Značka Holmenkol

Značka Holmenkol

Dynamický štart do 21. storočia

Holmenkol je špecialista na povrchové nátery v športe a najstaršia značka lyžiarskych voskov na svete. Spoločnosť tiež stojí za špičkovým výkonom v starostlivosti o textil - "Made in Germany". Holmenkol je od roku 1922 špecialistom na chemické povrchové úpravy v športoch. Okrem najkvalitnejších a užívateľsky príjemných nástrojov presviedča Holmenkol svojimi odbornými znalosťami športovcov aj cennými voskovými a ošetrujúcimi tipmi a trikmi.

Záväzok k udržateľnosti – pre Holmenkol poslanie, ktoré vyplýva z identity spoločnosti. "Žijeme outdoor, milujeme outdoor, sme outdoor," hovorí Pupp. "Príroda je naše ihrisko - preto si ju musíme chrániť." Tento princíp platí pre celý rad Natural, ktorého produkty nesú environmentálnu značku – ďalší unikátny predajný argument. Sú biologicky odbúrateľné v súlade s OECD 301. Viac ako 60 percent zložiek sa rozloží po 28 dňoch. A pri týchto produktoch milovníci zimných športov nemusia robiť kompromisy ani vo výkone.

Udržateľnosť od výroby až po balenie.

Pre Holmenkol sa udržateľnosť nekončí zložkami produktov. Balenie radu Natural je tiež veľmi dôležité. Všetky už majú zelenú bodku a možno ich vyhodiť do žltej nádoby alebo žltého vreca. Holmenkol tiež postupne nahrádza všetky obaly a čoraz viac využíva recyklované materiály. Ide o plasty, ktoré už boli aspoň raz recyklované. Do konca roku 2020 bude viac ako 60 percent škatúľ a fliaš Holmenkol na všetky produkty vyrobených z týchto recyklovaných materiálov.

Holmenkol dohliada na výrobu aj s ohľadom na pracovné metódy, ktoré šetria zdroje. „Made in Germany“ je dôležitým princípom pre výrobcu lyžiarskych voskov s výrobným závodom v blízkosti Münsteru (Severné Porýnie-Vestfálsko), ktorý umožňuje krátke dodacie trasy. Nízku spotrebu energie zabezpečuje aj využívanie zelenej elektriny a vlastný fotovoltaický systém. Každý deň pracujú na ďalšom znižovaní spotreby energie, vody a odpadu. Výsledkom bolo, že dokázali ušetriť až päť ton odpadu, 70 000 kWh
elektriny, 16,8 tony CO2 a 375 metrov kubických vody za jeden rok. Holmenkol chce v tejto ceste odhodlane pokračovať.

Stúpací vosk Holmenkol Modrý Special

Stúpací vosk modrý special 45 g je ideálny pri vysokej vlhkosti vzduchu, na nový a jemnozrnný prachový a technický sneh. Vhodný pri teplotách vzduchu od -1 °C do -6 °C.

holmenkol-stoupaci-vosk-modry-special-45g-removebg-preview

Impregnácia Holmenkol Shoe Proof 250 ml

Impregnácia na všetky druhy kože a textilno-kožené kombinácie. Je veľmi odolná voči vode, oleju a ďalšej špine a udržuje maximálnu priedušnosť. Impregnácia je vysoko trvanlivá a účinná. Objem: 250 ml.

Sprej Holmenkol NoWax Anti Ice & Glider Spray 200 ml

Sprej pre bezpečné a jednoduché kĺzanie a stúpanie, ktorý je určený pre lyže zero, chemical a sklznice so šupinami. Sprej zabraňuje tvoreniu námrazy na odrazových plochách lyží a navyše neškodí životnému prostrediu. Rýchle a jednoduché použitie.

sprej_holmenkol_nowax_anti_ice_glider_spray_200_ml

Filtrovať produkty