Boby a sane Áno

Bobovanie a sánkovanie patrí k tradičným zimným aktivitám vhodným nielen pre deti, ale aj dospelých. Vyberte si ideálne sánky alebo boby v našom e-shope. S výberom vám poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo na info@najsport.sk

Boby a sane Áno

Okrem zábavy treba myslieť aj na bezpečnosť, kvalitu materiálu, nosnosť, vybavenie a správne používanie. Vedeli ste, že sane alebo boby môžu pri dostatočnej snehovej prokrývke nahradiť funkciu kočíka? Rovnako pomôžu vaším deťom sa vyblázniť v zime na akomkoľvek svahu. Výrobcovia čoraz viac prikladajú dôraz na materiálové a technické parametre, ako je napr. zníženie hmotnosti, možnosť prenášania s dôrazom na skladovanie. "Čítajte viac" a dozviete sa, ako vybrať ideálne sane a boby pre vaše dieťa.

Ako vybrať ideálne sane a boby?

Sane

Sane pre menšie deti (od 2 do 4 rokov) vám odporúčame vyberať s operadlom, ohrádkou alebo bezpečnostnými popruhmi. Pomáhajú dieťa udržať stabilitu, podporovať chrbticu a celkovo udržiavať bezpečný posed. Na druhej strane väčšie deti majú dostatok stability a rovnováhy preto toto operadlo nepotrebujú. Vhodné je aby dieťa sedelo dostatočne vysoko a bolo chránené pred chladom.

Drevené sánky sa vyberajú podľa dĺžky a najmenšie nájdete už od 95 cm. V druhom rade si položte otázku či budú určené pre jedno dieťa alebo pre dve. Ak pre dve budete potrebovať o niečo dlhšie sane, odporúčame vám držať sa rozsahu okolo 125 cm. Čo sa týka ovládateľnosti, tak sane sú na tom horšie (smer a brzdenie sa ovláda pomocou nôh).

Sane s operadlom

Sane by mali byť štandardne vybavené popruhom, ktorý je upevnený o prednú časť, aby sa so sánkami dobre manipulovalo. Rovnako by mali disponovať ohrádkou, operadlom alebo popruhmi. Mnoho moderných saní disponuje ľahkou konštrukciou z oceľových a plastových trubiek, ktorá redukuje váhu. Ak prevážate sánky autom a nechcete prísť o drahocenný priestor vo vašom kufri, potom určite siahnite po skladacích sánkach.

V súčasnosti už dostať kúpiť aj špeciálne detské sánky s tvrdeného plastu, ktoré sú v porovnaní so štandardnou drevenou variantov oveľa ľahšie, skladnejšie a praktickejšie. Ich nevýhodou je lepenie snehu na plast pri vyšších teplotách a nižšia odolnosť v prípade nárazu.

Boby

Pri výbere bobov sa určite zamerajte na vek dieťaťa, kvalitu plastového materiálu, výšku posedu, jazdné vlastnosti a podobne. Sedadlo by malo byť mierne nad zemou a dostatočne izolované, aby nedošlo k podchladeniu. Výhodou niektorých bobov je že do nich môžete umiestniť aj veľmi malé deti vďaka špeciálne opierke a zabudovaniu bezpečnostných pásov. Nevýhodou je že platový materiál nemá až takú dlhú životnosť, v porovnaní s drevenými saňami.

Boby s volantom

Pre staršie deti môžete zadovážiť napríklad riaditeľné boby s volantom, ktoré by mali byť na oboch stranách opatrené brzdami, pomocou ktorých sa reguluje rýchlosť alebo smer. jazdy. Okrem riaditeľných a štandardných bobov na aké sme bežne zvyknutý, poznáme aj tzv. nafukovacie boby, boby z PVC, lopáre či klzáky. Niektoré boby a sánky majú integrované lanko na ťahanie.

Nezabúdajte na bezpečnosť

Bezpečnosť vás a vašich detí by mala byť na prvom mieste. Úplne najlepšie bude, ak si dieťa sadne za sánky najlepšie v lyžiarskej prilbe, ktorá je na takéto aktivity priam stvorená. Ďalším ochranným prvkom sú tzv. bezpečnostné pásy bobov, ktorá dokážu fixovať dieťa. Niektoré boby sú riaditeľné, takže vaše dieťa dokáže volantom efektívne manévrovať. Veľkým pomocníkom sú aj integrované brzdy najčastejšie v podobe plastových páčok. Pokiaľ sa vaše dieťa sánkuje a bobouje s inými deťmi, odporúčame vám zakúpiť mu aj ochranu chrbtice v podobe špeciálneho lyžiarskeho chrániča.

Filtrovať produkty