Lyžiarske viazania

Lyžiarske viazanianevyhnutnou časťou lyžiarského výstroja. V našej ponuke nájdete svetoznáme značky ako Fischer, Head, Marker a iné. Ich správne nastavenie je nevyhnutné a naozaj potrebné. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk

Extra zľava 5% s kódom MAROS5

V e-shope aj v predajni. Viac o akcii >>

Countdown

Hľadáte kvalitné lyžiarske viazanie?

Ako nastaviť lyžiarske viazanie?

Tou najdôležitejšou vecou, ktorá by vás mala počas lyžovačky zaujímať je správne nastavenie viazania. Toto nastavenie musí fungovať na 100 %, pričom treba zohľadniť parametre lyžiara - vek, výška, hmotnosť, lyžiarske skúsenosti, dĺžka lyžiarky v mm a štýl jazdy.

Vedeli ste, že približne viac ako 35 % všetkých úrazov na svahoch býva spôsobených neodborným nastavením viazania? Pre správne nastavenie viazania je potrebná špecifický tabuľka, podľa ktorej sa zohľadnia dôležité aspekty jazdca, no nikdy to nebude predstavovať 100 % nastavenie.

Potrebujete poradiť s nastavením lyžiarskeho viazania? Neváhajte a prečítajte si náš článok - Ako nastaviť viazanie na lyžiach, kde sa dozviete všetky potrebné informácie.

Nastavenie vypínacej sily DIN

Existuje tabuľka rozsahu DIN pri nastavení viazania. Táto tabuľka predstavuje rozsah jednotnej kalibrovanej stupnice nastavenia vypínacej sily DIN (Deutsche Industrie Normen), ktorá platí pre všetky druhy viazaní od začiatku 80. rokov. Hovoríme o najdôležitejšom bezpečnostnom prvku lyžiarskeho viazania, ktoré počas svojho vývoja prešlo mnohými zmenami. Tabuľka rozsahu DIN je rozdelená do 4 hlavných kategórií:

  • Do 2,5 - pre malé deti,
  • Do 6 - pre staršie deti a mládež,
  • Do 9 - pre ženy,
  • Do 10 - pre mužov,
  • Do 14 - pre športových lyžiarov,
  • Do 18 a viac - pre pretekárov.

Extra zľava 5% s kódom MAROS5

V e-shope aj v predajni. Viac o akcii >>

Countdown

Filtrovať produkty