká

Funkčné tričká, ktoré sú vhodné pre všetky športové aktivity. Nájdete u nás funkčné a termo tričká s dlhým a krátkym rukávom, ale aj tielka, ktoré zabezpečia dokonalú termoreguláciu a maximálny výkon pri akomkoľvek športe. Značky ako Castelli, Dynafit, Goldbergh, Ortovox, X-Bionic a mnoho iných garantuje spokojnosť. Ak by ste mali nejaké otázky alebo sa chceli poradiť, zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Funkčné tričká

Funkčné oblečenie a jeho funkcia

Použitá tkanina by mala byť pružná, odvádzajúca vlhkosť a teplo. Ale čo je najdôležitejšie zo všetkého - malo by byť mäkké a pohodlné na nosenie, pretože bude vašou prvou vrstvou oblečenia na pokožke. Vďaka tkanine je termo mäkké, teplé, pružné a pohodlné na nosenie.

Problematike funkčného oblečenia sme sa podrobne zaoberali v článku 7 dôvodov, prečo si vybrať kvalitné funkčné oblečenie, kde sme priblížili sedem dôvodov, prečo je výber toho správneho funkčného oblečenia taký potrebný.

panske-termo-tricko-ortovox-185-rock-n-wool-long-sleeve-pacific-green

Top značky funkčných tričiek

Ako si vybrať funkčné tričko?

Pri výbere správneho funkčného trička je potrebné sa zamyslieť, pri akej aktivite ho chcete používať. Zbytočne si kúpite funkčné prádlo určené do zimného prostredia a budete ho používať pri cvičení v posilňovni alebo naopak. Preto je to dôležité. Ako druhé je si potrebné uvedomiť, aké vlastnosti potrebujete, aby vaše funkčné tričko spĺňalo. Priblížime si niektoré z dôležitých.

Hmotnosť trička

V zásade existujú tri druhy tkanín, pokiaľ ide o hmotnosť - každá z nich má svoj vlastný súbor výhod. Ak žijete v oblastiach so strednými alebo chladnými teplotami, mali by ste si vybrať ľahkú tepelnú izoláciu. Možno nie je taký teplý ako hrubšie, ale určite poskytne dobrú ochranu pred chladom. Termoprádlo strednej hmotnosti je určené do oblastí nízkych teplôt. Nie sú také objemné ako tie ťažšie, ale počas sezóny vás dostatočne zahrejú. Ťažšie termoprádlo používajú ľudia v oblastiach extrémne chladných. Vďaka silnému, hrubému oblečeniu, ktoré vášmu oblečeniu určite dodá na váhe, sa budete cítiť veľmi teplo aj v mrazivých teplotách.

Materiál

Existuje niekoľko materiálových možností pre dámske funkčné oblečenie. Môžete skúsiť vlnu, hodváb a dokonca aj bavlnu, v závislosti od vašich preferencií, ale najlepšou voľbou by bola syntetická tkanina, ktorá je dobrou zmesou polyesteru, spandexu, nylonu a lycry, ktorá poskytuje správne množstvo tepla a držuje vlastnosti odvádzajúce vlhkosť. Napriek tomu, že vlna môže byť svrbivá, hodváb nemusí byť dostatočne teplý a bavlna by vám len znepríjemňovala zadržiavanie vlhkosti.

Sila a pevnosť tkaniny

Pevnosť tkaniny je ďalším dôležitým faktorom, ktorý prispieva k kvalite funkčného oblečenia. Funkčné tričko by malo podporovať vaše každodenné aktivity, ako je cestovanie, cvičenie, a tie náročnejšie, ako sú napríklad horské športy. Určite by ste nechceli funkčné tričko vyrobené zo slabej tkaniny, ktorá sa dá ľahko roztrhnúť.

Vlastnosti a atribúty funkčného trička

Funkčné termo-tričko je viac ako len základná vrstvy oblečenia, ktoré vás zahreje. Musí slúžiť na viac účelov. Použitá tkanina by mala byť pružná, odvádzajúca vlhkosť a tepla. Ale čo je najdôležitejšie zo všetkého - malo by byť mäkké a pohodlné na nosenie, pretože bude vašou prvou vrstvou oblečenia vedľa pokožky. Vďaka tkanine je termo mäkké, teplé, pružné a nositeľné. Dobrá tepelná izolácia by mala v chladných mesiacoch poskytovať všestranný komfort a ochranu a látka je v nej určujúcim faktorom.

funkcne-tricko-apani-4.0-merino-shirt-round-neck-lg-sl-wmn-1

Filtrovať produkty