Outdoorové nohavice

Pri výbere tých správnych outdoorových nohavíc je potrebné dať si záležať na výbere správneho materiálu, technológií, parametrov či hrúbky. Značky, ako Black Hill Outdoor, Goldbergh, Helly Hansen a iné zaručujú istú spokojnosť. Ak by ste mali nejaké otázky alebo ste sa chceli poradiť, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte e-mail na info@najsport.sk.

Outdoorové nohavice

Prečo potrebujete kvalitné outdoorové nohavice?

Na turistiku si nemôžete obliecť staré nohavice, rifle alebo tepláky. To sa k sebe vôbec nehodí. Práve preto boli vytvorené outdoorové nohavice. Outdoorové nohavice sú navrhnuté tak, aby vám umožnili pohodlný pohyb. Či už prechádzate obrovskou horou alebo sa prechádzate po dobre udržiavanom chodníku, outdoorové nohavice vás udržia pri príjemnej teplote, odvádzajú vlhkosť, chránia pred ultrafialovým žiarením a chránia vaše nohy pred akýmikoľvek inými živlami, s ktorými sa môžete stretnúť. Outdoorové nohavice sa dodávajú vo všetkých tvaroch, veľkostiach a štýloch a zaisťujú, že bude existovať pár pre každého turistu. Existujú nohavice, ktoré vás v zime udržia v teple, a také, ktoré vás v lete ochladia. Potom sú tu tie starodávne klasické, ktoré sa rozopnú v kolene a z nohavíc sa stanú šortky. Outdoorové nohavice sú jednými z najuniverzálnejších a najpraktickejších kúskov outdoorového oblečenia, aké môžete vlastniť.

panske-nohavice-burton-ridge-pants-martini-olive

Na čo sa treba zamerať pri výbere

Vedieť, čo hľadať v outdoorových nohaviciach vám skutočne pomôže určiť, či sú vám vhodné alebo nie. Tu je všetko, na čo by ste sa mali pri zvažovaní svojich možností pozrieť.

Materiál

Turistické nohavice sú zvyčajne vyrobené z nejakého druhu nylonovej zmesi, pretože nylon je ľahký materiál, ktorý je pomerne odolný a ponúka aj odolnosť voči vode. Aj keď materiál nie je skvelým ukazovateľom, pokiaľ ide o určovanie toho, ako si nohavice budú počínať na traile, určité veci poznáte podľa toho, s čím sa mieša nylon. Ak je súčasťou spandex alebo iný elastický materiál, outdoorové nohavice budú mať v sebe určitý úsek a rozsah pohybu, čo je skvelé na horolezectvo alebo technickejšie túry. Bavlnené zmesi bývajú teplejšie, ale zároveň zadržiavajú vlhkosť.

Môžete sa tiež stretnúť s outdoorovými nohavicami, ktoré sú viac podobné nohaviciam do dažďa, pretože majú úplne nepremokavú škrupinu. Tieto nohavice vás ochránia pred dažďom, ale nebudú tak priedušné ako typické outdoorové nohavice. Rovnako ako každé outdoorové vybavenie, každý materiál má svoje výhody a nevýhody, takže pri pohľade na rôzne outdoorové nohavice je dôležité to mať na pamäti.

panske-nohavice-craft-adv-essence-war-cierna

Hrúbka

Hrúbka vašich outdoorových nohavíc je ďalším dôležitým aspektom, pretože určuje, kedy by ste ich mali nosiť a kedy by ste sa mali rozhodnúť pre iný pár nohavíc. Čím sú outdoorové nohavice hrubšie, tým sú na zimu lepšie. Hrubšie outdoorové nohavice tiež robia odolnejší pár, pretože sa nezachytia ani neroztrhnú tak ľahko, ak sa zachytia o vetvu alebo ostrú skalu.

Tenké outdoorové nohavice sú skvelé na letné nosenie, pretože ponúkajú ochranu pred UV žiarením aj pred rôznými úlomkami, ale počas chladnejších nocí sa môžete cítiť trochu chladnejšie, ak nemáte na sebe základnú vrstvu. Keď chcete nosiť outdoorové nohavice, je to dobrý spôsob, ako určiť, ktorá hrúbka je pre vás najlepšia, ale ak ste ako ja, na leto si vyberiete pár ľahkých a na chladnejšie túry hrubšie!

Ktoré nohavice sa vám hodia

Nakoniec si budete chcieť vybrať nohavice, ktoré vám dobre sadnú. Našťastie väčšina outdoorových nohavíc je dodávaná s tabuľkou veľkostí, ktorá vám pomôže nájsť pre vás najlepšiu veľkosť a dôrazne vám odporúčame, aby ste si to pred kúpou nohavíc prečítali.

Uchytenie nohavíc je mimoriadne dôležité, pretože ak sú príliš tesné, budú vám na ceste nepríjemne. Pričom ak by boli príliš voľné, strávite celý deň ich ťahaním hore. Na trase by ste sa mali zamerať na svoju túru, nie na to, ako vám vaše nové nohavice zavadzajú.

damske-nohavice-craft-adv-essence-war-cierna

Filtrovať produkty

Dámske tepláky Burton Joy Pants Baked Clay
70,00 €

Dámske tepláky Burton Joy Pants Baked Clay

Dámske tepláky Burton Joy Pants True Black
70,00 €

Dámske tepláky Burton Joy Pants True Black

Dámske tepláky Burton Joy Pants Martini Olive Terra Camo
70,00 €

Dámske tepláky Burton Joy Pants Martini Olive Terra Camo

Dámske tepláky Burton Oak Pant True Black Heather
70,00 €

Dámske tepláky Burton Oak Pant True Black Heather

Pánske tepláky Burton Multipath Jogger Martini Olive
119,00 €

Pánske tepláky Burton Multipath Jogger Martini Olive

Pánske tepláky Burton Multipath Jogger True Black
119,00 €

Pánske tepláky Burton Multipath Jogger True Black

Detské nohavice Burton Spurway Tech Pants True Black
60,00 €

Detské nohavice Burton Spurway Tech Pants True Black