Ortovox

Objavte špičkovú skialpinistickú výstroj značky Ortovox. Hľadáte lavínové batohy, vyhľadávače, sondy, oblečene a mnoho iného? Ortovox je tou správnou voľbou s dlhoročnou tradíciou na trhu. S výberom vám radí poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správnu na info@najsport.sk.

Ortovox

Spoznajte slávnu nemeckú značku Ortovox, ktorá svoj príbeh píše už od roku 1980, kedy svetlo sveta uzrel prvý lavínový vyhľadávač. Postupne sa portfólio spoločnosti rozširovalo o lavínové sondy, batohy či moderné airbagy. V súčasnosti si môžete vyskúšať špičkové batohy, funkčné športové oblečenie pre skialpinistov a horolezcov, množstvo užitočnej outdoorovej výbavy. Objavte značku Ortovox v našom najnovšom blogovom článku - Spoznajte značku Ortovox.

Logo Ortovox

O značke Ortovox

  • Dvaja priatelia Jürgen Wegner a Gerald Kampel vyvíjajú úplné prvý lavínový vyhľadávač Ortovox F2.
  • Do roku 1980 vysielali a prijímali signál všetky lavínové vyhľadávače na frekvenciách 275 kHz a 457 kHz.
  • V roku 1988 vyvinula spoločnosť sofistikovanú športovú bundu zo 100% ovčej vlny Walk. Zakrátko sa k bunde pridali vesty, svetre, klobúky, rukavice či ponožky.
  • V roku 1990 vznikol nový názov spoločnosti Ortovox Sportartikel GmBH a zároveň bol predstavený nový vyhľadávač Ortovox F1 Plus s led displejom.
  • V roku 1993 zaradil do sortimentu nové čelenky, svetre z mäkkej vlny merino a integruje do svojho oblečenia aj materiál zvaný fleece.
  • V roku 1994 predstavuje svoje legendárny lavínový vyhľadávač F1 s cieľom uľahčiť vyhľadávanie o viaceré smery doplnené o niekoľko smerových vysielačov.
  • O rok neskôr prichádza na trh s úplne novou kolekciou skialpinistického oblečenia obohatenou vlnou merino a polyesterom, ktorý zachováva vlastnosti oblečenia po dlhú dobu.
  • Koncom roku 1996 bol predstavený prvý model batohu Ortovox X-Light spolu s horolezcom Hansom Kammerlanerom. Batoh je extrémne odolný, bezpečný a váži iba 380 gramov.
  • Na prelome milénia v roku 1999 vyvinul lavínový vyhľadávač s inovatívnym systémom lokalizácia niekoľkých obetí naraz. Niesol názov Ortovox The a po testoch získava prestížne ocenenia za najlepší vyhľadávač roka.

Lavínová výbava Ortovox

Vyberte si špičkovú a spoľahlivú lavínovú výstroj a batohy s ktorou zvládnete akúkoľvek skialpinistickú alebo horolezeckú výzvu:

Lavínové vyhľadávače

Lavínové vyhľadávače sú od svojho vývoja zamerané na bezpečnú a spoľahlivú ochranu na horách. Majú jednoduché a intuitívne ovládanie. Samozrejmosťou je jednoduchá a rýchla orientácia v prípade núdze. Súpravy tejto techniky dopĺňa aj núdzové vybavenie, pre najspoľahlivejšiu podporu.

Lavínové vyhľadávače Ortovox

Lavínové sondy

Lavínové sondy spolu s lavínovým vyhľadávačom a lopatou je sonda nevyhnutnou súčasťou štandardného núdzového vybavenia do hôr počas snehovej nádielky. Lavínové sondy Ortovox sa nielen ľahko používajú ale v prípade núdze sa rýchla obsluhujú, sú robustné, spoľahlivé a presné.

Lavínové sondy Ortovox

Lavínové lopaty

Lavínové lopaty patria medzi štandardnú lavínovú výbavu. Sú extrémne ľahké, vyrobené z pevného a robustného materiálu. Vďaka kvalitnému materiálu a presnej čepele vám tieto lopaty pomôžu v akejkoľvek situácií.

Lavínové lopaty Ortovox

Lavínové airbagy

Lavínové airbagy Ortovox je odborník na lavínovú bezpečnosť, preto si vyberte ľahký a kompaktný systém lavínových airbagov triedy AVABAG. Ponúkajú robustný systém najlepšiu možnú ochranu a hmotnosť iba 690 g. Jednoduchá a spoľahlivá aktivácia airbagu z neho robí najobľúbenejšieho spoločníka počas vysokohorských dobrodružstiev.

Lavínové batohy Ortovox

Lavínové Batohy

Batohy vyskúšajte praktické a funkčné batohy od značky Ortovox, ktoré vás prekvapia vysokou kvalitou, odolnosťou, životnosťou a detailným spracovaním. Vybrať si môžete lavínové, horolezecké, turistické, mestské, freeride a ďalšie batohy podľa určenia. K dispozícií sú batohy o objemoch 15, 20, 30, 45 litrov, ktoré splnia požiadavky a potreby každého športovca.

Filtrovať produkty