Horské elektrobicykle

Výber horského elektrobicykla nie je jednoduchá záležitosť, preto vám radi poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo na e-maile info@najsport.sk. Potrebujete si ujasniť niekoľko základných faktov - typ horského e-biku, veľkosť rámu, výkon motora, typ pohonu, materiál, komponenty a finančný rozpočet. Čítajte ďalej a dozviete viac potrebných informácií o tom, ako vybrať horský e-bike.

Horské elektrobicykle

Ako vybrať ideálny horský elektrobicykel

Popularita horských elektrobicyklov z roka na rok rastie a niet sa čomu čudovať že výber je naozaj široký. Pripravili sme si pre vás jednoduchého radcu, ktorý vás prevedie výberom ideálneho horského elektrobicykla. Pozrieme sa na to, pre koho sú horské elektrobicyke určené, aké typy poznáme, ako vybrať veľkosť, aké sú výhody a nevýhody e-bicyklov. Komplexnejšie sme sa tejto problematike venovali v nasledujúcom článku - ako vybrať správny horský elektrobicykel.

Ako vybrať horský elektrobicykel

Pre koho je horský e-bike určený?

Horský elektrobicykel je navrhnutý na zábavu a jazdu v horskom teréne. So správnym e-bikom už nemusíte premýšľať či zvládnete vyšliapať na najbližší kopec - jednoducho sa dostanete presne tam, kam potrebujete. Tieto e-bicykle sú tiež vhodné pre každého, kto si chce užiť jazdu s fyzicky zdatnejšími cyklistami. Ďalšou výhodou je, že vám takýto bicykel pomôže rýchlejšie nabrať kondíciu napríklad po zranení alebo pri rôznych zdravotných problémoch.

Základné rozdelenie horských elektrobicyklov

Tieto e-bike rozdeľujeme podľa konštrukcie podobne, ako pri bežných bicykloch. V našej ponuke nájdete e-bicykle s prednou odpruženou vidlicou (tzv. hardtaily) alebo celoodpružené elektrobicykle (tzv. full suspension). Rovnako ich nájdete, ako v pánskych, tak aj v dámskych modeloch s upravenou geometriou rámu. Ako teda zistiť, aký bicykel vám bude najviac vyhovovať?

  • Hardtail (elektorbicykel s prednou odpruženou vidlicou) - sa hodia do miernejšieho horského terénu, jednoduché cesty lesné cesty, prípadne upravené cesty s miernou šotolinou a primeraným zjazdom.
  • Full suspension (celoodpružený elektrobicykel) - sú vhodnejšie do náročnejšieho horského terénu, do rozbitejšieho terénu (šotolina, kamene), prudké stúpania a náročné (technické) zjazdy.

Filtrovať produkty

Ï