Lyže Salomon

Salomon je francúzska firma so sídlom v Metz-Tessy sa okrem iného špecializuje na lyžovanie a lyže. Vyberte si z pánsky, dámskych alebo detských lyží a jazdite na svahu na tých správnych lyžiach. V prípade otázok alebo ak by ste sa chceli poradiť, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nás kontaktujte na info@najsport.sk.

Lyže Salomon

Existuje široká škála lyží pre každý terén a rôzny spôsob lyžovania a v každej nájdete rôzne modely, ktoré zodpovedajú aj rôznym technickým úrovniam. Vizuálne sa môže zdať, že lyžovať v prašane je možné s lyžami určenými na lyžovanie na svahoch, ale realita je iný príbeh. Preto je naozaj dôležité vybrať si z radu lyží, ktoré sú vhodné pre váš spôsob lyžovania. Spoznajte značku Salomon alebo si prečítajte náš článok - Značka Salomon tak, ako ju (ne)poznáte.

Ak hľadáte miesta na večerné lyžovanie, prečítajte si náš blogový článok Vyrazte na večerné lyžovanie, kde sme priblížili rôzne miesta, na ktorých si večerné lyžovanie užijete naplno.

Lyže na zjazdovku

Ak je váš preferovaný spôsob spoznávania hory carving na upravených zjazdovkách, mali by ste si vybrať tie správne lyže na zjazdovku, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám. Či už lyžujete len rekreačne, stále sa snažíte zlepšiť svoj výkon alebo ho chcete rozdrviť v ďalších pretekoch, v tejto rade nájdete svoj dokonalý pár. Polomer vykrojenia lyže závisí od jej rozmerov (šírka lyže na špičke, v páse/pod chodidlom a na päte). Tento koncept môžete jasne vidieť na parabolických lyžiach. Lyže s menším polomerom vykrojenia (okolo 14 m) umožňujú tesné oblúky, zatiaľ čo lyže s dlhým polomerom vykrojenia (nad 17 m) podporujú široké oblúky.

Lyžiarske strediská pre nenáročné upravené trate sú vhodné, ak si zalyžujete len príležitostne alebo ak lyžujete na mierne pokročilej alebo začiatočníckej úrovni. Tieto lyže sú vo všeobecnosti pružnejšie a majú šírku pásu medzi 72 a 84 mm. Sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko používať a boli bezpečné. Tieto lyže majú krátky rádius vykrojenia a podporujú ostré oblúky pri nižších rýchlostiach. Sú to lyže, ktoré vám umožnia skutočne si užiť sneh, slnko a hory.

lyze-E-S-RACE-MT-Z12-GW-F80-modre

Freeridové a all-mountain lyže

Neviete odolať pokušeniu jazdy na čerstvom prašane? Vyhýbate sa svahom a vždy vyhľadávate divoké trate s dobrými snehovými podmienkami? Ak je odpoveď áno, niet pochýb, ste freerider.

Rad freeridových lyží ponúka široké lyže, aby ste sa uistili, že zostanete na vrchole prašanu (šírka lyže medzi 90 mm a 120 mm). Tieto lyže majú flexibilné špičky a veľké rockery (alebo niekedy aj spätný camber), ktoré fungujú ako tlmiče nárazov a pomôžu vám jazdiť, ako keby ste sa vznášali nad prašanom.

Všestranné lyže, ktoré využijete na zjazdovke aj mimo zjazdovky, sa nazývajú allmountain lyže. Sú to väčšie lyže ako tie, ktoré sú špeciálne navrhnuté na zjazdovky (okolo 85-90 mm šírka v páse) a obsahujú pružnejšiu špičku lyže s progresívnym rockerom do prašanu. V závislosti od toho, kde ste zvyknutí lyžovať, si môžete svoj výber upresniť výberom lyží 50:50 upravené zjazdovky/backcountry alebo 30:70 upravené zjazdovky/backcountry (preto sú to skôr freeride orientované lyže).

Filtrovať produkty

Ï