Overaly

Doprajte sebe a svojmu dieťaťu kvalitné, funkčné a elegantné overaly za skvelé ceny. Tie najlepšie overaly od top výrobcov nájdete len v Najšporte. S výberom vám ochotne a odborne poradíme v našich kamenných obchodoch alebo na e-shope. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

Extra zľava 5% s kódom MAROS5

V e-shope aj v predajni. Viac o akcii >>

Countdown

Naše overaly vám zabezpečia nielen teplo a komfort, ale taktiež aj jedinečný dizajn, ktorým sa odlíšite od ostatných ľudí či už ste na svahu alebo v meste. V našej pestrej ponuke nájdete overaly od renomovaných výrobcov, ako je Goldbergh, Helly Hansen, Rossignol, 8848 AltitudeSportalm. S výberom vám poradíme online aj offline. Pri výbere overalu by ste sa mali zamerať na kvalitu prevedenia, pohodlnosť pri nosení, výber vhodnej veľkosti, strihu, technológií a parametrov. "Čítajte ďalej" a dozviete sa viac cenných informácií o zimných, lyžiarskych a detských overalov. Prečítajte si tiež náš článok, ako vybrať kvalitné lyžiarske oblečenie.

Rozdelenie overalov podľa športovej aktivity

Lyžiarske a zimné overaly

Lyžiarske a zimné overaly sa výborne hodia na svah, lyžovačku, zimné radovánky s vašimi deťmi, do mesta, do baru a všade tam, kde je to potrebné. Od zimných overalov by ste mali vyžadovať v prvom rade funkčnosť, komfort a samozrejme aj nejaké tie technológie či parametre. Je dôležité, aby bol po materiálovej stránke overal vyrobený s kvalitných a odolných materiálov. Nechcete predsa, aby sa vám po jednej či dvoch sezónach úplne rozpadol. Vždy je vhodné si skontrolovať z akého materiálu je overal. Viac sa dozviete v článku, ako si vybrať kvalitnú lyžiarsku bundu a nohavice.

Najčastejšie sa jedná o syntetické (napr. polyester, polyamid, nylon, elastan a pod.), ale aj prírodné textílie (napr. vlna merino). Práve preto že sa jedná o zimný overal by mal byť dostatočne zateplený a mal by zabezpečovať prirodzenú termoreguláciu. O toto všetko sa starajú technológie syntetických dutých vlákien (napr. Primaloft, Thinstulate a pod.) alebo prírodných materiálov (napr. páperie). Niektoré z vyššie spomenutých materiálov vás vedia zahriať aj v prípade že sú mokré, čo je obrovská výhoda v porovnaní s inými lacnejšími materiálmi. V neposlednom rade dbajte aj na dostatočnú priedušnosť a vodeodolnosť. Niektoré lacnejšie overaly majú iba povrchovú DWR vodeodpudivú úpravu. Kvalitnejšie overaly majú špeciálne mebrány (napr. Gore-Tex, eVent a pod.), ktoré majú výborne hodnoty vodeodolnosti (10 000 - 25 000 mm/m2/24 hod.) a priedušnosti (8 000 - 20 000 g/m2/24 hod.).

Lyžiarsky zimný overal

Detské a juniorské overaly

Detské a juniorské overaly sú určené pre najmenších. V prvom rade je dôležité si uvedomiť, akú veľkosť budete pre dieťa potrebovať. Ako už bolo vyššie zmienené ide predovšetkým o dostatočný komfort a optimálnu funkčnosť. Je nám jasné, že dieťa z overalu zakrátko vyrastie a bude potrebovať o číslo väčší, ale bohužiaľ tak to proste je. Vždy jedného dňa z niečoho vyrastie a bude potrebovať novú posteľ, väčší bicykel či širšie topánky. Detské overaly sú určené pre akékoľvek detské aktivity - sánkovačku, boby, lyže alebo bláznenie na snehu. Je dôležité, aby bolo dostatočne teplé, vodeodolné a zároveň priedušné. Čím kvalitnejšie materiály, vyššie vodné stĺpce, výborne odvádzanie vlhkosti, tým je oblečenie drahšie. Pozor však na lacné výrobky, ktoré často nedokážu splniť ani tie základné vlastnosti. Často sa vám môže stať že dieťaťu behom 10 minút premokne celý overal alebo kombinéza. Odporúčame vám, aby ste siahli po kvalitných a overených výrobkov, ako je Reima, Goldbergh, 8848 Altitude, Rossignol a pod. Toto oblečenie je vyrobené s top materiálov, má mebránu, podlepené švy, reflexné prvky, vysoký vopdný stĺpec, takže môžete dieťaťu dopriať voľnosť. Viac sa dozviete v článku, vybavte deti kvalitným oblečením Reima.

Detský juniorský overal

Extra zľava 5% s kódom MAROS5

V e-shope aj v predajni. Viac o akcii >>

Countdown

Filtrovať produkty