Mestské bicykle

Vyberte si kvalitný a pohodlný mestský bicykel, ktorý splní všetky vaše očakávania. Hľadáte klasický, moderný alebo retro bicykle? S výberom vhodného mestského bicykla vám radi a ochotne poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Mestské bicykle

Vyberte si s z našej ponuky špičkový mestsky bicykel, ktorý sa stane súčasťou vašich každodenných výletov po meste. Okrem jedinečných dizajnov majú city bike rôzne technické vychytávky, s ktorými si jazdu mestskou džungľou naozaj užijete. "Čítajte ďalej" alebo si prečítajte náš blogový článok - ako vybrať vhodný mestský bicykel a získajte viac cenných informácií.

Ako vybrať ideálny mestský bicykel?

Hľadáte bicykel, ktorý bude ideálnym spoločníkom do mestského prostredia? Plánujete dochádzať do práce, do školy, do kaviarne, na nákup či len tak vybehnúť na cyklotrasu? Mestský bicykel bude pravdepodobne pre vás tou najlepšou voľbou. Jeho výhoda je rýchlosť, komfort, jednoduchá údržba, optimálne ovládanie a nižšia obstarávacia cena.

Ako vybrať mestský bicykel

Základné rozdelenie mestských bicyklov

  • Retro mestský bicykel - vyznačujú sa vzpriameným posedom, výraznou geometriou, retro dizajnom s precíznym spracovaním jednotlivých komponentov. Tieto typy bicyklov sú vhodne na asfaltové povrchy, do mestského prostredia na kratšie dochádzanie.
  • Moderný mestský bicykel - sú modernou alternatívou z nie až tak vzpriameným posedom, geometria je stavaná do mestského prostredia. Vyznačujú sa jednoduchou údržbou, kvalitným spracovaním. Perfektne sa hodia do mestského prostredia, na kratšie trasy, cyklotrasy, dochádzanie do práce či školy.
  • Mestský bicykel ladený do trekingového bicykla - tieto bicykle kombinujú výhody mestksého bicyklu a krosového, pričom majú charakteristické prvky bicykla do ľahkého terénu.
  • Mestský bicykel ladený do horského bicykla - tieto bicykle v ponukách cykloobchodov takmer nenájdete, pretože pri tejto podkategórií už zákazníci siahajú po horskom bicykli.

Akú veľkosť bicykla budete potrebovať?

Výber správnej veľkosti bicykla je pomerne jednoduchá záležitosť. Každý výrobca určuje individuálnu tabuľku veľkosti pre konkrétnu výšku cyklistu. V každom ohľade je dôležité sa riadiť vlastným pocitom a zvoliť si bicykel, ktorý bude vyhovovať vášmu jazdnému štýlu. Bicykel je vhodné pred samotnou kúpou vyskúšať, či vám sedí veľkosť a či je jazda pre vás dostatočne pohodlná. Výrobcovia udávajú veľkostné tabuľku podľa rozsahu výšky jazdca, v palcoch (1" = 2,54 cm) alebo v centimetroch. V niektorých prípadoch treba brať v úvahu okrem výšky jazdca aj dĺžku rúk či nôh. Pripravili sme si pre vás univerzálnu tabuľku veľkosti pre mestské bicykla, ktorá však plní len orientačnú funkciu. Presnú tabuľku nájdete pri každom bicykli v detaile produktu.

Vyberte si ideálnu veľkosť mestského bicykla

Výška cyklistu Veľkosť rámu Veľkosť bicykla
145 - 160 cm 15" - 17" XS
155 - 170 cm 16" - 18" S
165 - 180 cm 17" - 19" M
175 - 190 cm 18" - 20" L
185 - 195 cm 19" - 21" XL

Materiál a rám mestského bicykla

Pri výbere vhodného materiálu a rámu mestského bicykla je najdôležitejším faktorom odolnosť, kvalita a spoľahlivosť bicykla. Rámy týchto bicyklov sú najčastejšie vyrábané z ocele, hliníku alebo karbónu. Všetky typy majú svoje výhody a nevýhody, poďme si povedať aké:

  • Oceľový rám - tieto rámy sa vyznačujú vyššou tuhosťou, odolnosťou voči nárazom a pádom. Výhodou je tiež nízka cena a jednoduchá konštrukcia. Nevýhodou je vyššia hmotnosť a nízka pružnosť rámu, čo je v mestskom prostredí zanedbateľné.
  • Hliníkový rám - tieto rámy si charakteristické dostatočnou pružnosťou, nižšou váhou oproti oceľovým rámom a lepšie reagujú na prípadne nerovnosti. Výhodou je pružnosť a pevnosť. Nevýhodou je vyššia cena v porovnaní s oceľovým rámom.
  • Karbónový rám - tieto rámy sú najkvalitnejšie ale aj najdrahšie. Vyznačujú sa veľmi nízkou váhou, sú pevné a odolné. Na mestských bicykloch ich takmer nenájdete, pretože rozhodujúca je v tomto faktore vyššia výrobná cena.

Rozdelenie rámu bicykla podľa pohlavia:

  • Dámsky mestský bicykel - majú zníženú konštrukciu pre ľahšie nasadanie a zosadanie s bicykla. Horná rámová trubka je prehnutá a uložená nižšie, preto má o niečo nižšiu geometriu, ako pánske modely.
  • Pánsky mestský bicykel - má štandardnú konštrukciu, vyvýšenú geometriu, ktorá je vhodná pre pánov. Niektoré modely sú označované ako pánske, resp. unisex a sú tak vhodné aj pre dámy.

Pri výbere nezabudnite na kvalitné cyklistické príslušenstvo, ktorým môžete svoj mestský bicykel vylepšiť - zvončeky, blatníky, nosiče, kapsičky, košíky na fľaše a pod. Nezabúdajte na bezpečnosť a noste cyklistickú prilbu, okuliare a vybavte sa reflexnými prvkami

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty