Značka Elan

Hľadáte špičkové lyžiarske vybavenie a premýšľate nad vhodnou značkou? Slovinská značka Elan bude tou správnou voľbou pre vás. Lyže, lyžiarky, palice, prilby a lyžiarske oblečenie vyrábajú už viac ako 75 rokov. Potrebujete poradiť s výberom, zavolajte na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

Značka Elan

Sú absolútnou jednotkou v Európe, vďaka vysokej kvalite a najnovším technológiam. Táto slovinská značka sa už od svojho počiatku špecializuje na výrobu športových potrieb, predovšetkým lyží, snowboardov, lyžiarok, prilieb a oblečenia. Okrem toho sa zameriava aj na výrobu plachetníc a motorových člnov. Do popredia sa Elan dostal až koncom 70. rokov, kedy známi Švéd Ingemar Stenmark získal 3 po sebe idúce tituly Svetového pohára v lyžiach. Viac informácií o značke Elan sa dozviete v blogu - predstavujeme vám značku Elan.

Elán od histórie po súčasnosť

Spoločnosť začala fungovať počas druhej svetovej vojny. Založil ju Rudi Finžgar v septembri roku 1945. Mnoho prvých lyží bolo navrhnutých pre potreby slovinských partizánov a dá sa povedať, že boli testované priamo v boji. Neskôr začali s produkciou pre juhoslovanských partizánov, na čo vznikla prvá špecializovaná lyžiarska jednotka Juhoslávie. Sídlo spoločnosti sa dodnes nachádza v meste Begunje na Gorenjskem v Slovinsku. Ďalšie 4 výrobné spoločnosti sú roztrúsené po celej strednej Európe. Napríklad lyže a plachetnice sa stále vyrábajú v Slovinsku, Snowboardy v Rakúsku a jachty v Chorvátsku. Asi vás neprekvapí, keď zistíte, že Elan to dotiahol až na výrobu klzákov a bezmotorových lietadiel, tzv. vetroňov.

Logo Elan

Firma sa dlhé roky venovala výrobe skokanských lyží, za čo si získala vo svete mnohé ocenenia. Neskôr sa výroba skokanských lyží pozastavila, nakoľko záujem o tento šport rýchlo klesal. Neskôr začali vyrábať športové oblečenie a vybavenie od výmyslu sveta - hokejky, tenisové rakety, bedmintonové rakety a mnoho iného. Pod vlajkovou loďou Elanu jazdil azda najznámejší lyžiar a niekoľkonásobný víťaz svetového pohára Ingemar Stenmark, ktorý je dodnes považovaný za najlepšieho lyžiara na svete. Elán sa ukázal aj vo filmoch ako James Bond v roku 1985.

Značku posunul vývoj lyží dopredaju vďaka modelu SCX, ktorá disponovala jedinečným bočným vykrojením, ktoré lyžiarom dovolilo robiť dlhé aj krátke oblúky aj vo vysokej rýchlosti. Dnes už carvingové lyže pozná každý jazdec a sú v súčasnosti samozrejmosťou. V súčasnosti Elan využíva viacero pokrokových technológií medzí ktoré môžeme zaradiť aj Amphibio. Táto technológia v sebe kombinuje tradičné prehnutie lyží s opačným tzv. rockerom pre pravú a ľavú lyžu. Na vývoji ďalších pracujú tímy expertov, dizajnerov, grafikov a technických inžinierov z celého sveta.

Najlepšie technológie značky Elan

Lyže

  • Amphibio Truline Technology - Najnovší prínos lyží s modernou konštrukciou, kde tradične ploché jadro lyže je konvexne vytvarované na špičke a konkávne na päte. Predná konvexná časť umožňuje presné nasadenie oblúka, zatiaľ čo zadná konkávne tvarovaná časť zaručuje dynamický výjazd z oblúka. Tvarované jadro zaručuje bezkonkurenčnú všestrannosť a pevnosť
  • Konštrukcia SST Sidewall - SST Sidewall konštrukcia bočnej steny poskytuje rýchly, priamy prenos energie z lyže na sneh a výnimočnú torznú tuhosť.
  • Výstuže Mono Ti - Mono Ti využíva jednu vrstvu titánu umiestnenú na povrchu dreveného jadra a tým prispieva k lepšiemu jazdnému výkonu.
  • RST Construction - Optimalizuje prenos sily a energie z lyžiara na hrany, pričom zaisťuje maximálne držanie hrany od špičky po pätku.
  • Systém Fusion - Fusion je integrovaný systém lyžiarskeho viazania, ktorý uľahčuje nasadenie do oblúka a zlepšuje pohyblivosť lyží pri prechode z hrany na hranu.

Lyže Elan

Filtrovať produkty