Skialpové lyžiarky Dynafit

Skialpové lyžiarsky sa na prvý pohľad odlišujú od klasických zjazdových lyžiarok najmä hmotnosťou, materiálom, technológiami a vlastnosťami. Potrebujete poradiť ohľadom výberu skialpových lyžiarok? "Čítajte ďalej" alebo vám poradíme online na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte e-mail na info@najsport.sk

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Skialpové lyžiarky Dynafit

Hľadáte top značku skialpových lyžiarok?

 • Skialpové lyžiarky Dynafit - Vyskúšajte špičkové skialpnistické lyžiarky Dynafit TLT, Blacklight, Hoji Free, Radical, DNA, Mezzalama, Speed, Seven Summits, Carbonio a mnoho iných.
 • Skialpové lyžiarky Atomic - Špičkové dámske a pánske skialpové lyžiarky Atomic sú vhodné pre výkon v backcountry. Sú rýchle, ľahké, maximálne pohodlné a prispôsobiteľné. Vy berte si modely Backland triedy Ultimate, Carbon, Pro, Expert alebo stiahnite po hybridných modeloch HAWX Ultra XTD v rôznych flex index a farebných variantoch.
 • Skialpové lyžiarky Fischer - Vyskúšajte špičkové skialpové lyžiarky Translap triedy Pro, Tour, TS, CS, GR v dámskom a pánskom prevedení. Bez ohľadu na čo či sa vyberiete na lyže alebo skialpinizmus, majte vždy správne vybavenie pre každý druh dobrodružstva.
 • Skialpové lyžiarky Scarpa - Vyberte si so širokej škály skialpinistických lyžiarok ideálne topánky na turistiku, preteky či náročné zjazdy. Vyskúšajte modely 4-Quattro, Maestrale, F1 (XT, GT, LT), Flash a Alien. 
 • Skialpové lyžiarky Roxa - Doprajte si kvalitné skialpové lyžiarky s minimalistickým dizajnom, ľahkou konštrukciou, vodotesným krytom a uhlíkovým prevedením. Vyskúšajte modely RX Carbon, RX Tour, RX Scout v pánskom alebo dámskom prevedení.
 • Skialpové lyžiarky Scott - Vyskúšajte pohodlné teplé a ľahké skialpové topánky Scott Freeguide Carbon, Tour, Cosmos a iné.
 • Skialpové lyžiarky Tecnica - Doprajte si pánske dámske a detské skialpinistické lyžiarky Tecnica. Vyskúšajte modely ZERO G Peak, Carbon, Tour Pro, Tour Scout a Tour.
 • Skialpové lyžiarky Salomon - Vyskúšajte dámske a pánske skialpové lyžiarky Salomon, ktoré sú ľahké a technické - S/LAB, MTN Summit Pro a mnoho iných.

Ako vybrať skialpové lyžiarky?

 • Pri skialpových lyžiarkach zohráva dôležitú úlohu výber správnej dĺžky, hmotnosti a použitého materiálu.
 • Skialpové lyžiarky by sa mali vyberať podobne, ako klasické zjazdové lyžiarky, no treba počítať aj s nejakým miestom navyše. Odporúčame vám nechať si trocha miesta na prsty a nekupovať presne na nohu, tak ako je tomu pri štandardných lyžiarkach.
 • Pohodlie je prvoradé, pretože nevhodne zvolená dĺžka môže spôsobiť rôzne otlaky a odreniny. Lyžiarka vás nesmie v žiadnom prípade tlačiť na prstoch, narte, päte alebo členku. Rovnako sa nesmie vyzúvať, dvíhať päta a musíte dokázať pohnúť prstami.
 • Musíte si uvedomiť, že aj v tomto prípade treba urobiť určitý kompromis. Vyčleňte si preto na nákup dostatok času a lyžiarku nechajte na nohe aspoň 15 až 20 minút. Ak je možnosť tak si v nej pochoďte a dajte sa do lyžiarskej pozície.

Univerzálna tabuľka veľkostí skialpinistických lyžiarok

Veľkosť obuvi MP (v cm) 22,5 - 23,0 23,5 24,0 - 24,5 25,0 25,5 26,0 26,5 27,0 - 27,5 28,0 28,5 - 29,0 29,5 30,0 - 30,5 31,0 31,5
Veľkosť obuvi EU 36 - 36,5 37 - 37,5 38 - 38,5 39 - 39,5 40 40,5 41 - 41,5 42 - 42,5 43 - 43,5 44 - 44,5 45 - 45,5 46 - 46,5 47 - 47,5 48
Veľkosť obuvi UK 3,5 - 4,0 4,5 5,0 - 5,5 6,0 6,5 7,0 7,5 8,0 - 8,5 9,0 9,5 - 10,0 10,5 11,0 - 11,5 12,0 12,5

Skialpinisticke lyžiarky

Materiál, technológie a kompatibilita

Materiál skialpových lyžiarok

 • V poslednej dobe sa používa najmä karbón, ktorý má výborne vlastnosti je tuhý, pevný, pružný a veľmi ľahký. Používajú sa aj rôzne kompozity pebax, graphene, ktorý je ľahší ako bežné typy skeletov s dobrými tepelnými vlastnosťami. Do popredia sa dostáva aj grilamid, ktorý je vyrobený na báze polyamidu. Jedná sa o ľahký a odolný materiál, ktorý dobre odoláva nízkym teplotám. 

Technológie a novinky

 • Najnovšie technológie v oblasti skialpinizmu napredujú míľovými krokmi. Výrobcovia sa predbiehajú, kto vyrobí najľahšiu, najkompaktnejšiu a najpohodlnejšiu skialpovú lyžiarku, ktorá splní požiadavky náročného zákazníka.
 • Kladie sa dôraz na čo najvyšší rozsah pohybu v kĺbe lyžiarky, režim chôdze (walk) a zjazd (ski), vnútornú papučku, tuhosť, podrážku a pod. Spomenúť môžeme najmä zapínací systém BOA, Grip Walk podrážky alebo odľahčené karbónové skelety.

Kompatibilita s viazaním

 • Nezabúdajte na kompatibilitu vášho viazania s lyžiarkami. Najnovšie a najľahšie techové viazanie je určené len na lyžiarsky s pinovými vstupmi.
 • Rámové viazanie vám pridá na váhe, je staršie a v súčasnosti ho nájdete už len na starších modeloch skialpinistických lyží.

Skelet a vnútorná papuča

 • Skelet lyžiarky - vplýva na hmotnosť lyžiarok, ktoré sa štandardne pohybujú okolo 3000 g za pár. Skelet skialpových lyžiarok sa vyznačuje menšou tuhosťou (flex indexom), ktorá je spôsobená vyššou pohyblivosťou v oblastí členku, nižšou váhou a typom zapínania.
 • Vnútorná papučka - sa najčastejšie vyrába z vodeodolného a priedušného materiálu za použitia technológií, ako je Gore-Tex, eVent a pod. Papučky sú tepelne tvarovateľné, čo znamená že podobne ako lyžiarka aj skialpová topánka sa prispôsobí tvarom vašej nohy. Papuča je prispôsobená aby zabraňovala prieniku snehu, ľadu a vlhkosti do vnútra.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty