Snowboardové topánky

Snowboardové topánky sa vyberajú podobne ako lyžiarky alebo zimná obuv. V prvom rade musíte poznať vašu veľkosť chodila a až potom kupujete konkrétny typ obuvi, farbu a značku. Potrebujete poradiť? Neváhajte a zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Snowboardové topánky

Vedeli ste, že obuv na snowboard sa kupuje skorej, ako snowboardové viazanie? Je to kvôli vzájomnej kompatibilite, ktorá ovplyvňuje výber vhodnej veľkosti, šírky prípadne značky. Dôležitým faktorom sú technické parametre, typ obuvi (freeride, feestyle, all-mountain) a systém zapínania (šnurovanie, suchý zips, BOA systém a pod.). Podstatou je pohodlnosť a komfort - obuv nesmie za žiadnych okolností tlačiť alebo vytvárať otlaky. Pozor však na to, že vždy si kupujete obuv presne na nohu a po prvých jazdách mierne povolí, viac o tom sa však dočítate ďalej alebo v našom najnovšom blogu - ako si vybrať ideálne snowboardové topánky.

Poradíme vám top výrobcov snowboardových topánok

 • Snowboardové topánky Salomon - Hľadáte tie najlepšie snowboardové topánky, vyskúšajte začku Salomon so systémom šnúrovania alebo BOA pre rýchle a jednoduché obúvanie. Skúste si vyskúšať top modely Kiana, Pearl, Project, Titan Launch a ďalšie.
 • Snowboardové topánky Burton -  zažite maximálne pohodlie s pánskymi, dámskymi a detskými snowboardovými topánky od značky Burton. Spoznajte mäkkú, stredne tuhú a tuhú podbporu, ktorá vás podrží v tom najhoršom teréne. Je jedno či sa vyberiete do parku, na all-mountain, zjazdovku alebo backcountry. Spoznajte modely Swath BOA, Ion BOA, Limelight BOA Mint BOA a iné.
 • Snowboardové topánky DC - Doprajte si pánske, dámske a detské modely Phasse BOA, Lotus BOA, Judge BOA, Control Step a iné. Táto obuv vás udrží v maximálnom pohodlí a teple v akýchkoľvek podmienkach.
 • Snowboardové topánky Rossignol - Skúste si vyskúšať top modely Crumb, Alley, Crank, Primacy, Cutback v klasickej verzií a s BOA systémom. Jedná sa o rád vysoko-kvalitných topánok pre všetky zimné dobrodrúžstva. Hodia sa na zjazdovku, all-mountain, freestyle či freeryde štýl.

Ako si vybrať správne snowboardové topánky

Pri výbere správnej veľkosti snowboardových topánok vám pomôže praktická tabuľka veľkosti obuvi. Pokiaľ neviete svoju veľkosť chodidla pomôže vám papier, pravítko a pero. Meranie môžete spraviť napríklad doma tak, že sa postavíte celou váhou na chodidlá, obkrelíste, následne zmeriate najdlhšiu a najkratšiu časť. Uvedená hodnota je v milimetroch, čiže MP (mondopoint). Snowboardovú obuv vám odporúčame kupovať o 3 - 5 mm väčšie, nakoľko pri aktívnom športe sa vám noha mierne predĺži, to však záleží od typu, tvaru chodila a konkrétnej značky. Na skúšanie by ste si mali vyčleniť minimálne 15 - 20 minút a vždy sa dať do snowboardového postoja, pričom by ste nemali cítiť žiadny tlak na prsty, päty alebo nart. Nižšie nájdete prevodovú tabuľku v MP, EUR a UK.

Veľkosť obuvi MP (v mm) 225 235 240 245 250 255 260 265 270 275 280 290 295 300
Veľkosť obuvi EUR 36 37 38 39 40 40,5 41 41,5 42 42,5 43 44 45 46
Veľkosť obuvi UK 3,5 4,5 5 5,5 6 6,5 7 7,5 8 8,5 9 10 10,5 11

Technológie a materiál obuvi na snowboard

Pri kúpe snowboardovej obuvi uprednostníte najnovšie technológie a použitý materiál, ktoré vám výrazne uľahčia čas a námahu. Najrýchlejší a najúčinnejší systém zapínania poskytuje BOA, ktorý navyše poskytuje doživotnú záruku. Jedná sa o koliesko s oceľovým lankom pre uťahovanie celej topánky naraz. Lacnejšou alternatívou je systém Quick Fit, ktorý uťahuje samostatne vrchnú aj spodnú časť obuvi. Výhodou je aby sa vnútorná papuča dala utiahnuť samostatne. V súčasnosti výrobcovia používajú rôzne kombinácie šnúrovania, suchého zipsu, rační, BOA či Guick Fit. 

Čo sa týka materiálu, topánka musí spĺňať základne požiadavky pre pohyb vo vonkajšom vlhkom resp. mokrom prostredí - je ňou vodeodolnosť. Používajú sa rôzne kombinácie kožených materiálov (hladká, semišová koža), syntetických a textilných materiálov, ktoré sú ošetrené voči prieniku vody. Membrána tiež plní funkciu vodeodolnosti a priedušnosti - napr. Gore-Tex, SimpaTex, e-Vent a pod. Vyskúšajte značku Salomon, Burton, DC či Rossignol a uvidíte, že budete nadmieru spokojný.

Snowboardová obuv

Údržba a starostlivosť o snowboardovú obuv

 • Tak ako o bežnú obuv aj o snowboardovú sa musíte pravidelne starať a udržiavať. Predĺžite tým jej životnosť a zachováte jej vlastnosti, ako pri kúpe úplne nových párov.
 • Kožené časti obuvi v pravidelných intervaloch ošetrujte, aby nedošlo k ich vysušeniu a popraskaniu.
 • Takýmto spôsobom môže dôjsť k zníženiu odolnosti voči vode, snehu a ľadu - zakrátko vaša obuv premokne.
 • Podobným spôsobom napr. impregnáciou ošetrujte aj obuv so syntetických materiálov.
 • Po každej jazde vám obuv odporúčame poriadne usušiť. Vyberte vnútorne vložky a stielky, následne použite špeciálny vysúšač alebo nechajte voľne vyschnúť.
 • Nikdy snowboardovú obuv neprikladajte k sálavým zdrojom tepla.
 • Odporúčame zakúpiť vysúšač obuvi so špeciálnym pohlcovačom pachov, ktorý okrem sušenia zabíja aj baktérie.

Filtrovať produkty