Čiapky a nákrčníky

Pripravte sa na zimu a chladné počasie s predstihom! Vyberte si z našej širokej ponuky ideálne čiapky a nákrčníky, ktoré vás zahrejú v každej situácií. S výberom vám radi a ochotne poradíme online aj offline. Neváhajte a zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk a my vám pomôžeme.

Čiapky a nákrčníky

Chystáte sa na vašu obľúbenú športovú alebo voľnočasovú aktivitu? Vyberte si vhodnú kuklu, nákrčník, šatku, šál, šiltovku alebo zimnú čiapku od renomovaných výrobcov, ako je Karpos, Ortovox, Crazy Idea, Buff, Goldbergh, X-Bionic, Roxy, DC, Burton, Rossignol a mnoho iných. "Čítajte ďalej" a my vám poradíme ako si vybrať vhodné čiapky a nákrčníky.

Ako vybrať vhodné čiapky a nárkčníky

Pri výbere je potrebné myslieť na to, kde plánujete dané oblečenie nosiť (napr. na lyžovačku, turistiku alebo do mesta), z akého materiálu je vyhotovené (napr. polyester, merino vlna, bavlna, elastan a pod.), aké technológie (napr. Polar, Fleece, Primaloft, Merino Vool a pod.) a parametre (napr. priedušnosť, funkčnosť, vodeodolnosť) použil daný výrobca.. Okrem toho vám musí perfektne sedieť, nesmie vás tlačiť a ani zbytočne odstávať. V neposlednom rade sa tiež zaoberajte značkou, dizajnom, farbou, typom alebo strihom.

Ako rozdeľujeme čiapky a nákrčníky

  • Kukly - Pri výbere vhodnej kukly si treba ujasniť 3 základné veci - z akého materiálu je vyrobená, akú veľkosť potrebujete a či vám naozaj dobre sedí. Asi 90% všetkých kukiel plní univerzálnu funkciu. Myslí sa tým fakt že sa hodia na ktorúkoľvek športovú aktivitu (napr. zimnú turistiku, lyžovanie, skialpinizmus alebo horolezectvo). Väčšina kukiel je vyrobená z jedno, dvoj a trojvrstvového materiálu alebo úpletu. Najčastejším materiálom je kombinácia bavlny a polyesteru, merino a polyester, fleece, polar a podobne. Na trhu existuje množstvo výrobcov, ktorý ponúkajú rôzne typy, strihy, veľkosti alebo parametre. Obrovskou výhodou je, keď má kukla aj antibakteriálnu úpravu, napr. používa tkaninu s aktívnym striebrom a pod.

Kukly

  • Nákrčníky - Je vhodné vyberať podľa niekoľkých základných kritérií. Tým najhlavnejším je teplota vonkajšieho prostredia, podľa ktorého volíme materiálové zloženie nákrčníka. Druhým najdôležitejším kritériom je druh športovej aktivity, pretože so zvyšujúcou sa záťažou stúpa teplota tela, zvyšuje sa potenie a dochádza k teplotným stratám. Práve pre to je vhodné zvoliť funkčné nákrčníky, ktoré dokážu efektívne transportovať pot a udržať teplo po dlhú dobu. Je dobré, aby bol váš nový nákrčník vyrobený zo syntetických alebo prírodných materiálov (napr. polyester, elastan, merino vlna, fleece a pod.) a aby mal antibakteriálnu a UV ochranu.

Nákrčníky

  • Šatky a šály - sú najdôležitejšou zložkou vonkajšieho oblečenia, nakoľko z hlavy a krku odchádza až 80 % tepla. Práve preto je dôležité vybrať ten správny šál alebo šatku. Rozdeľujeme ich na krátke (do 140 cm ), stredné (do 175 cm) a dlhé šály (do 210 cm). Štandardná šírka šálu je v rozmedzí 25 až 40 cm. Podľa toho aký tepelný komfort vyžadujete si vyberáte aj patričnú dĺžku šálu. Najčastejšie sa používa vlna merino, kašmír, hodváb, akryl, polyester, fleece alebo bavlna.

Šatky a šály

  • Šiltovky a klobúky - sú dôležitou súčasťou pri vašich športových a voľnočasových aktivitách. Výborne sa hodia počas slnečného počasia, kedy vás chránia pred nadmerným UV žiarením, vedia vás ochrániť pred jemným dažďom, vetrom a zabezpečujú tienenie očí pokiaľ nenosíte slnečné okuliare. Rozdeľujeme ich na 3 základné typy a to - klasické šiltovky (majú jemne zaoblený šilt, ktorý je možné vzadu regulovať pomocou špeciálneho upínacieho pásiku), snapback šiltovky (ich charakteristickým znakom je rovný šilt a skateboardový vzhľad) a fullcap šiltovky (majú najčastejšie rovný alebo mierne zaoblený šilt s možnosťou regulácie veľkosti). Podľa tvaru hlavy si vyberajte hranatú, obdĺžnikovú, trojuholníkovú, guľatú alebo oválnu šiltovku.

Šiltovky a klobúky

  • Zimné čiapky - sú určené na ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami počas zimných mesiacov. Najbežnejšie materiály s ktorých sa čiapky vyrábajú je fleece, bavlna, polyester, akryl či vlna merno. Bavlnené čiapky sú vhodné na voľnočasové aktivity, sú príjemné na dotyk, mäkké a dobré sa nosia. Na druhej strane tu máme syntetické, prírodne alebo kombinované materiály, ktoré sú vhodné pre športové aktivity, ako je napr. lyžovanie, skialpinizmus, turistika, bežkovanie a pod. Najlepšie vlastnosti majú kombinované materiály napr. vlna merino s polyesterom, ktorý zaisťuje fantastické termoizolačné vlastnosti. K dispozícií sú rôzne hrúbky materiálov a tkanín - od najtenších, po stredne zateplené, až po najhrubšie vhodné pre veľmi zimomravých ľudí. Tak isto by ste mali vyberať aj podľa veľkosti obvodu vašej hlavy, nárokov na teplo a taktiež nezabúdajte že pri zvýšenej fyzickej námahe budete vyžadovať tenký a funkčný materiál, ktorý bude dostatočne odvádzať pot.

Zimné čiapky

  • Rúška a respirátorysa stali v súčasnej dobe nenahraditeľným spoločníkom, ktorý využijete všade tam, kde sa nachádza množstvo ľudí. Aktuálne sa vyrábajú v rôznych módnych dizajnoch, farbách a prevedeniach. Všetky rúška od renomovaných výrobcov sú plne certifikované, antibakteriálne, obsahujú prvky aktívneho striebra a spĺňajú prísne parametre.

Rúška a repirátory