Jarné a jesenné bundy Skladom - ihneď k odberu

Jarné a jesenné, teda prechodné bundy, majú široké použitie nielen v turistikeskialpinizme, ale aj v bežných športových aktivitách akým je napríklad beh, kolobežkovanie či cyklistika. Vyberte si z našich kvalitných značiek, napríklad Goldbergh či Helly Hansen. Radi vám poradíme alebo zodpovieme prípadné otázky na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Jarné a jesenné bundy Skladom - ihneď k odberu

Rozdelenie prechodných búnd podľa materiálov

Flisová bunda

Flisová bunda je perfektnou voľbou v prípade priaznivých podmienok. Teploty ešte nie sú tropické ani mrazivé, ale napriek tomu, že je flis teplý, je to tiež veľmi priedušný materiál, a preto sa perfektne hodí na šport a iné outdoorové aktivity. Jeho výhodou tiež je, že je veľmi univerzálny a poslúži vám aj na jeseň ako teplá vrchná vrstva a v zime ako stredná vrstva pod bundu. Problém však nastáva, keď podmienky v ideálnom prípade prestanú byť. Flis síce neabsorbuje príliš veľa vody, ale je to materiál, ktorý nemá ani vetruvzdorné, ani vodotesné vlastnosti, preto by ste v batohu mali mať aj alternatívy.

bunda-goldbergh-jabet-hooted-jacket-white

Vetruodolná bunda

Bundy odolné voči vetru sú vynikajúce z mnohých dôvodov - sú ľahké, ľahko ich zbalíte a často majú vodoodpudivú úpravu, ale nie sú vodotesné, takže sú priedušnejšie. A viete, že na jar je odolnosť proti vetru viac než žiadaná, najmä pre športovcov, ktorí trávia čas v prírode. Vodoodpudivá povrchová úprava má však ďaleko od toho, čo je hydroizolačná vrstva. Ochráni vás pred sviežim jarným mrholením, ale nie pred silným dažďom. Môžete to vyriešiť buď pláštenkou do batohu, alebo si zaobstarať bundu, ktorá zvládne všetky nástrahy počasia súčasne.

crew_insulator_jacket_w-removebg-preview

Vodeodolná bunda

Takáto bunda je komplexným riešením, ktorá má všetky potrebné vlastnosti, ale zároveň nemajú tepelnú izoláciu, aby boli prospešné aj pri vyšších teplotách. Dať dohromady takú bundu je skutočná výzva a vyžaduje si špičkové materiály, čo sa však zákonite prejavuje na vyššej cene.

Výhodou je, že vám taká bunda poslúži počas všetkých štyroch sezón. Je dostatočne priedušná, má všetky potrebné vlastnosti, ktoré vás ochránia pred dažďom a vetrom, ale zároveň vám poskytne dostatok priestoru na nanesenie izolačných vrstiev, aby ste ju mohli používať aj v zime. Základným kritériom pri výbere je vodeodolnosť, priedušnosť a hrejivosť. Jarná a jesenná bunda vám musí dobre sedieť a spĺňať základné technické parametre.

damska-bunda-helly-hansen-loke-jacket-lilatech-1-removebg-preview

Filtrovať produkty