Značka Elan

Hľadáte špičkové lyžiarske vybavenie a premýšľate nad vhodnou značkou? Slovinská značka Elan bude tou správnou voľbou pre vás. Lyže, lyžiarky, palice, prilby a lyžiarske oblečenie vyrábajú už viac ako 75 rokov. Potrebujete poradiť s výberom, zavolajte na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

Značka Elan

Sú absolútnou jednotkou v Európe, vďaka vysokej kvalite a najnovším technológiam. Táto slovinská značka sa už od svojho počiatku špecializuje na výrobu športových potrieb, predovšetkým lyží, snowboardov, lyžiarok, prilieb a oblečenia. Okrem toho sa zameriava aj na výrobu plachetníc a motorových člnov. Do popredia sa Elan dostal až koncom 70. rokov, kedy známi Švéd Ingemar Stenmark získal 3 po sebe idúce tituly Svetového pohára v lyžiach. "Čítajte ďalej" a zistite viac informácií o značke Elan alebo si prečítajte náš blogový článok - predstavujeme vám značku Elan.

Logo Elan

Elán od histórie po súčasnosť

 • Spoločnosť začala fungovať počas druhej svetovej vojny. Založil ju Rudi Finžgar v septembri roku 1945. Mnoho prvých lyží bolo navrhnutých pre potreby slovinských partizánov a dá sa povedať, že boli testované priamo v boji.
 • Neskôr začali s produkciou pre juhoslovanských partizánov, na čo vznikla prvá špecializovaná lyžiarska jednotka Juhoslávie.
 • Sídlo spoločnosti sa dodnes nachádza v meste Begunje na Gorenjskem v Slovinsku. Ďalšie 4 výrobné spoločnosti sú roztrúsené po celej strednej Európe. Napríklad lyže a plachetnice sa stále vyrábajú v Slovinsku, Snowboardy v Rakúsku a jachty v Chorvátsku. Asi vás neprekvapí, keď zistíte, že Elan to dotiahol až na výrobu klzákov a bezmotorových lietadiel, tzv. vetroňov.
 • Firma sa dlhé roky venovala výrobe skokanských lyží, za čo si získala vo svete mnohé ocenenia. Neskôr sa výroba skokanských lyží pozastavila, nakoľko záujem o tento šport rýchlo klesal.
 • Neskôr začali vyrábať športové oblečenie a vybavenie od výmyslu sveta - hokejky, tenisové rakety, bedmintonové rakety a mnoho iného.
 • Pod vlajkovou loďou Elanu jazdil azda najznámejší lyžiar a niekoľkonásobný víťaz svetového pohára Ingemar Stenmark, ktorý je dodnes považovaný za najlepšieho lyžiara na svete.
 • Elán sa ukázal aj vo filmoch ako James Bond v roku 1985.
 • Značku posunul vývoj lyží dopredaju vďaka modelu SCX, ktorá disponovala jedinečným bočným vykrojením, ktoré lyžiarom dovolilo robiť dlhé aj krátke oblúky aj vo vysokej rýchlosti.
 • Dnes už carvingové lyže pozná každý jazdec a sú v súčasnosti samozrejmosťou.
 • V súčasnosti Elan využíva viacero pokrokových technológií medzí ktoré môžeme zaradiť aj Amphibio. Táto technológia v sebe kombinuje tradičné prehnutie lyží s opačným tzv. rockerom pre pravú a ľavú lyžu.
 • Na vývoji ďalších pracujú tímy expertov, dizajnerov, grafikov a technických inžinierov z celého sveta.

Lyže Elan

Doprajte si špičkové lyže Elan. V tejto kategórií nájdete All Mountain, Freeride, Race a Skialp (touringovú) triedu lyží:

All Mountain

 • Voyager - Spoznajte vysoko výkonné All mountain lyže, ktoré sú považované za najlepšie na svete. Sú veľmi pohodlné na prašane a z radosťou si poradia na všetkých druhoch povrchov. Na svoje si prídu náročný lyžiari i mierne pokročilý jazdci.
 • Amphibio - Vyrazte na svah s presnosťou a silou bez ohľadu na terén. Amphibio vám dodá dôveru a sebaistotu pri zvládaní akýchkoľvek tratí. Vyskúšate nezabudnuteľné modely Amphibio STi, Gti, 12C, 13C, 14 Ti, 16 Ti a 18 Ti. Na svoje si prídu začiatočníci aj profesionáli.
 • Wingman - Pocíťte slobodu otvoreného terénu a pripravte sa na prieskum, pretože Wingman vám kryje chrbát! Wingman je skonštruovaný s evolúciou najmodernejšieho asymetrického dizajnu lyží Elan. Je integrovaný s výkonnými karbónovými prútmi a titánovou konštrukciou, ktorá po vás nezanechá nič iné ako stopu. Dokonalý all mountain spoločník v akomkoľvek teréne, v akýchkoľvek podmienkach.
 • Element - Vyberanie dobre vyváženej, dokonale vykonanej zákruty je jedným z najväčších pocitov na zemi. Element preukázateľne uľahčuje dosiahnutie tohto cieľa. Nechajte sa inšpirovať a užite si viac zábavy.

All mountain lyže Elan

Race

 • ACE - Kolekcia Elan Ace Collection je postavená s DNA pretekárskych lyží. Vzdorujte rýchlostným limitom, vďaka čomu sa stane celá hora vaším pretekárskym okruhom.
 • World Cup - World Cup Race predstavuje srdce Elanu. Tieto lyže poskytujú najvyššiu možnú úroveň lyžiarskeho výkonu bez ohľadu na to, či si vyberiete lyže na slalom alebo obrovský slalom.

Race lyže Elan

Freeride

 • Ripstick Black Edition - Elan Ripstick Black Edition je meradlom vysokovýkonných freeridových lyží. Prémiový štýl a nadčasový dizajn sú spojené s najmodernejšou karbónovou konštrukciou, ktorá posúva výkon a všestrannosť Ripsticksu na ďalšiu úroveň a poskytuje neprekonateľnú silu a stabilitu.
 • Ripstick - Odvekou výzvou v dizajne lyží od Elanu je vytvorenie ľahkého produktu, ktorý ponúka nekompromisné plávanie a stabilitu na neupravenom teréne, ktorý vyniká aj pri vysokohorskej turistike. Ripstick zvláda túto výzvu a robí z nich dokonalú freeridovú lyžu pre akýkoľvek zážitok v horách.

Freeride lyže Elan

Touring

 • Ripstick Tour - Elan Ripstick Tour boli vytvorené pre backcountry lyžiarov so zámerom poskytnúť vynikajúci zjazdový výkon freeridových lyží pri zlomku hmotnosti. Táto séria je od základov navrhnutá s cieľom posunúť lyžiarsky výkon na maximum, bez obetovania funkčnosti a efektivity pri stúpaní.
 • IBEX - Keď je výstup ešte dôležitejší, ako zostup. Ibex od Elanu sú skonštruované skonštruovaný tak, aby sa splnili všetky vaše zimné dobrodružstvá.
 • LYNX - Séria LYNX bola navrhnutá pre tých, ktorí vedia, že každý gram sa počíta, pokiaľ ide o rýchlosť pri stúpaní. Tieto lyže poskytujú výnimočne ľahké, no napriek tomu pevné a stabilné.

Touringové lyže Elan

Najlepšie technológie značky Elan

 • Amphibio Truline Technology - Najnovší prínos lyží s modernou konštrukciou, kde tradične ploché jadro lyže je konvexne vytvarované na špičke a konkávne na päte. Predná konvexná časť umožňuje presné nasadenie oblúka, zatiaľ čo zadná konkávne tvarovaná časť zaručuje dynamický výjazd z oblúka. Tvarované jadro zaručuje bezkonkurenčnú všestrannosť a pevnosť
 • Konštrukcia SST Sidewall - SST Sidewall konštrukcia bočnej steny poskytuje rýchly, priamy prenos energie z lyže na sneh a výnimočnú torznú tuhosť.
 • Výstuže Mono Ti - Mono Ti využíva jednu vrstvu titánu umiestnenú na povrchu dreveného jadra a tým prispieva k lepšiemu jazdnému výkonu.
 • RST Construction - Optimalizuje prenos sily a energie z lyžiara na hrany, pričom zaisťuje maximálne držanie hrany od špičky po pätku.
 • Systém Fusion - Fusion je integrovaný systém lyžiarskeho viazania, ktorý uľahčuje nasadenie do oblúka a zlepšuje pohyblivosť lyží pri prechode z hrany na hranu.

Lyže Elan

Filtrovať produkty