Značka Craft

Špičkové produkty švédskej kvality, aj o tom je značka Craft, ktorá je uznávaným výrobcom športového oblečenia. Zameriava sa hlavné na funkčné oblečenie, termoprádlo, funkčných mikín, búnd a nohavíc prvotriednej kvality. S výberom vám radí a ochotne poradíme online či offline. Stačí ak sa nám osvete na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správnu na info@najsport.sk.

Značka Craft

Craft od histórie po súčasnosť

  • Koncepcia značky sa zrodila vo Švédsku roku 1973 a zakladateľom je Andreas Bengtsson. Cieľom bolo vytvoriť spodnú bielizeň, ktorá počas fyzickej aktivity odvádza pot.
  • Anders vyvíjal materiál základnej vrstvy, ktorý odvádza vlhkosť do vonkajšej časti látky. Svoje testy si overoval vážením oblečenia po cvičení, pričom použil polyesterové vlákna, ktoré absorbujú len minimálne množstvo vlhkosti a aplikoval ich do tkacej konštrukcie. 
  • Oficiálne založenie spoločnosti sa datuje do roku 1977, kedy Craft ide ďalej a produkuje špeciálne funkčné oblečenie s kapilárami, ktoré dokonalo transportuje pot a umožňuje rýchle odparenie.
  • Neskôr spoločnosť vyvinula 3 technické vrstvy (tzv. trojvrstvový princíp), ktorý spočíva v spodnej vrstve odvodu vlhkosti, strednej izolačnej vrstvy a vonkajšej ochrannej vrstvy (proti vertru a dažďu).
  • V súčasnosti Craft ponúka oblečenie pre všetky druhy športu so zameraním na beh, triatlon, bicykel, bežky a lyžovanie.

Logo Craft

Filtrovať produkty