Snowboarding

Snowboarding je pomerne mladý šport, ktorý v súčasnosti získava čoraz väčšiu priazeň športovcov po celom svete. Vyberte si značku Gravity, DC, RossignolCapita, Burton a pod. Pokiaľ chcete odborne poradiť, zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Snowboarding

Predajňa Najšport Bratislava

Navštívte našu novinku, predajňu Najšport Bratislava, kde nájdete všetko pre snowboarding. Nachádza sa na Bajkalskej 2/B v OC Tehelko pri Národnom futbalovom štadióne. Ponúkame špičkové snowboardy, topánky, prilby, okuliare, oblečenie a ďalšie snowboardové vybavenie pre začiatočníkov aj pokročilých. Naši skúsení predavači vám pomôžu vybrať to najlepšie a v našom servise sa postarajú o váš snowboard. Máme aj testovacie centrum a požičovňu snowboardov. Príďte a presvedčte sa sami!

Snowboarding

Tento šport vznikol v Amerike na prelome 60 rokov a kombinuje prvky skateboardingu a surfingu na snehu. Dnes si môžete vybrať z množstva užitočnej snowboardovej výbavy, výstroj šitú na mieru. Vyberte si ideálny snowboard, snowboardové topánky a viazanie.

História tohto športu

  • Ako sme už spomínali, začiatkom 60. rokov vznikol v USA nový zimný šport, snowboarding, zdanlivo sa podobajúci lyžovaniu.
  • Mladí skateboardisti či surfisti, ktorí sa nudili a hľadali náhradu ku svojmu obľúbenému športu počas zimného obdobia, začali skúšať jazdiť na snehu. Mladí ľudia na svojich doskách na zasnežených svahoch vzbudzovali u niekoho obdiv, u iných pobúrenie a neuznanie.
  • V zime 19877 a 1978 v americkom Manchesteri založil Jack Burton vlastnú firmu zameranú na výrobu snowboardov a snowboardového viazania.
  • Až v 80. rokoch sa započal široký rozmach tohto športu a zvýšili sa tržby firmám.
  • Prvé majstrovstvá Európy sa konali v roku 1986 v švajčiarskych Alpách.
  • V súčasnosti Svetová snowboardová federácia (WSF) združuje 29 členských krajín, ku ktorým sa v apríli roku 1993 pridala Snowboardová asociácia Slovenska (SAS).
  • Významným dátumom pre snowboarding na Slovensku sa stal 6.8.1991, kedy vznikla Snowboardová asociácia Slovenska na Chopku a o rok sa konali prvé majstrovstvá Slovenska vo Vrátnej doline.
  • Snowboarding sa stal svetovým športom a za tie roky Slovensko vyhralo niekoľko medailí. Napríklad v roku 1996 Jana Šedová skončila na treťom mieste na obrovskom slalome ISF World Pro Tour v rakúskom Ischgli.
  • Za najväčší doterajší úspech sa berie strieborná medaila Rada Žideka na olympiáde v Turíne, ktorá bola dokonca prvou slovenskou medailou zo zimných olympijských hier vôbec!

Rozdelenie snowboardingu

Snowboardy

Vyberte si ideálny snowboard od renomovaných výrobcov, ako Burton, Rossignol, Gravity, Capita a iné. Zažite to pravé dobrodružstvo na zjazdovke i mimo nej. V našej ponuke nájdete špičkové snowboardy do parku (freestyle), na zjazdovku, all-round, all-mountain a freeride. Okrem toho v našej ponuke nájdete aj kvalitné splitboardy. S výberom snowboard vám radi poradíme aj v našom odbornom blogovom článku - 10 tipov, ako si vybrať ten správny snowboard.

Snowboardy

Snowboardové topánky

Doprajte si kvalitnú obuv na snowboard do značiek Salomon, Burton, DC alebo Rossignol. Snowboardová obuv by mala byť komfortná, priedušná, vodeodolná a pohodlná pre nohu. Prečítajte si článok - Ako vybrať ideálne snowboardové topánky. Topánky si vyberiete podľa typu snowboardu, preferovaného flexu (od 1 do 10), štýlu jazdy (freeride, zjazdovka, freestyle), technológie šnurovania (klasické, na suchý zips, BOA) a parametrov (vodeodolnosť, priedušnosť, kvalita spracovania, technológie).

Snowboardova obuv

Snowboardové viazania

Vyskúšajte špičkové snowboarodové viazania od kvalitných výrobcov, ako Burton, Gravity alebo Union. Prečítajte si tiež blogový článok - Ako vybrať ideálne snowboardové viazanie. V ňom sa dozviete všetky potrebné informácie o tom. Vyberte si viazanie na základe štýlu jazdy, kvality, snowboardových zručnosti. 

Snowboardové viazania

Filtrovať produkty