Značka Reusch

Nemecká firma Reusch sa zaoberá a vyrába športové vybavenie, najmä pre zimné športy ako napríklad lyžovanie či snowboarding. Ich svetoznáme a vysoko kvalitné rukavice sú tým pravým, čo ku svojmu zimnému športu potrebujete. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Značka Reusch

Reusch je nemecká spoločnosť v meste Reutlingen. Sú samostatnou firmou, ktorá vyrába športové vybavenie, hlavne pre zimné športy. Vyrábajú naríklad lyžiarske kombinézy, helmy, okuliare a pre futbal dodáva brankárske rukavice, dresy, chrániče, lopty či tašky. S touto firmou priamo spolupracuje nemecká hviezda, brankár Sepp Maier, ktorého podobizeň a podpis použila vo svojej kolekcii dresov a lôpt.

História

V roku 1934 ručne zhotovil zakladateľ firmy, Karl Reusch, prvé rukavice v podkroví svojho domu. Na počiatku 70. rokov 20. storočia bol vďaka známostiam s profesionálnimi športovcami požiadaný o dodanie zimných rukavíc pre alpských lyžiarov. V roku 1972 sa ku firme pridal aj jeho syn Gebhard a spoločne ušili prvé lyžiarske rukavice, ktoré dostali značku na trh so športovými potrebami. O rok neskôr Gebhard zariadil expanziu firmy a začali sa orientovať na futbal. V spolupráci s už spomínaním brankárom Maierom, Reusch predstavil prvé brankárske rukavice s latexovou dlaňovou stranou. Sepp Maier rukavice používal a mal ich aj vo finále Majstrovstiev sveta v futbale 1974, v ktorých vychytal druhý titul pre Nemecko. To bola pre značku Reusch nenahraditeľná reklama a započala úspešnú éru dodávok rukavíc najlepším brankárom sveta.

V našej ponuke môžete nájsť okrem iných modelov, aj svetoznámy a veľmi žiadaný model Reusch Mikaela Schiffin R-tex-XT Black Dress/Blue.

Filtrovať produkty