Cyklistické rukavice

Cyklistické rukavice tvoria základnú výbavu každého cyklistu. Dopomáhajú stabilizovať úchop, zlepšujú pohodlie a celkové ovládanie bicykla. Chránia vaše prsty a dlane pred odreninami a pri pádoch z bicykla. Najčastejšie sa rukavice rozdeľujú na bez prstové (využijete v teplom počasí) a celoprstové, ktoré vás ochránia v prípade chladnejšieho počasia. Neváhajte a zavolajte nám na tel. čísle 0919 066 704 alebo na info@najsport.sk.

Cyklistické rukavice

Pre väčšinu cyklistov je dobrý pár detských, pánskych alebo dámskych cyklistických rukavíc nevyhnutný pre optimálne pohodlie, ako aj ochranu pred vetrom, dažďom, chladom a možnými nehodami. Počas jazdy sú často vyhľadávané aj cyklistické okuliare, ktoré vám poskytnú množstvo výhod a spríjemnia jazdu. Prečítajte si náš blogový článok, ako si vybrať kvalitné cyklistické okuliare, kde sme vám ponúkli zopár rád, ako si vybrať tie správne cyklistické okuliare.

Prečo sú cyklistické rukavice také potrebné?

Cyklisti budú ťažiť z dodatočnej priľnavosti a ochrany, ktorú ponúkajú cyklo rukavice – zabraňujú skĺznutiu spotených rúk z riadidieľ alebo ponúkajú ochranu dlaní v prípade nehody. Rukavice sa líšia cenou a použitím, od ľahkých letných rukavíc, ktoré ponúkajú základnú mäkkosť a ochranu proti nárazu, až po vysoko technické a úplne odolné zimné rukavice do chladných podmienok. Druh cyklistických rukavíc, ktoré si vyberiete, budú závisieť od typu športu, ktorý máte radi (rukavice na MTB, ako napríklad cyklistické rukavice fox, alebo cestnú cyklistiku) a od poveternostných podmienok, v ktorých sa nachádzate (zimné cyklistické rukavice sú zateplené a vetruodolné, letné cyklistické  rukavice budú ľahšie a priedušnejšie).

Posúďte svoje priority podľa toho, aký druh jazdy a v akom počasí robíte, a podľa toho si vyberte svoje nové cyklistické rukavice. Niektoré z hlavných faktorov, ktoré dizajnéri berú do úvahy pri výrobe rôznych typov rukavíc, sú priedušnosť, ochrana, nepremokavosť, priľnavosť a udržateľnosť tepla.

rukavice-castelli-spettacolo-ros-black-red

Ako si vybrať tie správne cyklistické rukavice?

Druh cyklistických rukavíc, ktoré si vyberiete, budú závisieť od typu športu, ktorý máte radi (cyklistické rukavice na MTB a cestnú cyklistiku) a od poveternostných podmienok, v ktorých sa nachádzate (zimné cyklistické rukavice budú teplejšie a vetruodolné, letné cyklistické rukavice budú ľahšie a priedušnejšie).

Cyklistické rukavice na MTB

Tieto rukavice zvyčajne ponúkajú vyššiu úroveň ochrany proti nárazu vďaka tvrdším materiálom a konštrukcii a vonkajšiemu pancierovaniu vo forme lisovaných plastových panelov alebo panelov z uhlíkových vlákien. Mnohí cyklisti horskej cyklistiky sa rozhodnú pre cyklistické rukavice s ochranou pred tŕňmi a vegetáciou na trailoch, ktorú im poskytuje pár ľahkých celoprstových cyklistických rukavíc, ktoré možno použiť aj v miernejších jesenných a zimných dňoch. Odporučili by sme vám fox rukavice (cyklistické rukavice fox), ktoré sú často zamerané práve pre MTB.

Damske-rukavice-Sportful-WS-Essential-2-W-Glove-Cierne-Ruzove

Letné cestné rukavice

Pre letnú cyklistiku poskytujú tradičné bezprstové cyklistické rukavice ďalšiu úroveň zmäkčenia medzi rukami a riadidlami pomocou extra polstrovania dlane alebo ergonomických gélových vložiek na drahších modeloch. Tieto rukavice tiež chránia ruky pred zodretím dlaní pri páde.

Celoprstové cestné rukavice

Počas chladnejších jesenných a zimných dní sa mnohí jazdci rozhodnú pre niečo, čo poskytuje ďalšiu vrstvu tepla. Vetruodolné a nepremokavé celoprstové rukavice sa často vyrábajú s použitím priedušných mikroporéznych membránových tkanín, ktoré zabraňujú premokaniu a umožňujú odvádzanie vlhkosti. Medzi funkcie, na ktoré si treba dať pozor, patria silikónové končeky na prstoch pre zlepšenie ovládania brzdových a radiacich pák, ako aj reflexné lemovanie pri dochádzaní, napríklad do práce.

Detské cyklistické rukavice

Chráňte ruky a prsty mladých jazdcov s verziami MTB rukavíc pre dospelých v mládežníckej veľkosti. Detské cyklistické rukavice MTB majú všetky skvelé vlastnosti rukavíc pre dospelých (priedušnosť, savosť, ochrana, teplo atď.) a sú dostupné aj v celoprstových cyklistických rukaviciach.

cyklisticke-rukavice-fox-pink

Ku kvalitným cyklistickým rukaviciam je ideálne kombinovať cyklistické dresy, bundy a nohavice, ktoré zvyšujú komfort, pohodlie a bezpečnosť jazdy.

Detské Rukavice Woom Red
20,00 €

Detské Rukavice Woom Red

Detské Rukavice Woom Blue
20,00 €

Detské Rukavice Woom Blue

Ï