Cestné bicykle

Vyberte si kvalitný cestný bicykel so širokej ponuky prémiových bicyklov. Osobný e-shop poradca +421220924810. Radi vám poradíme na našich predajniach v BratislaveTrenčíne a na Kubínskej holi. Zvoľte si ideálny bicykel na cesty, ktorý bude spĺňať všetky vaše požiadavky. Na výber máte endurance, race, aero a triatlónové bicykle.

Cestné bicykle

"Čítajte ďalej" a zistíte, ako si vybrať ideálny cestný bicykel, s ktorým budete neustále napredovať. Cestná cyklistika zažíva na Slovensku nevídaný boom o čom svedčia aj mnohé úspechy jazdcov na Tour de France a Giro d´Italia. Charakterom dámskeho a pánske cestného bicykla je úzky rám, nízka váha, kvalitné komponenty, nízko položené riadidlá - takzvané barany, 28" kolesa a hladký dezén plášťov. Cieľom cestnej cyklistiky je rýchlejšia, resp. pretekárska jazda na cestnom alebo asfaltovom povrchu z čo nižším odporom vzduchu. Potrebujete poradiť s výberom a nechcete nikde volať? Stačí ak si prečítate náš článok, ako vybrať ideálny cestný bicykel.

Ako vybrať ideálny cestný bicykel?

Cestné bicykle sa už na prvý pohľad odlišné od horských alebo mestských bicyklov. Pri výbere by ste mali zohľadniť tieto 4 základne fakty:  

 1. Kde chcete s bicyklom jazdiť a aký je účel jazdy - Spevnená cesta, asfalt, prevažne dlhé trate, vytrvalostná cyklistika, rekreačné alebo víkendové jazdenie a pod.
 2. Ako často chcete bicykel využívať - Musíte si jasne stanoviť budúce ciele, ktoré zohľadňujú cenu bicykla - chcete jazdiť príležitostne, pravidelne, športovo, rekreačne, profesionálne a pod.
 3. Aké sú vaše aktuálne schopnosti a ciele do budúcna - Ste začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý jazdec alebo profesionál? Pred samotnou kúpou si musíte stanoviť aktuálny aj budúci cieľ.
 4. Aké sú vaše parametre - Tu je potrebné zohľadniť vašu výšku postavy v cm, hmotnosť keďže väčšina cestných bicyklov je do 136 kg a v niektorých prípadoch aj dĺžku rúk, či nôh. Taktiež musíte vedieť či idete vyberať dámsky alebo pánsky cestný bicykel.

Ako si vybrať cestný bicykel

Vyberte si bicykel podľa vašich cieľov

Je dobré si hneď na začiatku ujasniť vaše ciele. Chcete jazdiť len rekreačne dvakrát do týždňa, budete využívať bicykel na triatlon alebo tréning beriete vážne a chcete to dotiahnuť na profesionála.

Pretekárske bicykle (Race bikes)

Tieto bicykle sú navrhnuté tak, aby dosahovali maximálny výkon, rýchlosť a agresívnu jazdu. Sú určené predovšetkým pre pretekárov a vášnivých pokročilých cyklistov, ktorý často pretekajú. Takýto jazdec uprednostňuje agresívnejšiu geometriu pred komfortom, veľmi úzke plášte, tvrdý a nekompromisný rám s aerodynamickými prvkami. Je potrebné si uvedomiť, že táto kategória bicyklov môže byť pre nováčika komfortná a náročná na používanie nakoľko vyžaduje dostatočné skúseností.

Aerodynamické bicykle (Aero bikes)

Sú navrhnuté na minimalizovanie aerodynamického odporu, čo umožňuje cyklistovi jazdiť rýchlejšie a úspornejšie. Tieto bicykle sú určené pre cyklistov, ktorí sa zameriavajú na rýchlosť v pretekoch a potrebujú dosahovať vyššie rýchlosti a úsporu času. Hlavnou črtou je aero tvar rámových trubiek (navrhnuté tak, aby minimalizovali odpor vzduchu), integrované komponenty, hlboké ráfiky s aerodynamickým profilom, úzke plášte a agresívna geometria. Hodia sa pre skúsených cyklistov, ktorý presne vedia čo hľadajú aj za cenu nízkeho komfortu.

Vytrvalostné bicykle (Endurance bikes)

Ponúkajú množstvo výhod od maximálneho pohodlia, stability až po optimálne využitie týchto bicyklov na dlhé vzdialenosti. Sú navrhnuté pre rekreačných cyklistov, ale aj pretekárov, ktorí preferujú dlhšie trasy a pohodlie. Majú pohodlnú geometriu, sedlá a riadidlá, ktoré poskytujú vzpriamenejšiu polohu sedenia. Ich výhodou je aj vysoká kompatibilita s ďalším cyklistickým príslušenstvom a veľmi dobrý výkon na dlhšie trasy alebo akékoľvek vytrvalostné výzvy.

Triatlonové bicykle a bicykle na časovku (Triathlon bikes)

určené pre triatlonistov a časovkárov. Tieto bicykle majú unikátnu konštrukciu - aero tvar rámu, agresívnu geometriu, komponenty, integrované úložné priestory a posed, ktorý umožňuje dosiahnuť dlhú polohu sedenia s nízkym umiestnením čo minimalizuje odpor vzduchu. Jazdci môžu jazdiť rýchlejšie a úspornejšie, čo je dôležité v týchto disciplínach. Ak ste vášnivý triatlonista alebo chcete vyskúšať triatlonové preteky, tak tento bicykel je priam stvorený pre vás.

Gravelové bicykle (Gravel bikes)

Tieto univerzálne bicykle sú navrhnuté pre jazdu na rôznych povrchoch (spevnené cesty, hladký asfalt, štrk, polne cesty, mierny technický terén) a poskytujú maximálnu úroveň všestrannosti. Majú univerzálnu geometriu, ktorá ponúka pohodlnú a stabilnú jazdu. Plášte sú hrubšie so širším dezénom, pre lepšiu trakciu na nespevnenom povrchu. Sú skvelou voľbou pre cyklistov, ktorí chcú objavovať, spoznávať a cestovať mimo bežných spevnených ciest. Gravel je všestranný spoločník na každom cyklovýlete a dobrodružstvách.

Chcete vedieť, ako správne trénovať a napredovať na cestnom bicykli? Prečítajte si náš článok - ako zvládnuť dlhé trasy na bicykli.

Aká je vhodná veľkosť rámu a kolies?

Výber vhodnej veľkosti cestného bicykla je alfou a omegou toho, ako sa budete na bicykli cítiť. Veľkostná tabuľka v tomto prípade nie je všetko a poskytuje len základný prehľad. Všetko záleží predovšetkým od vašej výšky, váhy, telesných proporcií, dĺžky rúk a nôh. Pri výbere by vám mal poradiť skúsený predajca a taktiež dajte na svoj inštinkt. Nezabúdajte, že najlepšie bude, ak si bicykel pred kúpou vyskúšate. Nezabudnite si tiež prečítať nášho rozšíreného sprievodcu - Ako vybrať správnu veľkosť cestného bicykla.

Každý výrobca cestných bicyklov používa inú geometriu, vlastnosti a komponenty bicykla, preto vám odporúčame riadiť sa presne tabuľkami stanovenými výrobcom.

Vyberte si ideálnu veľkosť cestného bicykla

Výška cyklistu Dĺžka nôh Veľkosť bicykla
150 - 153 cm 71 - 73 cm 44 cm
153 - 158 cm 72 - 75 cm 48 cm
158 - 163 cm 74 - 77 cm 50 cm
163 - 168 cm 76 - 79 cm 52 cm
168 - 174 cm 78 - 82 cm 54 cm
180 - 185 cm 81 - 85 cm 56 cm
185 - 190 cm 84 - 87 cm 58 cm
185 - 190 cm 86 - 90 cm 60 cm
190 - 195 cm 89 - 92 cm 62 cm

Vyskúšajte Bike Fitting

Okrem iného vám pri výbere cestného bicykla pomôže Bike Fitting. Ide o revolučnú technológiu, ktorá vás doslova zmeria od hlavy až po päty a následne vám vyberie vhodný bicykel. Viac o tejto službe si prečítate na stránke bikefitting alebo v našom najnovšom článku - bikefitting, profesionálne nastavenie vášho bicykla.

Rám a materiál cestného bicykla

Rámy cestných bicyklov môžeme v základe rozdeliť na oceľové, hliníkové alebo karbónové:

 • Oceľový rám - Tieto typy rámov sa nachádzajú na tých najlacnejších bicykloch. Pri cestnej cyklistike sa spravidla skoro vôbec nepoužívajú a nájdete ich len na starých modeloch.
 • Hliníkový rám - Je oveľa lacnejší ako karbónový rám. Má dobré vlastnosti, je pružný ohybný a pomerne lacný.
 • Karbónový rám - Je najdrahšou a zároveň najlepšou variantov. Je výnimočne tuhý a má dobré aerodynamické vlastnosti.

6 dôvodov, prečo si vybrať cestný bicykel

Výber správneho cestného bicykla môže mať niekoľko dôvodov, ktoré závisia od vašich osobných preferencií a cieľov. Tu sú niektoré z kľúčových výhod cestného bicyklovania:

 • Rýchlosť a efektivita: Cestné bicykle sú navrhnuté pre rýchlu jazdu na hladkých povrchoch. Majú tenké pneumatiky, ľahké rámy a geometriu, ktorá umožňuje efektívne prenosy energie, čo znamená, že môžete ísť rýchlejšie s menším úsilím v porovnaní s inými typmi bicyklov.
 • Dlhé vzdialenosti: Ak máte záujem o jazdu na dlhé vzdialenosti alebo dlhé výjazdy, cestný bicykel je ideálny vďaka svojej efektivite a pohodliu pri dlhodobom sedení v sedle.
 • Závody a športová jazda: Pre tých, ktorí majú záujem o cestnú cyklistiku ako šport, cestné bicykle sú nevyhnutné. Sú navrhnuté pre maximálnu rýchlosť a výkon, čo je kľúčové pre závody a rýchle skupinové jazdy.
 • Fitness a kondícia: Cestná cyklistika je výborným spôsobom, ako zlepšiť kardiovaskulárnu kondíciu a celkovú fyzickú zdatnosť. Jazda na bicykli je tiež šetrná k vašim kĺbom v porovnaní s behom.
 • Spoločenský aspekt: Cestná cyklistika často zahŕňa jazdu v skupinách, čo môže byť skvelým spôsobom, ako spoznať nových ľudí s podobnými záujmami.
 • Prieskum a dobrodružstvo: Cestné bicykle vám umožňujú prieskumovať dlhé vzdialenosti a nové oblasti, či už ide o vidiecke cesty alebo mestské ulice.

Pri výbere cestného bicykla je dôležité zvážiť vaše osobné ciele a preferencie, ako aj rozpočet. Rozličné modely môžu ponúkať rôzne funkcie a výbavu, ktoré sa môžu viac hodiť pre závody, pohodlie, alebo všestrannosť.

Filtrovať produkty