Snowboardové prilby

Kvalitná a odolná snowboardová prilba je základom každého dobre vybaveného snowboardistu. Pomáha predchádzať zraneniam hlavy, chráni pred chladným počasím a udržuje vašu hlavu v teple a pohodlí. S výberom vám poradíme na tel. čísle 0919 0660704 alebo na info@najsport.sk.

Snowboardové prilby

Vedeli ste, že nosenie prilby je povinné pre snowboardistov mladších ako 15 rokov? V súčasnosti viac ako 80 % všetkých snowboardistov nosí prilbu a trend sa každoročne zvyšuje. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako si vybrať snowboardovú prilbu, ktorá splní všetky vaše požiadavky.

Ako vybrať snowboardovú prilbu

Ak si chcete vybrať ideálnu snowboardovú prilbu, budete potrebovať vedieť rozmer vašej hlavy. Obvod hlavy si merajte krajčírskym metrom na šírku jedného prsta nad obočím. Každý výrobca má svoju veľkostnú tabuľku, prípadne môžete použiť našu univerzálnu tabuľku.

Rozmer snowboardovej prilby XXS XS S M L XL XXL
Obvod hlavy snowboardistu 49 - 52 cm 53 - 54 cm 55 - 56 cm 57 - 58 cm 59 - 60 cm 61 - 62 cm 63 - 64 cm

Snowboardove prilby

Prilbu zásadne vyberajte spolu s okuliarmi

Snowboardovú prilbu delíme podľa toho, či má alebo nemá štít. Prilbu so štítom vyberajte podľa toho či sedí na nose, netlačí na lícne kosti a nevytvára medzeru, pod ktorú by sa mohol podfukovať sneh. Prilbu bez štítu vyberáte podľa tvaru a značky. Väčšina výrobcov vyrába univerzálne snowboardové okuliare, ktoré sú kompatibilné so všetkými prilbami. V tomto prípade musí dobre sedieť rám okuliarov s prilbou. Opakom sú prilby, na ktoré sedia len snowboardové okuliare rovnakého výrobcu. V taktom prípade vyberáte presne podľa farebného prevedenia, charakteristiky sklíčok, prípadne svetelných podmienok.

Materiál a konštrukcia

Materiál prilby je zložený z dvoch základných vrstiev

  • Vonkajšia vrstva prilby sa skladá z pevnej a odolnej škrupiny, ktorá je vyrobená z kompozitných materiálov a špeciálnych plastov. 
  • Vnútorná vrstva prilby sa skladá z polystyrénu, ktorý je najčastejšie vstrekovaný pod tlakom, čim vytvára ucelenú štruktúru. Zohráva dôležitú úlohu pri absorbovaní nárazu.

Väčšina prilieb spĺňa nadštandardné bezpečnostné opatrenia, ako ABS - zosilnený materiál kelvárom, prípadne kompozitom a vzájomne prepojených vrstiev s účinným systémom odvetrávania. Samozrejmosťou sú prepracované systémy odvetrávania a rozloženia váhy.

Na čo si dať pozor?

  • Pri výbere snowboardovej prilby si dajte pozor, aby mal podbradník špeciálnu mäkkú výstelku a nedochádzalo k odieraniu kože či škrteniu.
  • Rovnako si dajte pozor na polstrovanie prilby, aby sa jednotlivé časti dali odnímať a prať.
  • Súčasti prilby nesmú tlačiť, vytvárať otlaky, musia byť dostatočne odvetrané a vetracie otvory by mali byť nastaviteľné pre dostatočnú reguláciu telesnej teploty.
  • Prilba by mala byť dostatočne tepelne izolovaná, aby nedochádzalo k tepelným stratám.
  • Kvalitnú prilbu spoznáte tak, že nemusíte pod ňou nosiť lyžiarsku kuklu a iné ochranné pomôcky.

Filtrovať produkty