Boby a sane

Bobovanie a sánkovanie patrí k tradičným zimným aktivitám vhodným nielen pre deti, ale aj dospelých. Okrem zábavy treba myslieť aj na bezpečnosť, kvalitu materiálu, nosnosť, vybavenie a správne používanie. Vedeli ste, že sane alebo boby môžu pri dostatočnej snehovej prokrývke nahradiť funkciu kočíka? Rovnako pomôžu vaším deťom sa vyblázniť v zime na akomkoľvek svahu. Výrobcovia čoraz viac prikladajú dôraz na materiálové a technické parametre, ako je napr. zníženie hmotnosti, možnosť prenášania s dôrazom na skladovanie"Čítajte viac" a dozviete sa ako vybrať ideálne sane a boby pre vaše dieťa.

Boby a sane

Ako vybrať ideálne sane a boby?

Sane

Sane pre menšie deti (od 2 do 4 rokov) vám odporúčame vyberať s operadlom, ohrádkou alebo bezpečnostnými popruhmi. Pomáhajú dieťa udržať stabilitu, podporovať chrbticu a celkovo udržiavať bezpečný posed. Na druhej strane väčšie deti majú dostatok stability a rovnováhy preto toto operadlo nepotrebujú. Vhodné je aby dieťa sedelo dostatočne vysoko a bolo chránené pred chladom. Drevené sánky sa vyberajú podľa dĺžky a najmenšie nájdete už od 95 cm. V druhom rade si položte otázku či budú určené pre jedno dieťa alebo pre dve. Ak pre dve budete potrebovať o niečo dlhšie sane, odporúčame vám držať sa rozsahu okolo 125 cm. Čo sa týka ovládateľnosti, tak sane sú na tom horšie (smer a brzdenie sa ovláda pomocou nôh).

Sane s operadlom

Sane by mali byť štandardne vybavené popruhom, ktorý je upevnený o prednú časť, aby sa so sánkami dobre manipulovalo. Rovnako by mali disponovať ohrádkou, operadlom alebo popruhmi. Mnoho moderných saní disponuje ľahkou konštrukciou z oceľových a plastových trubiek, ktorá redukuje váhu. Ak prevážate sánky autom a nechcete prísť o drahocenný priestor vo vašom kufri, potom určite siahnite po skladacích sánkach.

Boby

Pri výbere bobov sa určite zamerajte na vek dieťaťa, kvalitu plastového materiálu, výšku posedu, jazdné vlastnosti a podobne. Sedadlo by malo byť mierne nad zemou a dostatočne izolované, aby nedošlo k podchladeniu. Výhodou niektorých bobov je že do nich môžete umiestniť aj veľmi malé deti vďaka špeciálne opierke a zabudovaniu bezpečnostných pásov. Nevýhodou je že platový materiál nemá až takú dlhú životnosť, v porovnaní s drevenými saňami.

Boby s volantom

Pre staršie deti môžete zadovážiť napríklad riaditeľné boby s volantom, ktoré by mali byť na oboch stranách opatrené brzdami, pomocou ktorých sa reguluje rýchlosť alebo smer. jazdy.

Filtrovať produkty