Detské bicykle

Vyberte pre svoje dieťa špičkový detský bicykel, ktorý splní vaše očakávania. Vieme, že cyklistika prináša radu výhod pre vaše ratolesti - tréning rovnováhy, fyzickú zdatnosť a nové zážitky. Dnes už neplatí, že deti musia jazdiť na zbytočne veľkých rámoch. Poradíme vám ako vybrať ideálny bicykel pre vaše dieťa.

Detské bicykle

Na trhu dnes nájdete širokú radu veľkostí detských bicyklov, ktoré sú vhodné pre deti od dvoch rokov. Nový detský bicykel by mal vstup do cyklistiky uľahčiť a nie skomplikovať, preto vám odporúčame vyberať optimálnu veľkosť. Deti tak budú mať väčšiu radosť z bicykla a vy väčšiu trpezlivosť pri učení.

Kedy je vhodné začať s bicyklovaním?

Z cyklistikou je vhodné začať u detí v rannom veku okolo 2 rokov, kedy sú schopné zvládnuť jazdu na odrážadle. Odrážadlá totiž ponúkajú optimálnu istotu a sú vhodné na natrénovanie rovnováhy, stability a odrazu vášho dieťaťa. Pokiaľ je rovnováha na veľmi dobrej úrovni, je najvyšší čas presedlať na bicykel s pedálmi. Pedálovanie môže byť zo začiatku boj, preto dieťaťu najlepšie pomôžete, ak mu dokúpite pomocné kolieska. Bude sa tak môcť spoliehať na to že nepadne a venovať sa základným úkonom ako je pedálovanie, riadenie a brzdenie.

Ako rozdeľujeme detské bicykle?

Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako vybrať vhodný bicykel pre vaše dieťa. Detské bicykle sa štandardne vyrábajú vo veľkostiach 12", 16", 20", 24" a 26". Pri každej veľkosti existuje výškové alebo vekové odporúčanie, ale najlepšie bude ak si dieťa bicykel osobne vyskúša. Cyklistika má byť pre dieťa zábava a aby sa s toho nestalo utrpenie, potrebujete si byť istý že vyberáte ideálnu veľkosť. Preto dôrazne odporúčame nepreskakovať jednotlivé veľkosti aj keď chápeme, že deti rastú ako z vody. Základné rozdelenie bicyklov je:

  • 12" detské bicykle - sú určené pre najmenších jazdcov vo veku od 2 do 4 rokov. Tu sa môžete rozhodnúť či pôjdete cestou odrážadla alebo bicykla s pedálmi. Doporučená výška dieťaťa je 80 - 95 cm. Ovládanie je veľmi jednoduché, bez prevodov, iba jednoduché pedále a predná brzda. Zadná brzda sa ovláda pohybom pedálov smerom dozadu.
  • 16" detské bicykle - sú vhodné pre deti od 5 do 7 rokov. Aj tu nájdete pomocné kolieska a veľmi jednoduché ovládanie, tak ako pri 12" bicykloch, teda predná brzda, bez prevodov a zadná brzda s ovládaním pedálov smerom dozadu. Doporučená výška dieťaťa je 90 - 105 cm.
  • 20" detské bicykle - sú určené pre deti vysoké od 105 do 120 cm (7 - 9 rokov). Pri týchto bicykloch je na čase vstúpiť do sveta prevodov. Aby bol vstup do cyklistiky ešte ľahší sú vybavené jedným prevodníkom so zadnou prehadzovačkou a miesto radiacich páčok je tu gripove radenie. Bicykle tiež bývajú osadené prednou odpruženou vidlicou pre maximálne pohodlie a istotu na akomkoľvek povrchu.
  • 24" detské bicykle - sú určené pre deti a juniorov vo výške od 120 do 140 cm, čo zodpovedá veku od 9 do 12 rokov.
  • 26" detské bicykle - sú urečené pre deti a juniorov vo výške od 140 cm, čo zodpovedá veku od 12 do 14 rokov. V tomto momente sa môžete rozhodnúť či vyberiete detský bicykel s 26" kolesami alebo siahnete po dospeláckych veľkostiach 27,5" kolesách v menších rámoch XS alebo S. Rovnako záleží na tom čo bude vášmu dieťaťu najviac sedieť.

Filtrovať produkty