Overaly

Doprajte sebe a svojmu dieťaťu kvalitné, funkčné a elegantné overaly za skvelé ceny. Tie najlepšie overaly od top výrobcov nájdete len v Najšporte. S výberom vám ochotne a odborne poradíme v našich kamenných obchodoch alebo na e-shope. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

Overaly

Naše overaly vám zabezpečia nielen teplo a komfort, ale taktiež aj jedinečný dizajn, ktorým sa odlíšite od ostatných ľudí či už ste na svahu alebo v meste. V našej pestrej ponuke nájdete overaly od renomovaných výrobcov, ako je Goldbergh, Helly Hansen, Rossignol, 8848 AltitudeSportalm. S výberom vám poradíme online aj offline. Pri výbere overalu by ste sa mali zamerať na kvalitu prevedenia, pohodlnosť pri nosení, výber vhodnej veľkosti, strihu, technológií a parametrov. "Čítajte ďalej" a dozviete sa viac cenných informácií o zimných, lyžiarskych a detských overalov. Prečítajte si tiež náš článok, ako vybrať kvalitné lyžiarske oblečenie.

Zimné overaly

Lyžiarske a zimné overaly sa výborne hodia na svah, lyžovačku, zimné radovánky s vašimi deťmi, do mesta, do baru a všade tam, kde je to potrebné. Od zimných overalov by ste mali vyžadovať v prvom rade funkčnosť, komfort a samozrejme aj nejaké tie technológie či parametre. Je dôležité, aby bol po materiálovej stránke overal vyrobený s kvalitných a odolných materiálov. Nechcete predsa, aby sa vám po jednej či dvoch sezónach úplne rozpadol. Vždy je vhodné si skontrolovať z akého materiálu je overal. Viac sa dozviete v článku, ako si vybrať kvalitnú lyžiarsku bundu a nohavice.

Najčastejšie sa jedná o syntetické (napr. polyester, polyamid, nylon, elastan a pod.), ale aj prírodné textílie (napr. vlna merino). Práve preto že sa jedná o zimný overal by mal byť dostatočne zateplený a mal by zabezpečovať prirodzenú termoreguláciu. O toto všetko sa starajú technológie syntetických dutých vlákien (napr. Primaloft, Thinstulate a pod.) alebo prírodných materiálov (napr. páperie). Niektoré z vyššie spomenutých materiálov vás vedia zahriať aj v prípade že sú mokré, čo je obrovská výhoda v porovnaní s inými lacnejšími materiálmi. V neposlednom rade dbajte aj na dostatočnú priedušnosť a vodeodolnosť. Niektoré lacnejšie overaly majú iba povrchovú DWR vodeodpudivú úpravu. Kvalitnejšie overaly majú špeciálne mebrány (napr. Gore-Tex, eVent a pod.), ktoré majú výborne hodnoty vodeodolnosti (10 000 - 25 000 mm/m2/24 hod.) a priedušnosti (8 000 - 20 000 g/m2/24 hod.).

Do zimného prostredia, a nie len do zimného, sa vám bude hodiť funkčné oblečenie, ktorá vás udrží v teple. Prečítajte si zaujímavý článok, 7 dôvodov, prečo si vybrať kvalitné funkčné oblečenie.

Nepremokavé priedušné zimné overaly

Spotrebitelia majú veľké očakávania od športového oblečenia, najmä od nepremokavého a priedušného oblečenia. Očakávajú funkčnosť, estetiku, prispôsobivosť, pohodlie, jednoduchosť pohybu, spoľahlivosť a ochranu pred poveternostnými podmienkami, ako je dážď, sneh a chlad. Funkčnosť a estetika nie sú vždy rovnako potrebné. Funkcia je pre profesionálne športové oblečenie dôležitejšia. Estetika je dôležitejšia pre tých, ktorí radšej nosia športové oblečenie v meste. Vo fáze návrhu je preto potrebné vziať do úvahy úroveň aktivity. Existujú tiež dôležité súčasti nepremokavého odevu, ktoré musia byť špeciálne navrhnuté. Medzi nimi: manžety, lemy, zipsy, kapucne, vrecká a švy.

Nepremokavé priedušné textílie sú lamináty, ktoré sa skladajú až z troch rôznych spojených vrstiev. Trojvrstvové konštrukcie sú najodolnejšie a najtrvanlivejšie, ale aj najťažšie a najmenej priedušné. Takéto konštrukcie často vyzerajú nasledovne:

 • Vrchná tkanina - Je ošetrená odolným vodeodpudivým prostriedkom (DWR). Obvykle je vyrobená z nylonu alebo polyesteru a očakáva sa, že bude odolná. Vo všeobecnosti platí, že čím je tkanina hrubšia, tým je odev odolnejší.
 • Membrána - Zabezpečuje dokonalú vodeodolnosť a priedušnosť s vysokým vodným stĺpcom (napr. Gore-Tex, e-Vent)
 • Vnútorná podšívka - Chráni membránu pred odreninami a nečistotami, ktoré upchávajú póry, ako sú telové oleje.

Lyžiarsky zimný overal

Existujú tri hlavné typy konštrukcií overalov

2-vrstvové lamináty

Jedná sa o originálne vodotesné a priedušné konštrukcie. Každá 2-vrstvová konštrukcia je laminovaný výrobok s tvárovou tkaninou ošetrenou DWR a vodotesnou priedušnou vrstvou. Podšívky sú často pletivové pletené konštrukcie (na podporu prúdenia vzduchu) pripevnené samostatnou tkaninou alebo sieťovinou, ktoré visia vo vnútri odevu. PU povlak na leme a manžete zabraňuje vnikaniu dažďa do vnútra odevu. Tento typ konštrukcie prevláda v odevoch ľahkej až strednej hmotnosti na lyžovanie, turistiku, ako aj v neformálnych a módnych bundách a niektorých nohaviciach do dažďa.

Pozitíva:

 • Pohodlie
 • Flexibilita
 • Najnižšia cena v porovnaní s inými druhmi laminátov

Negatíva:

 • Extra hmotnosť vďaka pridanej vrstve
 • Znížená priedušnosť vďaka vložke

2,5-vrstvové lamináty

Ich konštrukcia je veľmi podobná konštrukcii dvojvrstvových laminátov, pretože hlavným rozdielom je, že ochranná tkanina alebo riedka tkanina sa odstránia výmenou za vytlačenú alebo nastriekanú čiastočnú ochrannú vrstvu. Poskytuje bariéru medzi laminátom a pokožkou alebo inými vrstvami oblečenia. 2,5-vrstvové lamináty sa používajú hlavne na ľahké a ultraľahké oblečenie do dažďa. Sú vhodné na intenzívne outdoorové aktivity, ako je beh na horskom bicykli a horská cyklistika.

Pozitíva:

 • Najľahší typ
 • Flexibilita
 • Kompaktnosť
 • Relatívne nízke náklady

Negatíva:

 • Krehké
 • Znížená priedušnosť vďaka ochranným vrstvám

3-vrstvové lamináty

Obsahujú tri vrstvy, ako je opísané vyššie. Medzi tkaninou na vonkajšku a mäkkou podšívkou je prilepená vodotesná a priedušná membrána, ktorá vytvára odolný, ale mierne tuhý materiál. Toto je najtrvanlivejšie zo všetkých troch tu popísaných typov laminátov, pretože membrána je na oboch stranách chránená tkaninou. Je vyvinutý pre potreby alpinistov a ďalších outdoorových nadšencov, ktorí potrebujú odolné vodotesné odevy. 3-vrstvové lamináty sú široko používané v top sortimente outdoorového športového oblečenia. Odevy obsahujúce tieto tkaniny sú propagované ako exkluzívne vysoko výkonné škrupiny.

Pozitíva:

 • Trvanlivosť
 • Vodotesnosť

Negatíva:

 • Najdrahší typ
 • Nižšia priedušnosť ako 2-vrstvová konštrukcia
 • Najmenšia flexibilita

Lyžiarsky zimný overal

Detské a juniorské overaly

Detské a juniorské overaly sú určené pre najmenších. V prvom rade je dôležité si uvedomiť, akú veľkosť budete pre dieťa potrebovať. Ako už bolo vyššie zmienené ide predovšetkým o dostatočný komfort a optimálnu funkčnosť. Je nám jasné, že dieťa z overalu zakrátko vyrastie a bude potrebovať o číslo väčší, ale bohužiaľ tak to proste je. Vždy jedného dňa z niečoho vyrastie a bude potrebovať novú posteľ, väčší bicykel či širšie topánky. Detské overaly sú určené pre akékoľvek detské aktivity - sánkovačku, boby, lyže alebo bláznenie na snehu. Je dôležité, aby bolo dostatočne teplé, vodeodolné a zároveň priedušné. Čím kvalitnejšie materiály, vyššie vodné stĺpce, výborne odvádzanie vlhkosti, tým je oblečenie drahšie. Pozor však na lacné výrobky, ktoré často nedokážu splniť ani tie základné vlastnosti. 

Detský juniorský overal

Pri výbere toho správneho detského zimného overalu je si potrebné uvedomiť zopár vecí. Kde ho vaše dieťa bude využívať, aké vlastnosti chcete, aby daný detský overal spĺňal a aké vlastnosti vôbec detské overaly ponúkajú. Vyberte si aj ďalšie zaujímavé produkty z kategórie overaly pre vás a vaších najbližších.

Ak by sa chcete o tejto problematike dozvedieť viac, určite vám odporúčame prečítať si aj náš blogový článok, vybavte deti kvalitným oblečením Reima, kde sme sa tejto problematike venovali podrobnejšie. Teraz si poďme predstaviť zopár rád, ako správne vybrať detský overal.

Kde ho bude vaše dieťa využívať?

Aby ste našli overal vhodný pre vaše dieťa, zamyslite sa nad situáciami a poveternostnými podmienkami, v ktorých ju bude nosiť. Bude to hlavne pre zasnežené aktivity, ako je sánkovanie v mrazivých teplotách alebo zábava v zablatených kalužiach? Naše kombinézy majú všetky dôležité vlastnosti, líšia sa však úrovňou tepla, trvanlivosti a ďalšími funkciami.

Vybrať tú správnu veľkosť

Zmerajte výšku vášho dieťaťa, šírku hrudníka a pásu v súlade s návodom na veľkosť, ktorý je spojený s každým oblečením. Ak má vaše dieťa výšku zodpovedajúcu dvom veľkostiam, ale zhoduje sa s ostatnými telesnými mierami, vyberte menšiu veľkosť.

Je potrebné, aby detský overal správne sedel

Správna veľkosť umožní vášmu dieťaťu sa nerušene hrať, behať, zabávať sa bez obmedzenia oblečením. Sami viete, aké je nepríjemné, keď vám v pohybe zavadzia naše oblečenie. Vyhnite sa kupovaniu detského overalu, ktorý je príliš veľký na to, aby sa v ňom dieťa ľahko pohybovalo, pretože ak nebeží a neskáče, čoskoro mu bude zima. Ak sú nohy príliš dlhé, môže vaše dieťa zakopnúť o tkaninu a zadné lemy sa môžu opotrebovať. Určite svojmu dieťaťu nekúpte ani príliš malý overal.

Hlavne, aby mu nebola zima

Aby ste nastavili ten správny level tepla, odporúčame pre vaše dieťa použiť princíp vrstvenia. To poskytuje teplo zo vzduchu, ktorý sa ohrieva medzi vrstvami, a ak sú príliš horúce, môžete vrstvu jednoducho odstrániť. Preto odporúčame obliecť vaše dieťa do viacerých vrstiev a nakoniec obliekol detský overal na zimu a prípadne, keď bude dieťaťu príliš teplo, lebo mu jednu vrstvu vyzlečiete.

Technológie pri detských zimných overaloch

V dnešnej dobe detské overaly obsahujú rôzne vlastnosti, ktoré uľahčujú vám aj vášmu dieťaťu radosť a pohodu pri pobyte na čerstvom vzduchu.

 • Popruhy na nohyZabráňte snehu, aby sa dostal do zimných topánok tým, že obuv a detský zimný overal zaistíte pomocou vymeniteľných silikónových popruhov. Niektoré detské ovearly majú elastické popruhy na nohy a ak sa opotrebujú, môžete ich nahradiť novým silikónovým párom.
 • Reflexné detaily - Počas chladnejších mesiacov, kedy slnko skôr zapadá, nikdy nemôžete mať dostatok reflexných prvkov na oblečení. Preto sa rozhliadnite prípadne po detských overaloch, ktoré majú také reflexné prvky už na oblečení.
 • Vodeodolnosť - Sneh, dážď so snehom, vlhkosť či mláky sú častým spoločníkom pri výletoch s deťmi. Je potrebné až nutné pozerať sa po detských overaloch, ktoré túto vlastnosť majú, čím chránia dieťa pred nachladnutím a udržia dieťa v suchu a teple. Ak bude vodeodpudivý povrch v priebehu času menej účinný, žehlite ho jemne podľa pokynov na údržbu, aby ste ho znova aktivovali.

Filtrovať produkty