Kolesá a ráfiky

Vyberte si kvalitné vypletené kolesá, ráfiky pre váš horský, cestný, krosový alebo detský bicykel či e-bike. Okrem toho tu nájdete množstvo užitočného príslušenstva ku kolesá. S výberom vám radi a ochotne poradíme online aj offline. Neváhajte a kontaktujte nás na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte odkaz na info@najsport.sk.

Kolesá a ráfiky

Kolesá a ráfiky sa zjednodušene delia na detské, horské a cestné bicykle alebo elektrobicykle. Klasické koleso pozostáva z výpletu, náboja, niplov, špicov a ráfiku. V dnešnej dobe trh prichádza stále s novými veľkosťami, medzi základné patria 26" kolesá, ktoré si dlhé roky zaužívali štandard. Majú najmenší priemer kolies s nízkou rotačnou hmotnosťou a veľkou tuhosťou. Vhodné pre začiatočníkov, rekreačných jazdcov, dorast, a ľudí menšieho vzrastu. 27,5" kolesá predstavujú nový univerzálny rozmer pre horské bicykle. Majú o trošku väčší rozmer ako 26", dodávajú viac komfortu a trakcie, aj napriek trošku väčšej váhe a tuhosti. 29" kolesá sú najpoužívanejšie, poskytujú lepšiu stabilitu a priechodnosť, vyznačujú sa vyššou tuhosťou a hmotnosť.

Ako rozdeľujeme kolesá?

  • 26", 27,5" a 29" kolesá: sa najčastejšie používajú na horských bicykloch (hardtailoch a celoodpružených).
  • 27" a 28" kolesá: sa najčastejšie používajú na krosových, trekingových mestských a cestných bicykloch.
  • 10", 12", 16", 18", 20" a 24" kolesá: detské bicykle alebo odrážadlá.

Ako sa najčastejšie delia ráfiky?

  • Dušové ráfiky: pri týchto ráfikoch sa používa duša a plášť.
  • Galuskové ráfiky: pri týchto ráfikoch sa používa iba galuska, resp. pri bezdušových ráfikoch sa využíva bezdušová pneumatika. V prípade kotúčových bŕzd je na náboji tiež upevnený brzdiaci kotúč. Na zadnom kolese sa nachádza tiež kazeta.
  • Bezdušové ráfiky: Pri týchto druhoch sa používa bezdušový systém podobný v aute.

Okrem toho v naše pestrej ponuke produktov nájdete aj ďalšie zaujímavé produkty, ako pásky do ráfika, ktoré rozlyžujeme podľa šírky a veľkosti ráfika. Taktiež máme k dispozícií aj špeciálne izolačné a vysokotlakové pásky vhodné na bezdušový systém.

Filtrovať produkty