Značka Trek

Legendárna svetovo známa značka Trek vznikla v roku 1976. Rodinný podnik založil Richard Burke v roku 1976 kde spolu s ďalšími piatimi cyklonadšencami započali výrobu bicyklov s oceľovými rámami v garáži. Ani nie za 10 rokov už firma vyrába kvalitné hliníkové rámy a v roku 1986 ako jedni uvádzajú na trh prvý karbónový cestný bicykel.

Značka Trek

Firma sa postupne rozrastala a začali si najímať odborníkov aj mimo cyklistického odvetvia, ktorí vďaka svojím skúsenostiam a znalostiam priniesli pre Trek mnoho inovácií. V roku 1992 prichádza firma so svojou vlastnou technológiou spracovania karbónu OCLV. Viac informácií sa dozviete v našom článku - Doživotná záruka na bicykle Trek a kolesá Bontrager.

OCLV Carbon (Optimum Compaction, Low Void) v preklade znamená optimálna kompaktnosť a minimum dutín. Jedinečná metóda spracovania karbónu, výroby karbónových rámov a komponentov na bickyle, ktorú má Trek patentovanú. Výroba tohoto OCLV karbónu spočíva vo vystavení karbónového polotovaru presnému tlaku a teplote, pri ktorých sa rôzne smerované vrstvy karbónového vlákna dôkladne stlačia. Takto sa dosiahnu požadované vlastnosti, ako maximálna odolnosť, tuhosť a samozrejme minimálna hmotnosť.

V roku 1993 prichádza Trek s prvým celoodpruženým bicyklom a v roku 1999 uvádzajú novú kolekciu bicyklov, ktoré rešpektujú ženskú anatómiu a tieto bicykle sú dodnes označované písmenami WSD (Women Specific Design).

Trek si definitívne získal dôveru, keď v roku 1999 dodal svoje karbónové bicykle celému tímu na najslávnejších pretekoch Tour De France. Trek postupne začal zbierať úspechy na veľkých svetových závodoch, kde na nich jazdili aj mená ako Lance Armstrong, Alberto Contador, Chris Lieto atď a tým sa zaradili medzi najvyššiu triedu značiek bicyklov.

V Dnešnej dobe je Trek svetoznáma prémiová značka, ktorej priorita je starostlivosť o zákazníkov ale aj o životné prostredie, ako boj s klimatickými zmenami, znižovanie dopravných zápch a zlepšenie zdravia. Na značku Trek sa jednoducho môžete vždy spoľahnúť, čoho dôkazom je aj skutočnosť, že ak si zaregistrujete svoj bicykel na trekbikes.com získate na doživotnú záruku na rám bicykla alebo elektrobicykla.

Filtrovať produkty