Značka Dema

Slovenská značka Dema je najstaršou značkou bicyklov na slovenskom trhu. Firmu založili v roku 1991 Ján Kubíček a Milan Bella v Senici. Názov značky vznikol spojením začiatočných písmen dcér zakladateľov firmy DE-nisa a MA-rtina. Obaja spoločníci založili dom svojich vlastných rodičov, aby získali peniaze na štart podnikania a vyplatilo sa im to, lebo odvtedy firma vyrástla a stala sa azda najznámejšou značkou bicyklov a elektrobicyklov.

Dema sa sústreďuje na výrobu bicyklov s kvalitnými komponentami pre profesionálnych cyklistov, ale aj rekreačných jazdcov a deti. Spokojní zákazníci, kvalita výrobkov, spoľahlivá distribúcia a logistika sú najdôležitejšie hodnoty značky. V roku 2014 získala značka Dema ocenenie Slovak Superbrands Award 2014 a vďaka tomuto prestížnemu oceneniu sa zaradila medzi elitné značky slovenského trhu.

Pri výrobe bicyklov a komponentov sa používajú najkvalitnejšie materiály a najmodernejšie procesy. v súčastnosti vyrobí Dema okolo 30 tisíc bicyklov ročne a 50 % vyváža na zahraničné trhy. V roku 2016 sa Dema stala hlavným partnerom projektu ktorý podporuje rozvíjanie cyklistiky, snaží sa znižovať emisie a chrániť životné prostredie "Do práce na bicykli"

Dema má aj Racing Team (DRT),ktorý dlhodobo patrí medzi jeden z najúspešnejších slovenských cyklo tímov a môže sa pýšiť množstvom ocenení. Jazdci DRT sú dôležití, pretože práve oni testujú a overujú bicykle, ich jazdné vlastnosti, funkčnosť a kvalitu v náročných terénoch. Dema navyše podporuje rôzne športové a kultúrne akcie a projekty pre deti a mládež. Zaujímavou je napríklad spolupráca so športovým areálom Kálnica, kde sa nachádza množstvo trailov rôznych obtiažností a dĺžok. Na svoje si prídu aj milovníci cestnej cyklistiky.

Filtrovať produkty