Značka Alpina

Slovinská značka Alpina sa už desaťročia zameriava na topánky, predovšetkým na bežecké. Vysoká kvalita, neopakovateľný dizajn a istota spokojnosti sprevádza túto svetoznámu spoločnosť. V našej ponuke nájdete množstvo produktov od značky Alpina, napríklad Topánky na bežky či lyžiarky. Ak by ste sa chceli poradiť alebo mali nejaké otázky, určite nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0919 066 704 alebo na info@najsport.sk.

Značka Alpina

O značke Alpina

Ako uvádza oficiálna stránka, Alpina bola vytvorená pre inšpiráciu. Značka Alpina inšpiruje ľudí s výrobkami, nekompromisnou ochranou či inováciami. Rodinná spoločnosť so sídlom v Sulzemoose určuje od roku 1980 trendy v oblasti dizajnu, módy a životného štýlu. Spoločné prežívanie radosti zo športu - na to sa zameriava posolstvo značky Alpina. Kreatívne a inovatívne riešenia v oblasti športu a slnečných okuliarov, ako aj lyžiarskych a cyklistickýchprilieb ponúkajú ochranu vďaka pokročilým technológiám. Aby sa každý športovec mohol plne sústrediť na svoju chvíľu. Väčšina výrobkov spoločnosti Alpina je vyvinutá v sídle spoločnosti a vyrába sa aj v Bavorsku. „Made in Germany“ je pre spoločnosť Alpina dôležitým konceptom. Na jednej strane sa snažia zaistiť kvalitu výrobku, na druhej strane posilniť Nemecko ako výrobne miesto.

Alpina je svetovo známa slovinská spoločnosť vyrábajúcou a predávajúcou obuv. Už štyrikrát dostala za svoju kreatívnu a technologicky inovatívnu obuv cenu Red Dot. V tomto roku dostala toto ocenenie obuv Alpina Elite 3.0, v kategórii topánok pre bežecké lyžovanie, ktorú tvoria modely pre lyžovanie voľnou a klasickou technikou a obuv určená pre Skiatlon.

Tento produkt je výsledkom dlhodobej práce vývojárov a technológov firmy Alpina, obzvlášť ich projektového manažéra Roberta Križnara, ktorý spolupracuje s priemyselným dizajnérom Jure Miklavacem. Ten hovorí: "Celý proces vývoja dizajnu pre vznik novej bežeckej topánky zabral viac ako rok. V tomto projekte sme sa zamerali na systémový dizajn celej skupiny obuvi pre bežecké lyžovanie. Elite 3.0 je jedným z nejrozpoznatelnějších výrobkov na svetovom trhu, takže všetky zmeny museli byť veľmi premyslené. Bez ohľadu na to je táto topánka aj tak plná inovácií. Vždy pred tým, než vytvoríme novú generáciu topánok, sa sami seba pýtame, aké vybavenie a aké požiadavky má daná topánka spĺňať. Počas vývoja bolo vytvorené mnoho prototypov. Rozhodnutie použiť novú inovatívnu vrchnú časť znamenalo vylepšiť hlavne funkčnosť, ktorá umožní priedušnosť topánky. Vďaka vývoju sme našli možnosť pre úplne nové riešenie dizajnu. Konečný výsledok spája skvelú funkčnosť, jedinečný dizajn, premyslené detaily a silnú globálnu rozpoznateľnosť."

Ocenenie Red Dot Award

Aby bolo možné profesionálne oceniť diverzitu na poli dizajnu, je cena Red Dot Design udeľovaná v troch kategóriách: Product Design (produktový dizajn), Brands & Communication (značka a komunikácia) a Design Concept (koncept dizajnu). S počtom 18-tisíc prihlásených výrobkov sa jedná o jednu z najväčších súťaží v dizajnu. Po prvý krát sa komisia, oceňujúca najlepší dizajn, zišla v roku 1955. Od roku 1990 sa vďaka riaditeľovi Red Dot, prof. Dr. Peter Zec, používa meno a značka tohto ocenenia. Od tej doby je vyhľadávaná a uznávaná značka Red Dot medzinárodným ocenením pre mimoriadny dizajn.

Nová obuv Elita 3.0

Najľahšie a najlepšie reagujúca bežecká obuv na svete je pripravená dýchať. Revolučné je riešenie bez použitia PVC materiálov. Vznikla úplne nová, ľahká, pohodlne elastická no hlavne, čo je najdôležitejšie, priedušná prémiová vrchá vrstva. Po prvý krát na svete závodných bežeckých topánok je umožnená cirkulácia vduchu, ktorá dovolí nohe zostať v suchu a zachovať silný odraz na maximum.

Na kritických miestach topánky, kde sa stretáva priedušná vrchná časť s karbonovou podrážkou, je umiestnená pre ešte vyšší výkon špeciálna membrána. Tá zabraňuje akémukoľvek prieniku vody. Vďaka tomuto detailu sa vaša pozornosť zameria len do stopy a na víťazné výkony. Konštrukčné vylepšenia Free Heel (voľná päta) a technológia Active Edge Carbon (aktívna hrana) umožní zmenšiť tlak na päty a prispôsobí sa ich rôznym typom, poskytnú maximálnu silu a úplnou ovládateľnosť. S konštrukciou veľmi ľahkej podrážky prechádzajúcej do prémiovej vrchnej vrstvy je umožnený ten najlepší výkon, vďaka ktorému budete vytvárať nové rekordy. Topánky Elite 3.0 sú zatiaľ k dispozícii len vybraným športovcom.

Filtrovať produkty