Značka Stöckli

Objavte prémiovú lyžiarsku značku Stöckli, ktorá sa teší čoraz väčšej obľube, vďaka vysokej kvalite spracovania a precíznej výrobe priamo vo Švajčiarsku. S výberom vám radi a odborne poradíme v predajni Najšport, na tel. čísle 0919 066 704 alebo mailom na info@najsport.sk.

Značka Stöckli

Spoznajte značku Stöckli od histórie po súčasnosť, ako prebieha výroba lyží, aké sú najmodernejšie technológie a marketignová stratégia spoločnosti v článku - spoznajte švajčiarsku značku lyží Stöckli.

Stöckli od histórie po súčasnosť

V roku 1935 prišiel šikovný a známy stolár Joseph Stöckli so skvelým nápadom. Spustil výrobu tradičných, ručne vyrábaných lyží pod značkou Stöckli AG. Precízna kvalita a spracovanie si zakrátko získala mnohých zákazníkov. Firma v tomto období sídlila v mestečku Malters neďaleko švajčiarskeho mesta Luzern. Každá lyža musela spĺňať prísne kritéria, ešte pred tým ako bola uvedená na trh. Jednou z nich bolo detailne testovanie a prísna kontrola kvality. Týmto štýlom práce sa riadi spoločnosť aj v súčasnosti. Výroba sa zameriavala na produkciu lyží z laminovaného dreva, kde kombinovali tie najtvrdšie drevá, ako je orech a jaseň.

O rok neskôr bola uvedená a rozšírená aj továreň v Malterse, ktorá ročne produkuje až 60 tisíc párov lyží. Svetlo sveta uzreli aj prvé lyže vyrobené z plastových kompozitov. V roku 1986 začali používať špeciálne počítačom riadené CNC stroje, ktoré urýchlili výrobu a zlepšili kvalitu vo všetkých aspektoch. Vrcholoví športovci ako Mike Schmid, Tina Maze, Viktoria Rebensburk a Fabienne Suter získali pod značkou Stöckli mnoho titulov z majstrovstiev sveta, olympijské medaily a víťazstva na Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní. 

V súčasnosti sa Stöckli zameriava na stratégiu selektívnej distribúcie "kvalita a poradenstvo na prvom mieste" - cieľom je že zákazníci pri kúpe lyží získavajú cenné odborné poradenstvo zo strany predajcu. Švajčiarske Alpy sú príkladom, že iba tie najlepšie materiály môžu zvládnuť tie najväčšie výzvy. Práve preto je celý proces výroby udržaný vo Švajčiarsku. Stöckli dnes kombinuje inovatívnu technológiu a precíznu ručnú prácu v jednom. Know-how firmy a 80 ročné skúseností hovoria sami za seba. Rovnaké lyže aké používa napr. Marco Odermatt alebo Fanny Smith nájdete aj na pultoch špecializovaných športových predajni akým je aj Najšport.

Technológie, vývoj a produktové portfólio

Vo svete rýchlo meniacích sa požiadaviek a technológií je nutnosť sa prispôsobiť zákazníkom. V tomto nezaostáva ani Stöckli a ich technológie sú prelomové, poďme sa spoločne na ne pozrieť:

Lyže:

  • Adaptive Contact Length - Vďaka ACL je lyža stabilná a výborne priľnavá, čo vás udrží v stope aj v tej najprudšej zákrute.
  • Vario Side Cut - Pri väčšej kontaktnej ploche s povrchom poskytuje VSC väčšiu stabilitu aj v hlbšom snehu.
  • Vario Racing Technology - Lepšie ovládanie a presnosť vďaka profilu z titánu a hliníku.
  • Turtle Shell - Špeciálne výrezy v titanale dodávajú dostatočnú torznú stabilitu aj na rozbitých svahoch.

Oblečenie:

  • Primaloft - Poskytuje dostatočnú tepelnú stabilitu, pri nízkej váhe, hreje aj za mokra a je priedušné.
  • Primaloft Insulation Eco - Je šetrný k životnému prostrediu, pretože je vyrobený zo 70% recyklovaných vlákien.
  • Schoeller Switzerland -  Je prelomová švajčiarska technológia mikroskopických mini-kapsúl ktoré dokážu regulovať zmenu teploty.
  • Colorado Carvico - Je technická tkanina vyrobená z mikroskopického polyamidu poskytuje účinnú UV ochranu (faktor 50+) a tiež funguje ako druhá koža.

Filtrovať produkty