Skialpové batohy

Skialpový batoh je jedna z najdôležitejších veci, ktorú by mal mať každý vo svojej skialp výbave. Jednak v nej môžete nosiť vodu, jedlo alebo náhradné oblečenie, no poslúži aj na prenos lavínovej výbavy a lekárničky. Batoh na skialpinizmus by mal byť ľahký a s dostatočným objemom pre presun všetkých potrebných vecí. Rozhodne vám musí sedieť na chrbte a musíte vedieť pre aký druh skialpinistickej aktivity ho budete potrebovať. Ideálne aby bol takýto batoh vybavený aj systémom upnutia skialpinistických lyží

Skialpové batohy

Ako vybrať vhodný skialpový batoh

Na skialpinizumus vám postačí ľahší typ batohu, ktorý je vybavený diagonálnymi pútkami na umiestnenie skialpových lyží. Na vonkajšej strane je možné pripnúť skialpovú prilbu, prípadne aj palice. Je vhodné, aby sa do nich zmestilo jedlo a celá skialpinistická výbava vrátane, pásov, lopaty, sondy, vyhľadávača, GPS navigácie a lekárničky. K dispozícií je niekoľko variantov o objeme od 10 do 70 litrov. Musí vám byť tiež jasné, či chcete batoh zo špeciálnym airbagom na lavíny alebo nie, nakoľko táto technológia zaberie dosť miesta s ktorým by ste za iných okolností rátali.

Výber správneho skialpového batohu

Správna veľkosť skialp batoha

V prvom rade si musíte ujasniť aký veľký batoh budete potrebovať, čo všetko v ňom nosíte a na aký dlhý výjazd sa chystáte. Na niekoľko hodinový výlet vám postačí základná výbava a batoh v rozsahu od 10 do 20 litrov. Na celodenný výlet budete potrebovať viacej jedla, vody a rozsiahlejšiu výbavu na čo vám postačí batoh o objeme od 20 do 35 litrov. Na dvojdňové, resp. víkendové pobyty sa hodia batohy o objeme 35 až 55 litrov a na niekoľkodňové, kde už potrebujete aj stan viac ako 60 litrový batoh.

Filtrovať produkty