Lyže Elan

Doprajte si kvalitné zjazdové lyže od slovinského výrobcu Elan. Už viac ako 75 rokov prináša kvalitu, pokrokové technológie, špičkový dizajn a bezkonkurenčnú cenu lyží. Na výber máte profesionálnu radu ACE (SC, GS či SL), all-mountain radu Element, Amphibio, Wingman, Wildcat alebo ďalšie série Ripstick a Ibex. S výberom vám radi a odborne poradíme v našich obchodoch alebo na e-shope. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu info@najsport.sk.

Lyže Elan

"Čítajte ďalej" a dozviete sa viac potrebných informácií o modelových radách, veľkostiach, histórií značky Elan a pod. Prečítajte si viac o značke Elan v našom blogovom článku - Predstavujeme vám značku Elan.

Elan od histórie po súčasnosť

  • História značky Elan siaha do roku 1945 (2 svetová vojna), kedy začali s výrobou lyží pre juhoslovanskú partizánsku armádu. 
  • Zakladateľom značky je Rudi Finžgar so sídlom vo slovinskom meste Begunje nad Gorenjskem.
  • V roku 1949 okrem lyží začali aj s výrobou malých člnov, kanoe a kajakov a od roku 1978 aj vetroňov.
  • V roku 1988 boli predstavené nové lyže SideCut Extreme (SCX).
  • Od roku 2019 Elan predstavil nové skialpové lyže IBEX, a freeridovú sériu RIPSTICK.

Lyže Elan a modelové rady

Doprajte si kvalitné slovinske lyže Elan a top modelové rady Element, Amphibio, Insomnia, Windgman, Wildcat, ACE, ACEQ, Ripstick, Ripstick Black Edition a iné:

Element

Nechajte sa inšpirovať novými technológiami od Elanu, vyberte zákruty ľahko a v pohode. Nechajte sa inšpirovať a užite si vďaka Elementu veľa zábavy na svojom obľúbenom svahu. Lyže Element poskytujú dostatočnú stabilitu vďaka technológii Groove, ktorá zaisťuje kontrolu a dobrú rovnováhu. Tieto all-mountain lyže disponujú dvojitým dreveným jadrom, konštrukcie Power Shell, ktorá zabezpečuje prenos sily a stabilitu. Profil parabolického rockera kombinuje špeciálne vykrojenie lyže, ktoré má za následok ľahké zatáčanie a rýchle napredovanie lyžiara. Vo vnúti lyže sa nachádza sklolaminátová výstuž, ktorá optimalizuje flex a torznú tuhosť lyže.

Lyže Elan Element

Amphibio a Insomnia

Vyskúšajte 3 generáciu obľúbených lyží Amphibio alebo dámskej verzií Insomnia. Špičková a rokmi overená technológia AMPHIBIO, ktorá integruje profily rocker a camber do ľavých a pravých lyží. Lyže s Amphibio konštrukciou majú vyklenutú vnútornú hranu, ktorá zaisťuje priľnavosť hrán a výbornú stabilitu, zatiaľ čo vonkajšia hrana s rockerom poskytuje hladké zatáčanie a hladké prechody medzi oblúkmi. Tieto lyže disponujú tiež konštrukciou RST, ktorá zabezpečuje prenos sily a energie z lyžiara na hranu. Systém Fusion X sa postará o výkon, dizajn, plynulejší ohyb medzi lyžou a viazaním. Jedná sa o 30 % ľahšiu konštrukciu, ktorá je vystužená titánom pre lyžovanie vo vysokých rýchlostiach. Základný materiál týchto lyží je zložený z Nano-tech Running Base technológie, ktorá disponuje zvýšenou odolnosťou a výbornými sklzovými vlastnosťami. Taktiež lyže disponujú laminovaným dreveným alebo dvojitým zosilneným dreveným jadrom s použitia 1 alebo 2 vrstiev titánu (Ti/Ti2).

Lyže Elan Amphibio

Wingman a Wildcat

Vďaka lyžiam Wingman a dámskej verzií Wildcat pocítite slobodu otvoreného all-mountain terénu. Širší stred lyže a optimálne vlastnosti zabezpečujú dokonalé spojenie terénu s lyžiarom v akýchkoľvek podmienkach. Tieto lyže disponujú technológiou 3 generácie Amphibio Truline ktorá integruje profily rocker a camber do ľavých a pravých lyží. Konštrukcia SST poskytuje rýchly, svižný a priamy prenos sily z lyže na sneh. Drevené jadro TubeLite je vyrobené s veľmi ľahkých a odolných materiálov, ktoré poskytujú vysokú torznú tuhosť vďaka uhlíkovým trubkami, ktoré sú vložené vo vnútry dreveného jadra. Disponujú tiež Mono Ti výstužou a inovatívnymi uhlíkovými trubkami.

Lyže Elan Wingman

ACE a ACEW

Kolekcia pretekárskych zjazdových lyží ACE a dámskeho prevedenia ACEW sa postará o vysoké rýchlosti, výbornú dynamiku jazdy a celkové raceové vlastnosti vďaka nadupanej ACE technológii. Amphibio Carbon Line tvorí kombináciu najnovších inovácií, ktoré poskytujú viac sily v oblúku, maximálnu úsporu hmotnosti a celkovú stabilitu. Taktiež disponujú konštrukciou RST hrán, Power Rebound Systémom, ktorý pozostáva z Fusion X systému vystužený uhlíkovým kompozitom. Jedná sa o veľmi nekompromisné, tvrdé lyže, ktoré jazdcovi naozaj neodpustia žiadne chyby.

lyže Elan ACE

Ripstick, Ripstick Black Edition a Ripstick W

Jedná sa o novú kolekciu freeridových lyží, ktoré si vás získajú svojim dizajnom a jedinečnými vlastnosťami. Na výber máte štandardnú sériu Ripstick, Black Edition alebo dámsku verziu Ripstick W. Ripstick poskytuje nekompromisné vlastnosti na neupravenom teréne a to z nej robí dokonalú freeridovú lyžu pre akékoľvek podmienky v horách. Aj tu nájdete Amphibio profil, SST konštrukciu, Drevené jadro Tubelite a vystuženie Vaportip, ktoré predstavuje pokročilý kompoziť integorovaný v špičke a päte jadra lyží. Poskytuje výraznú stabilitu, redukciu vibrácií, hladkú jazdu aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Lyže Elan Ripstick

Filtrovať produkty

Ï