Bundy

Hľadáte funkčnú, komfortnú a štýlovú bundu? V našom e-shope nájdete športové a voľnočasové bundy od prémiových výrobcov. S výberom vám poradíme offline aj online na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk. V našej ponuke nájdete značkové zimné bundy (lyžiarske, skialpove, bežkárske a snowboardové bundy), jarné a jesenné bundy v top kvalite a prevedení. 

Bundy

Vyberte si bundu, ktorá bude funkčná, jedinečná a štýlová. V ponuke máme desiatky výrobcov, ako Atomic, Rossignol, Goldbergh, Dynafit, Crazy Idea, Roxy, Quicksilver a mnoho iných, ktoré vám zaručia maximálnu spokojnosť s produktami. V našej ponuke nájdu zimnú bundu všetci nadšenci lyžovania, skialpinizmu, bežeckého lyžovania, snowboardovania, turistiky či horolezectva. "Čítajte ďalej" a poradíme vám, ako vybrať ideálnu turistickú bundu.

Ako vybrať ideálnu bundu

Neviete si poradiť s výberom vhodnej bundy pre vašu voľnočasovú či športovú aktivitu? V prvom rade sa musíte rozhodnúť, kde a za akých okolností plánujete bundu nosiť, pri akých športových aktivitách, aké parametre a vlastnosti vyžadujete, materiál, značka, farbu, strih a v konečnom dôsledku aj veľkosť. Pred samotnou kúpou je vhodné si uvedomiť, kde budete bundu používať - iba do mesta, na lyže, skialpinizmus či turistiku? Pokiaľ už viete, akým smerom budete vyberať poobzerajte sa po vhodných parametroch (napr. vodný stĺpec, miera priedušnosti a pod.) a vlastnostiach (napr. hľadáte vodeodolnú/vetruodolnú bundu, univerzálnu, funkčnú alebo membránovú).

Pokiaľ ste si zodpovedali tieto 3 základné otázky, môžete vyberať podľa použitého materiálu a technológií (napr. Gore-Tex, eVent, Primaloft, Windstopper, Polartec, Tecnostretch a mnoho iných), preferovanej značky (napr. Atomic, Dynafit, Spyder a pod.) strihu a veľkosti podľa vašej postavy.

Ako rozdeľujeme bundy

Jarné a jesenné bundy

Jarné a jesenné bundy sú určené na prechodné počasie, kedy sa rýchlo strieda teplé počasie s chladným a suché s vlhkým. Ideálnou variantou sú softshellové, membránové alebo hardshellové bundy, ktoré sú priedušné a zároveň vetru a vodeodolné. Tie by mali mať vodný stĺpec od 10 000 mm/m2/24 hod. Hľadáte vhodnú bundu na turisitku? Poobzerajte sa po našich nových turistických bundách s pohodlným strihom a funkčnými materiálom.

Jarná a jesenná bunda

Lyžiarske bundy

Lyžiarske bundy sú vhodné na každodennú lyžovačku. Takáto bunda vás musí ochrániť v prípade nepriaznivého počasia pred snehom a chladom. Zároveň však musí byť dostatočné priedušná, aby odvádzala vlhkosť do ostatných vrstiev oblečenia. Taktiež musí spĺňať náročné technické parametre. Mala by mať vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod.

lyžiarska bunda

Snowboardové bundy

Snowboardové bundy majú podobné parametre, ako lyžiarske bundy. Disponujú však predĺženým strihom, pevnejším materiálom a zosilnenými miestami (napr. kolená, lakte a pod.). Parametre sú rovnaké, ako pri lyžiarskych bundách.

Snowboardová bunda

Skialpové bundy

Skialpové bundy majú oveľa ľahšiu konštrukciu, vysokú funkčnosť, vodeoodolnosť, priedušnosť a nízku váhu. Hodia sa do národných vysokohorských podmienok, kde sa často mení počasie a nie je ho možné úplne predvídať. Toto oblečenie je drahšie, má veľa technológií a podlieha prísnemu testovaniu v tých najnáročnejších podmienkach. Technické parametre skialpinistických búnd sa pohybujú od 20 000 mm/m2/24 hod. (vodeodolnosť) a 20 000 g/m2/24 hod. (priedušnosť).

Skialpová bunda

Bundy na bežky

Bundy na bežky sú ľahké, odolné a extrémne pohodlné. Podobne ako skialpové bundy disponujú nízkou váhou, priedušnosťou a vodeodolnosťou. Nekladú sa tu tak nároky na vysoké technické požiadavky, preto technické paramtere sa pohybujú od 10 000 mm/m2/24 hod. (vodeodolnosť) a 10 000 g/m2/24 hod. (priedušnosť).

Bunda na bežky