Lyžiarske okuliare

Lyžiarske okuliare predstavujú nenahraditeľného spoločníka každého moderného lyžiara. S výberom vám poradia naši odborníci na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk. Všetky informácie ohľadom výberu nájdete v text nižšie alebo v našom blogu.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Lyžiarske okuliare

Ako vybrať ideálne lyžiarske okuliare

Lyžiarske okuliare spolu s lyžiarskou prilbou a rukavicami sa stali neodmysliteľnou súčasťou lyžiarskej výstroje. Poskytujú nespočetné množstvo výhod, práve preto sú na svahu absolútnou samozrejmosťou. Disponujú radom najlepších technológií na ochranu zraku a tváre lyžiara. Okuliare si vyberáte podľa špecifických parametrov, ako je UV filter, polarizačný filter, kontrastný filter (HD, FLD a Prizm), typ zorníka (zrkadlový alebo fotochromatický) a svetelných podmienok na svahu, ktoré ovplyvňujú priepustnosť zorníka. V praxi rozlišujeme základne typy podľa priepustnosti od S0 až po S4. V našom článku nájdete podrobné informácie ohľadom správneho výberu, na čo si dať pozor, aký materiál a typ okuliarov vyberať - Ako vybrať lyžiarske okuliare.

Hľadáte kvalitné lyžiarske okuliare?

 • Lyžiarske okuliare Dynafit - Doprajte si overené okuliare Dynafit, ktoré vám poskytnú super výkon a pohodlie. Vyberte si ideálne okuliare na skialpinizmus Speed, TLT Pro alebo iné.
 • Lyžiarske okuliare Atomic - Vyberte si najinovatívnejšie lyžiarske okuliare Atomic so super širokým zorným poľom. Okuliare disponujú top technológiami s povrchovou úpravou proti zahmlievaniu. Vyberte si z modelov Savor, Savor HD, Savor Big Stereo, Savor Photo, Four, Revent a Count 360.
 • Lyžiarske okuliare Blizzard - Sú ideálnym spoločníkom na každej lyžovačke. Vyberte si pánske, dámske alebo detské modely a nenechávajte nič na náhodu. Blizzard vyrába špičkové okuliare, ktoré splnia požiadavky aj najnáročnejších zákazníkov, vyskúšajte napr. model 905, 933 alebo 906.
 • Lyžiarske okuliare Oakley - Vyberte si jednu z najpopulárnejších značiek lyžiarskych okuliarov. Sú vysoko kvalitné, štýlové a poskytujú maximálnu ochranu očí v akýchkoľvek svetelných podmienkach. Už od roku 1975 sú jednotkou na trhu s okuliarmi. Vyskúšajte model Flight Deck, Flight Tracker, Fall Line L, Line Miner a vyskúšajte jedinečné šošovky Prizm Snow.
 • Lyžiarske okuliare POC - Lyžiarske okuliare od značky POC boli vyvinuté tak, aby poskytovali výnimočnú ochranu, pohodlie a zlepšili vaše každodenné pôžitky. Vyberte si z prepracovaných modelov ORB, Zonula, Nexal, Fovea, Retina, Opsin, Lobes, Pocito a iné.
 • Lyžiarske okuliare Rossignol - Dizajnové lyžiarske okuliare od Rossignolu boli navrhnuté s najlepšími technológiami na ochranu vašich očí pred UV žiarením a nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Vybrať si môžete závodné, komerčné i freeridové modely, ktoré ocení každý lyžiar. Vyberte si s modelov Magne Lens, Ace AMP, Spiral, Maverick, Airis Zeiss, Hero, Raffish a iné.
 • Lyžiarske okuliare Salomon - Doprajte si dámske, pánske i detské lyžiarske okuliare, ktoré chránia vaše oči a filtrujú až 100 % škodlivého UV žiarenia. Okrem toho znižujú únavu očí spôsobenú príliš jasnými podmienkami, chránia vás pred vetrom, snehom a cudzími predmetmi. Vybrať si môžete okuliare od S0 po S4 do rôznych svetelných podmienok. K dispozícií sú modely Aksium, Radium, Ivy, LO FI, S/View, Juke, Kiwi a iné.
 • Lyžiarske okuliare Uvex - Vyberte si pohodlné a dobre sadiace lyžiarske okuliare od značky Uvex. V ponuke nájdete model Downhill, Athletic, Element, Topic, Saga, Scribble, DH, g.gl, Compact, Contest, Speedy a iné dámske, pánske i detské.

Základne rozdelenie a typy lyžiarskych okuliarov

 • Prvým a najpodstatnejších rozdelením zorníkov, ktorý vás bude zaujímať je UV filter. Najúčinnejšiu ochranu proti škodlivému UV žiareniu poskytuje filter UV 400, ktorý pohlcuje takmer 100 % UV.
 • Niektoré lyžiarske okuliare majú iba jedno sklo, ktoré nie je vymeniteľné. Najnovšie však značky dávajú prednosť univerzálnosti a pridávajú do svojich balení náhradne, resp. vymeniteľné zorníky. Tie môžete používať podľa aktuálnych svetelných podmienok na svahu. Ak je premenlivé počasie zvolíte S1 alebo S2, naopak na slnečné (jasné) použijete S3.
 • Fotochromatické zorníky reaguje na množstvo svetla vplyvom ktorých sa stmavňujú alebo rozjasňujú.
 • Zrkadlové zorníky odrážajú škodlivé UV žiarenie priamo od svojho povrchu, tým pádom nepohlcujú toľko svetla a sú vhodné do jasného a slnečného počasia.
 • Medzi špeciálne filtre s úpravou kontrastu môžeme zaradiť HD a FLD zorníky, ktoré používajú značky Atomic, POC a Bolle. Značka Oakley používa na vykreslenie kontrastov špeciálne patentované filtre s Prizm technológiou.
 • Pri výbere si dávajte pozor na zahmlievanie - väčšina okuliarov má špeciálnu antifog úpravu. Táto tenká vrstva bráni zahmlievaniu. Dôležité sú tiež vetracie otvory, ktoré prirodzene regulujú teplotu.
 • Prevedenie priezoru môže byť ploché, sférické alebo cylindrické.
 • Ak nosíte dioptrické okuliare oceníte lyžiarske okuliare s technológiou OTG (over the glasses).
 • Zaujímavosťou je polarizačný filter, ktoré dopomáha UV filtru pohlcovať škodlivé slnečné žiarenie.

Lyžiarske okuliare

Svetelné podmienky a zorniky lyžiarskych okuliarov

Počasie a svetelné podmienky na svahu bezprostredne ovplyvňujú na správny výber lyžiarskych okuliarov. V našej ponuke nájdete veľké množstvo okuliarov a farebných šošoviek, ktoré určujú konkrétne svetelné podmienky. Svetelné podmienky môžeme rozdieliť podľa kategórie filtra od S0 po S4 alebo fotochromatika.

 • S0 - Sú vhodné na nočné a večerné lyžovanie s umelým osvetlením. Majú číre resp. priesvitné sklá s priepustnosťou svetla 80 - 100 %. Zaujíma vás ako jazdiť večer? Prečítajte si článok - Vyrazte na večerné lyžovanie.
 • S1 - Hodia sa do zamračeného a hmlistého počasia. Majú svetlé farebne tónované zorníky s priepustnosťou svetla 43 - 80 %. 
 • S2 - Sú určené do polooblačného počasia a majú univerzálne použitie s dobrým pohlcovaním svetla. Majú stredne tmavé, stredne farebne tónované zorníky s priemernou priepustnosťou svetla 18 - 43 %.
 • S3 - Hodia sa do polojasného a jasného počasia s vysokou ochranou pred slnečným žiarením. Najčastejšie majú tmavé, vysoko farebne tónované alebo zrkadlové zorníky s priepustnosťou svetla 8 - 18 %.
 • S4 - Sú vhodné na ľadovec a do úplne jasného horského počasia, kde je potrebná vysoká ochrana pred slnečným žiarením. Majú tmavé zrkadlovo tónované zorníky s priepustnosťou svetla len 3 - 8 %.
 • Fotochromatické - Predstavuje špeciálnu kategóriu filtra, ktorý sa prispôsobí aktuálnym svetelným podmienkam na svahu. V praxi to znamená že pokiaľ je počasie jasné zorník automatický stmavne. Naopak keď sa zamračí zorník za nejaký čas vybledne. Tento spôsob mení priepustnosť svetla podľa kategórie fotochromatického skla. Niektoré značky ponúkajú priepustnosť v rozsahu S1 - S3, iné napr. S1 - S2 alebo S2 - S3. Všeobecne však platí, že prechod na stmavenie šošovky (prechod na svetlo) je rýchlejší, ako spätné vyblednutie šošovky (prechod do tmy).

Farebnosť priezoru lyžiarskych okuliarov

Farebnosť zorníka je špecifickou záležitosťou vzhľadom na individuálne vnímanie farieb. Vyberte si farbu, ktorá vám bude vyhovovať a spĺňať všetky parametre a požiadavky. Zorníky s oranžovým, žltým, ružovým alebo červeným sklom blokujú viac modrého svetla z farebného spektra. To umožňuje lepšie vnímať kontrast, nerovnosti na svahu a v zornom poli. Tieto druhy zorníkov sa hodia do univerzálnych, premenlivých ako i horších svetelných podmienok. Do jasných podmienok sa hodia tmavé a zrkadlové zorníky, ktorých farba je šedá alebo zelená. Takýto typ priezoru pomáha vnímať prirodzené spektrum farieb

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty