Cestné bicykle

Vyberte si kvalitný cestný bicykel so širokej ponuky značkových prémiových bicyklov. S výberom vhodného cestného bicykla vám ochotne poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na e-maile info@najsport.sk. Zvoľte si ideálny bicykel na cesty, ktorý bude spĺňať všetky vaše predstavy a požiadavky.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Cestné bicykle

"Čítajte ďalej" a zistíte, ako si vybrať ideálny cestný bicykel, s ktorým budete neustále napredovať. Cestná cyklistika zažíva na Slovensku nevídaný boom o čom svedčia aj mnohé úspechy jazdcov na Tour de France a Giro d´Italia. Charakterom dámskeho a pánske cestného bicykla je úzky rám, nízka váha, kvalitné komponenty, nízko položené riadidlá - takzvané barany, 28" kolesa a hladký dezén plášťov. Cieľom cestnej cyklistiky je rýchlejšia, resp. pretekárska jazda na cestnom alebo asfaltovom povrchu z čo nižším odporom vzduchu. Potrebujete poradiť s výberom a nechcete nikde volať? Stačí ak si prečítate náš článok, ako vybrať ideálny cestný bicykel.

Ako vybrať ideálny cestný bicykel?

Cestné bicykle sa už na prvý pohľad odlišné od horských alebo mestských bicyklov. Pri výbere by ste mali zohľadniť tieto 4 základne fakty:  

  1. Kde chcete s bicyklom jazdiť a aký je účel jazdy - Spevnená cesta, asfalt, prevažne dlhé trate, vytrvalostná cyklistika, rekreačné alebo víkendové jazdenie a pod.
  2. Ako často chcete bicykel využívať - Musíte si jasne stanoviť budúce ciele, ktoré zohľadňujú cenu bicykla - chcete jazdiť príležitostne, pravidelne, športovo, rekreačne, profesionálne a pod.
  3. Aké sú vaše aktuálne schopnosti a ciele do budúcna - Ste začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý jazdec alebo profesionál? Pred samotnou kúpou si musíte stanoviť aktuálny aj budúci cieľ.
  4. Aké sú vaše parametre - Tu je potrebné zohľadniť vašu výšku postavy v cm, hmotnosť keďže väčšina cestných bicyklov je do 136 kg a v niektorých prípadoch aj dĺžku rúk, či nôh. Taktiež musíte vedieť či idete vyberať dámsky alebo pánsky cestný bicykel.

Ako si vybrať cestný bicykel

Vyberte si bicykel podľa vašich cieľov

Je dobré si hneď na začiatku ujasniť vaše ciele. Chcete jazdiť len rekreačne dvakrát do týždňa, budete využívať bicykel na triatlon alebo tréning beriete vážne a chcete to dotiahnuť na profesionála.

  • Rekreačné cestné bicykle - Ide o veľmi pohodlné bicykle vhodné na prekonávanie dlhých vzdialeností. Komfort bicyklov zabezpečuje dobrá geometria z dôrazom na pohodlie jazdca. Majú oveľa univerzálnejšie použitie.
  • Pretekárske cestné bicykle - Sú vhodné pre jazdcov, ktorý uprednostňujú výkon pred pohodlím. Geometria bicykla je agresívnejšia, pričom jazdec je posadený do nižšej polohy, čo zabezpečuje ešte rýchlejšiu a športovejšiu jazdu.
  • Vytrvalostné cestné bicykle - Sa výborne hodia na veľmi dlhé jazdy, pričom poskytujú jazdcovi vzpriamenejšiu polohu a voľnejšie uhly. Výborne sa hodia na triatlon a iné vytrvalostné športy.

Chcete vedieť, ako správne trénovať a napredovať na cestnom bicykli? Prečítajte si náš článok - ako zvládnuť dlhé trasy na bicykli.

Aká je vhodná veľkosť rámu a kolies?

Výber vhodnej veľkosti cestného bicykla je alfou a omegou toho, ako sa budete na bicykli cítiť. Veľkostná tabuľka v tomto prípade nie je všetko a poskytuje len základný prehľad. Všetko záleží predovšetkým od vašej výšky, váhy, telesných proporcií, dĺžky rúk a nôh. Pri výbere by vám mal poradiť skúsený predajca a taktiež dajte na svoj inštinkt. Nezabúdajte, že najlepšie bude, ak si bicykel pred kúpou vyskúšate. Nezabudnite si tiež prečítať nášho rozšíreného sprievodcu - Ako vybrať správnu veľkosť cestného bicykla.

Každý výrobca cestných bicyklov používa inú geometriu, vlastnosti a komponenty bicykla, preto vám odporúčame riadiť sa presne tabuľkami stanovenými výrobcom.

Vyberte si ideálnu veľkosť cestného bicykla

Výška cyklistu Dĺžka nôh Veľkosť bicykla
150 - 153 cm 71 - 73 cm 44 cm
153 - 158 cm 72 - 75 cm 48 cm
158 - 163 cm 74 - 77 cm 50 cm
163 - 168 cm 76 - 79 cm 52 cm
168 - 174 cm 78 - 82 cm 54 cm
180 - 185 cm 81 - 85 cm 56 cm
185 - 190 cm 84 - 87 cm 58 cm
185 - 190 cm 86 - 90 cm 60 cm
190 - 195 cm 89 - 92 cm 62 cm

Vyskúšajte Bike Fitting

Okrem iného vám pri výbere cestného bicykla pomôže Bike Fitting. Ide o revolučnú technológiu, ktorá vás doslova zmeria od hlavy až po päty a následne vám vyberie vhodný bicykel. Viac o tejto službe si prečítate na stránke bikefitting alebo v našom najnovšom článku - bikefitting, profesionálne nastavenie vášho bicykla.

Rám a materiál cestného bicykla

Rámy cestných bicyklov môžeme v základe rozdeliť na oceľové, hliníkové alebo karbónové:

  • Oceľový rám - Tieto typy rámov sa nachádzajú na tých najlacnejších bicykloch. Pri cestnej cyklistike sa spravidla skoro vôbec nepoužívajú a nájdete ich len na starých modeloch.
  • Hliníkový rám - Je oveľa lacnejší ako karbónový rám. Má dobré vlastnosti, je pružný ohybný a pomerne lacný.
  • Karbónový rám - Je najdrahšou a zároveň najlepšou variantov. Je výnimočne tuhý a má dobré aerodynamické vlastnosti.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty