Značka Helly Hansen

Vyberte si na našom e-shope z množstva kvalitných športových produktov od nórskej značky Helly Hansen. S výberom vhodnej športovej obuvi a oblečenia vám radí poradíme. Sme tu pre vás online aj offline. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk

Značka Helly Hansen

Táto špičková Nórska značka aktuálne oslavuje 140 rokov inovácií, pokrokov a profesionálneho športového vybavenia. Helly Hansen bol založený v Nórsku roku 1877. Vďaka poznatkom z najdrsnejšieho prostredia nórskych hôr spoločnosť vyvinula a dala si patentovať veľa inovácií v oblasti športového a outdoorového vybavenia. Dnes sa zameriava na široké spektrum športov od lyžovania, cez turistiku až po skialpinizmus.

Logo Helly Hansen

Helly Hansen od histórie po súčasnosť vrátane technológií 

 • Všetko začalo v roku 1877, kedy kapitán Helly Juell Hansen našiel spôsob, ako chrániť seba a námorníkov pred nepriaznivým počasím. Vyrobil prvú nepremokavú bundu z látky, kožušiny a plachty ponorenej v ľanovom oleji - zrodila sa legenda.
 • V roku 1949 bola predstavená vodeodolná tkanina Helox, jednalo sa o prelomovú tkaninu, ktorá sa všívala do zateplených kabátov. v roku 1952 presahovala ročná produkcia kabátov až 30 000 kusov a nový kus bol predstavený aj na ZOH.
 • Píše sa rok 1961 a Helly Hansen nadviazal partnerstvo s nórskou značkou Fiber Pile Inc. Hneď na to bol vyvinutý prvý materiál Fibrepile, ktorý dokázal efektívne udržať teplo, bol ľahký aj za mora.
 • V roku 1970 bol navrhnutý nový materiál Lifa, ktorý okamžite spôsobil revolúciu v textilnom priemysle. Tento materiál bol podkladovou vrstvou do technických búnd, nohavíc a pod.
 • V roku 1984 bola predstavená priedušná a nepremokavá látka Helly Tech. Poskytovala končenú vrstvu trojvrstvových búnd a nohavíc. Do dnes sa používajú tkaniny Helly Tech pre potreby lyžiarov, námorníkov a turistov po celom svete.
 • V roku 1990 bola vyvinutá nová vrstvia Lifa Merino, ktorá sa výborne hodila pre chladné poveternostné podmienky. Zložená bola s Stay-Dry Technology a vlny Merino, ktorá má výborné termoregulačné vlastnosti
 • V roku 2004 boli navrhnuté nové rady topánok a obuvi pre športy, ako turistika, horolezectvo a voľný čas.
 • V roku 2006 bola spustená nová technológia Odin, ktorá chránila športovcov pred zmoknutím vďaka špeciálnemu 3-vrstvovému systému.
 • V roku 2012 Helly Hansen predstaviť novú technológiu H2 Folow. Hneď na to získala od Nórskej rady cenu za vynikajúci dizajn. Spočíva vo vysokej priedušnosti a nízkej vonkajšej priepustnosti materiálu, čo umožňuje regulovať telesnú teplotu.
 • V roku 2015 svetlo sveta uzrela nová technológia Magni, ktorá poskytovala vysoký štandard pre námorníkov, lyžiarov a aktívnych športovcov. Rok na to bol predstavená nová freeridová bunda, ktorá nosila technológiiu The Elevation. Táto bunda získala vysoké ocenenia, bola testovaná profesionálnymi freeridovými lyžiarmi. Kombinuje tkaninu Helly Tech Professional s inovatívnym systémom regulácie teploty H2 Folow, ktorý várazne zvyšuje pohodlie a funkčnosť oblečenia.
 • V roku 2017 bola prezentovaná kolekcia 140, ktorá mala predstaviť kľúčové technológie použité za 140 rokov vývoja spoločnosti Helly Hansen. Nová kolekcia sa rýchlo stala obľúbenou.
 • V roku 2018 Helly Hansen predstavil exkluzívnu izolačnú bundu Lifaloft. Na vývoji spolupracoval Helly Hansen s Primaloftom. Táto bunda je o 20% ľahšia a tenšia, ako štandardná športová bunda.
 • V roku 2020 predstavila značka najnovšiu inováciu v podobe technológie Lifa Infinity Pro, ktorá má doposiaľ najvyššie parametre priedušnosti a zároveň aj vodeodolnosti. Výborne sa hodí do aktívneho horského prostredia - na lyže, skialp či turistiku. Spolu s technológiou Helly Tech Profesional ide o extrémne vodeodolné a priedušne oblečenie.

Filtrovať produkty