Značka Kohla

Objavte rakúsku kvalitu a doprajte si špičkové produkty značky Kohla. V našej ponuke nájdete množstvo špičkových skialpových a splitboardových pásov, palíc, batohov a mnoho ďalšieho užitočného vybavenia. S výberom vám poradíme online aj offline. Neváhajte a zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk a my vám odborne poradíme.

Značka Kohla

Kohla

Kohla od histórie po súčasnosť

  • Značka Kohla bola založená v roku 1932 zakladateľom Maxom Kohlom v rakúskom mestečku Innsbruck. Už vtedy bolo jasné, že hlavným zameraním budú produkty pre skialpinizmus, turistiku a horolezectvo.
  • Sídlo ústredia spoločnosti v srdci rakúskych Álp položilo základy pre kvalitné produkty - batohy, palice, pásy a turistické príslušenstvo.
  • Prvé batohy z nylónových vlákien boli vyrobené už v 60. rokoch.
  • V 70. rokoch minulého storočia sa stala Kohla stelesnením horolezectva a skialpinizmu. Na konci 70. rokoch boli predstavené prvé teleskopické palice vyrobené s hliníka.
  • V roku 2003 prebrali upadajúcu spoločnosť bratia Spanovci z tirolského mestečka Stubatal a založili novú spoločnosť Ibex Sportartikel GmbH. 
  • Kompletne zrekonštruovali výrobu, vývoj a nanovo prekopali distribúciu. Portfólio produktov zredukovali na prioritné, aby mohli produkovať tu najvyššiu kvalitu, testovanie a skúsenosti.
  • Neskôr spoločnosť opäť získala svoj status značky Kohla a hneď na to v roku 2013 vyhrala dve ceny na ISPO. Značka vyrába viac ako 80% svojich produktov v Tirolsku, čím výrazne prispievajú k ochrane životného prostredia a podpore miestnej zamestnanosti.
  • Aktuálne sa zameriavajú na produkciu lyžiarskych, skialpinistických, lezeckých a turistických batohov. Tešiť sa môžete na množstvo zaujímavých modelových rád Track (ultraľahké ruksaky s dokonalým chrbtovým systémom Air Lite, robia s tých kúskov dokonalého spoločníka na hory), Alpinist (navrhnutá pre všetky túry vo horách počas zimy i leta), Everyday (pre každodenné univerzálne použitie).
  • Taktiež sú prioritou aj skialpové a splitboardové pásy, ktoré sú vyvinuté, testované a vyrábané v tirolských horách. Dnes už nájdete široký výber produktov, ktoré poskytujú najlepší výkon pre začiatočníkov i profesionálov.

Kategórie značky Kohla

  • Skialpové pásy - Skialpinistické pás Kohla Tirol sú vyvinuté, vyrábané a testované v Alpách. Špičkový sortiment produktov sa v priebehu rokov rozrástol a ponúka široký výber produktov, ktoré poskytujú najlepší výkon pre začiatočníkov aj úplných profesionálov. Kohla získala certifikované ocenenia. Tieto výkonné produkty sú vyrábané s veľkou starostlivosťou v srdci Álp. Sú vyvážané do viac ako 30 krajín po celom svete. Produkty s najlepšou funkciou a výkonom sú uvedené na trh s technológiou Vacuum Base, ako aj s novou štruktúrou pokožky. Nájdete tu čisto mohérové pásy alebo kombinované mohérovo-nylónové pásy, ktoré sú vhodné pre dámy, pánov a deti.

Skialpové pásy Kohla

Filtrovať produkty