Značka GT

Zakladateľom značky GT je Gary Turner v roku 1972 v USA. V roku 1973 Gary Turner vyrobil svojmu synovi ľahké rámy na závody, ktoré postupom času získali vynikajúcu reputáciu. Hneď na to sa v roku 1974 zrodilo najslávnejšie partnerstvo v histórii BMX, keď Garyho kontaktoval majiteľ bikeshopu v Kalifornii Richard Long. V roku 1979 spolu založili GT Bicycles Inc. a začali rozvíjať distribúciu po celej USA a Európe a spoločnosť rástla závratnou rýchlosťou. Ich freestylový rám Performer sa stal legendárnym. Neskôr začali dominovať bicykle BMX, kde sa značka GT stávajú svetovým fenoménom.

V časoch keď MTB zažíva boom, GT predstavuje svoje prvé MTB bicykle v Nevade. GT ako prvý na svete vybavuje svoje bicykle výmennou pätkou a vyztužuje okraje hlavovej rámovej trúbky. Postupne skupuje distribučné firmy a začína skladať kompletné bicykle. Vo svojom medzinárodnom tíme má viacero šampiónov a GT Team sa stáva jedným z najsilnejších na svete. Vyvíja aj najrýchlejší dráhový bicykel na svete pre Americký Olympijský dráhový tím. V roku 1988 uviedli na trh geometriu Triple Triangle ktorý sa stáva poznávacím znamením GT bicyklov.

V roku 1993 prichádzajú so systémom RTS a stáva sa vedúcim vo vývoji celoodpružených bicyklov a neskôr vyhráva aj ocenenie najlepšieho odpruženia. Postupne sa GT stalo prvou spoločnosťou s masívnou výrobou celoodpružených bicyklov na Taiwane a taktiež sa stal oficiálnym sponzorom Olympijskeho tímu na olympijských hrách v Atlante

V roku 1994 je GT už na svetovom vrchole, ale v roku 1996 sa všetko nenávratne zmenilo, keď hlavného ťahúňa firmy Richarda Longa vo svojich 46 rokoch na motorke zrazilo auto a zraneniam bohužiaľ podľahol. GT naďalej prichádza s množstvom inovácií užitočnými vylepšeniami a novými technológiami.

Z "garážového projektu" vyrástla jedna z najlepších a najväčších značiek bicyklov a elektrobicyklov na svete, ktorá dala najavo, že jej nejde len o predaj, ale chce hlavne vylepšovať, tvoriť, vyvíjať a prinášať tú najlepšiu kvalitu. O čom značí aj fakt, že za jednu sezónu získala značka GT toľko výhier a ocenení, čo sa ostatným nepodarí ani za celú svoju históriu.

Filtrovať produkty

Bicykel GT Stomper 24" Prime SLV
459,90 €

Bicykel GT Stomper 24" Prime SLV

Bicykel GT Air BLK
374,90 €

Bicykel GT Air BLK

Bicykel GT Grade Carbon Elite Blue
2299,90 €

Bicykel GT Grade Carbon Elite Blue

Bicykel GT Sensor Carbon Expert
4299,90 €

Bicykel GT Sensor Carbon Expert