Snowboardové viazania

Snowboardové viazanie je najdôležitejšou súčasťou snowboardovej výstroje. Správny výber viazania závisí od skúsenosti jazdca, veľkosti obuvi, materiálu, značky a technológii. Viazania rozdeľujeme podľa štýlu jazdy na all-mountain, freeride alebo freestyle. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte e-mail info@najsport.sk.

Snowboardové viazania

V základe sa snowboardové viazanie rozdeľuje na mäkké a tvrdé. Mäkké viazanie je ideálne pre začiatočníkov a mierne pokročilých jazdcov. Naopak tvrdé viazanie je vhodné pre pokročilých a expertov, vďaka nastaviteľným prackám a pokročilým technológiam. Dĺžku viazania na snowboard rozdeľujeme podľa veľkosti snowboardovej topánky na XS, S, M, L a XL. Pri výbere tiež myslíte na výšku pätky, pásky, klipne alebo materiál. Objavte prémiové značky Burton, Gravity či Union.

Vyberte si značkové snowboardové viazanie

  • Snowboardové viazania Burton - Vyskúšajte špičkové snowboardové viazanie, ktoré je maximálne komfortne, ponúka flexibilitu, komfort a odolnosť. O rýchle a pohodlné obúvanie a vyzúvanie viazania sa postará technológia Step On priamo od Burtonu. Vyberte si vyiazanie Genesis, X, Cartel, Hitchhiker, Malavita, Freestyle, Mission, X EST a iné.
  • Snowboardové viazania Gravity - Doprajte svojím snowboardovým topánkam pohodlné, dolné a funkčné viazanie od značky Bruton.
  • Snowboardové viazania Union - Vyberte si jedinečné a špičkové viazania značky Union. K dispozícií máme viazania Atlas, STR, Elite Pro, Force, Hologram, Flite Pro a ďalšie.

Ako vybrať viazanie na snowboard

Majte na pamäti že od kvalitného snowboardového viazania sa odvíja prenos sily z nôh jazdca na dosku. Pri výbere myslite na to, koľko krát za sezónu budete jazdiť. Ak jazdite len rekreačne niekoľko krát za sezónu asi ťažko využijete profesionálne viazanie. Platí to aj naopak, preto vám odporúčame vybrať také, ktoré sa bude dať ľahko ovládať a budete s ním spokojný. Vždy platí pravidlo, že najprv vyberáte topánky až potom viazanie. Veľkosť viazania je označovaná podobne ako oblečenie XS, S, M, L, XL. Pri výbere vám pomôže praktická tabuľka veľkosti snowboardového viazania:

Rozmer snowboardového viazania XS S M L XL
Veľkosť obuvi (v EU) 33 - 35 36 - 38 39 - 41 42 - 44 45 - 47

Snowboardové viazanie veľkosť

Niekedy sa môžete stretnúť so špeciálnymi dĺžkami snowboardového viazania. Veľkosť S/M je kombinovaná od 36 do 41 EU, M/L je určené pre topánky väčšie ako 41 EU a XL pre väčšie ako 45 EU. Pri výbere správnej veľkosti si dajte pozor na to, aby topánka pri päte a špičke príliš neprečnievala. Môže to spôsobiť problémy pri zjazde, kedy sa budete viacej opierať snowboardovou topánkou o zjazdovku pretože veľmi vyčnieva. Pokiaľ si neviete vybrať medzi jednotlivými viazaniami, pripravili sme pre vás podrobný článok - Ako vybrať ideálne snowboardové viazanie.

Snowboard viazanie pre začiatočníka a pokročilého

  • Začiatočník - ľahké viazanie s jednoduchým zapínaním, pružnou opierkou a mäkkou podložkou. Odporúčame viazania pre all-mountain a freestyle.
  • Pokročilý - tvrdšie typy viazaní so špecifickým zapínaním. Väčšina profíkov presne vie čo hľadá. Odporúčame viazania všetkých druhov (all-mountain, freestyle, freeride alebo splitboard).

Potrebujete poradiť ohľadom montáže snowboardového viazania? Neváhajte a obráťte sa na náš špecializovaný servis snowboarodov alebo si prečítajte článok - Ako namontovať viazanie na snowboard.

Flex snowboardového viazania

  • Mäkký typ viazania je určený na freestyle, má nízku cenu, ľahké ovládanie a je vhodné aj pre začiatočníkov. Do popredia tiež ide mäkké flow viazanie, ktoré má rýchlejšie a pohodlnejšie zapínanie, vyššiu cenu a nie je určené pre každú snowboardovú obuv.
  • ďalším typom je tvrde viazanie označované aj ako doskové viazanie, ktoré je dôsledné na prenášanie sil. Nie je však vhodné pre začiatočníkov a do parku. Tvrdé step-in viazanie je vhodné na rýchle obúvanie a vyzúvanie, majú vyššiu kvalitu a cenu.

Materiál a technológie viazania

Materiál snowboardového viazania je najčastejšie vyrobený z plastu, kompozitu alebo karbónu. Výrobcovia snažia svoje najnovšie modely technologicky odlíšiť od konkrencie. Preto nájdeme špeciálne viazania ktoré uľahčujú obúvanie a vyzúvanie snowboarodovej topánky, majú presne prepracované pásky, klipsne a systém upínania na dosku. Každé viazanie ma rôznu výšku päťky. Čím je pätka viazania vyššia tým je lepší prenos energie na hradu snowboardu.

Neviete si rady s nastavením snowboardového viazania? Pripravili sme pre vás zaujímavý článok o tom, ako to hravo zvládnete aj sami - Ako nastaviť viazanie na snowboarde.

Filtrovať produkty