Lyžiarky

Vyberte si lyžiarky, ktoré dokonalo obopnú vaše chodidlo, aby ste sa cítili ako v papučke. Hľadáte športové, rekreačné alebo výkonnostné lyžiarky? Naši odborní predajcovia vám s výberom radi poradia offline na predajni alebo aj online na tel. čísle 0919 066 704, alebo e-maile info@najsport.sk.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Lyžiarky

Na ktorejkoľvek z našich predajní Najšport vám ochotne zmeriame dĺžku, šírku a tvar chodila pomocou špeciálneho merača a následne vám odporučíme najvhodnejšiu lyžiarsku obuv. Na sklade máme niekoľko desiatok modelov od renomovaných svetových výrobcov (Rossignol, Atomic, Tecnica, Fischer, Salomon, Head a iné) v top kvalite. V ponuke nájdete pánske, dámske či detské lyžiarky za super ceny.

Okrem predaja vám ponúkame špičkový servis lyžiarok, úpravu lyžiarok na mieru bootfitting, odborné športové poradenstvo a výborný zákaznícky servis. Neviete si poradiť s výberom tých správnych lyžiarskych topánok, prečítajte si náš článok v ktorom nájdete všetky informácie od A po Z - ako vybrať tie správne lyžiarky?

Hľadáte najlepšiu značku lyžiarok?

 • Lyžiarky Atomic - Vyskúšajte špičkové lyžiarky od rakúskeho výrobcu Atomic, ktorý vás prekvapí svojou kvalitou, precíznym rakúskym dizajnom, mimoriadným pohodlím a tepelným komfortom v jednom. Navyše všetky vyššie modely je možné vďaka technológií Memory Fit tepelne prispôsobiť. Okrem toho tu nájdete top technológie ako Thinsulate Insulation, Legendary Hawx Feel, Step In a mnoho iných. Vyskúšajte top modely pre zjazdové, all-mountain či freeride lyžovanie - Hawx Ultra, Prime, Magna, Redster STI a CS, Hawx XTD Ultra a Prime.
 • Lyžiarky Tecnica - Zažite kvalitu s pohodlnými a odolnými lyžiarkami Tecnica. Spoznajte radu lyžiarok pre začiatočníkov i profesionálov - Firebirt, Mach, Mach1, Mach Sport, Cochise či Zero G. Na svoje si prídu dámy, páni i deti. V našej širokej a pestrej ponuke nájdete univerzálne, zjazdové, all-mountain, freeride či skialpinistické lyžiarky naozaj pre každého. Čerešničkou na torte sú top technológie od nahrievania, cez pohodlnú papučky až po Gripwalk.
 • Lyžiarky Fischer - Doprajte svojím nohám pohodlie s kvalitnými lyžiarkami Fischer. Táto značka sa pýši už takmer 100 ročnou tradíciou vo výrobe lyží, lyžiarok a lyžiarskeho vybavenia pre rekreačných športovcov i profesionálov po celom svete. Spoznajte špičkové raceové lyžiarky RC4 Podium alebo model pre celodenné pohodlné lyžovanie RC4 The Curv. Na svoje si prídu aj nadšenci freeridu v podobe modelu Ranger či skialpinisti, ktorých potešia lyžiarky Translap.
 • Lyžiarky Head - 70 ročné skúsenosti spoločnosti Head hovoria sami za seba. K dispozícií máme modely Raptor, Formula, obľúbený model Edge či Kore. Head podobne, ako Atomic sa zameriava predovšetkým na maximálne pohodlie a funkčnosť lyžiarky. Nesmie samozrejme chýbať ani technológia nahrievania skeletu Perfect Fit.
 • Lyžiarky Salomon - Vyberte si zo špičkových dámskych, pánskych či detských lyžiarok. Na sovje si prídu nadšenci zjazdového lyžovania, freeridu či skialpu. V našej ponuke nájdete obľúbené modely S/Pro, S/Max, S/Race, Team, X-Pro či QST Access.
 • Lyžiarky Rossingol - To najlepšie na záver! Predstavuje vám špičkové francúzske lyžiarky Rossignol, ktoré majú 110 ročnú tradíciu výroby. Vyskúšajte model Allspeed a Pure pre najlepší pocit počas celodennej lyžovačky. Máme tu niečo aj pre skúsených lyžiarov. Modelová rada Hero patrí medzi najobľúbenejšiu. Na svoje si prídu aj freridový, all-mountain či skialpový jazdci, pretože model Alltrack, Alltrack Elite či Track sú priamo stvorené na jazdu mimo zjazdovky.

Ako si vybrať správne lyžiarky?

Kvalitné lyžiarky sú základom každého lyžiarskeho výstroja. Správny výber by mal pozostávať z troch základných parametrov - veľkosť chodidla, šírka chodidla a flex index lyžiarky. Ideálny spôsob je zmerať si dĺžku chodidla u nás v predajni prostredníctvom špeciálneho meracieho prístroja.

Vždy si nohu merajte v hrubej lyžiarskej ponožke, resp. tak ako ste zvyknutý chodiť lyžovať. Skúšanie lyžiarok vám zaberie desiatky minút a výber tej správne niekedy až hodinu. Preto si vyčleňte dostatok času a poriadnu dávku trpezlivosti. V našom článku sa tiež dozviete - ako si rýchlo a jednoducho obuť lyžiarky.

Lyžiarky

Ako správne vybrať detské lyžiarky?

Detské nohy neustále rastú, preto je výber správneho druhu a veľkosti detských lyžiarok veľmi dôležitý. Predchádzať častému kupovaniu nových lyžiarok výberom väčších topánok sa neodporúča, aj napriek tomu, že to môže vyzerať ako lákavý nápad. Lyžovanie v príliš veľkých lyžiarkach je nebezpečné, keďže môže viesť k strate kontroly a tým pádom aj k pádu, alebo úrazu.

Detské lyžiarky by sa mali skúšať s už nazutými lyžiarskymi ponožkami. V prípade, že lyžiarka sedí správne, pri státí s narovnanými nohami by sa mali prsty dieťaťa jemne dotýkať prednej časti topánky. V momente pokrčenia kolien sa prsty od prednej časti lyžiarky odtiahnu. Lyžiarky by mali byť počas celej doby skúšania zapnuté, a jednoduché by malo byť aj ich nazúvanie, či vyzúvanie.

Celý proces si môžete uľahčiť výberom vnútornej vložky. V takomto prípade je možné jednoduchšie odskúšať, ako ďaleko od špičky topánky má dieťa prsty. Vzhľadom na to, že vložka postupom času stráca svoju hrúbku, mala by na nohe sedieť presne (nadmerok je možný maximálne do 1 centimetra v zapnutých lyžiarkach). Pri zapnutých lyžiarkach je možné nadmerok vyskúšať vložením jedného prsta do topánky v zadnej oblasti nad pätou.

Veľkosť lyžiarky

Je udávaná v centimetroch teda v mondopoint (MP). Stále však prevláda fáma, že si musíte kupovať o pol čísla alebo o číslo väčšie lyžiarky. Tie sa zásadne kupujú presne na nohu, pretože vplyvom lyžovačky (tlaku, tepla a potu) vnútorná papuča mierne povolí približne 3 - 4 mm, záleží to však od konkrétnej značky lyžiarky. Pri skúšaní vždy zapínate klipsne smerom z hora nadol, kvôli fixácií päty a celého chodila. Následne sa postavte do lyžiarskeho postoja, pričom špička a prsty nesmú v žiadnom prípade tlačiť. Pomôcť si tiež môžete praktickou tabuľkou veľkosti lyžiarok pre deti a dospelých. Okrem toho v článku vám odpovieme na všetky dôležité otázky ohľadom výberu vhodnej veľkosti lyžiarskych topánok.

Šírka chodila

Sa meria na špeciálnom merači a je označená v milimetroch (mm).

 • Užšie varianty lyžiarskych topánok majú šírku do 89 mm.
 • Stredne široké lyžiarky sú široké do 100 mm do 102 mm.
 • Veľmi široké lyžiarky majú šírku do 104 mm.

Väčšina výrobcov tento rozmer udáva priamo na lyžiarkach, alebo je jednoducho označený písmenami:

 • Tecnica označkuje LV do 90 mm, MV do 100 mm a  HV do 102 mm (pri veľkostí 26.0 MP).
 • Atomic ich označuje ako Ultra (úzke), Prime (stredne široké) a Magna (široké).

Flex index (index tvrdosti lyžiarky)

Určuje tvrdosť skeletu lyžiarky. Za najtvrdšie pretekárske lyžiarky sa považuje skelet od 130 do 140, stredne tvrdé športové lyžiarsky od 100 do 120, rekreačné od 70 do 90 a začiatočnícke od 40 do 70. Táto kategória sa líši v závislosti od mužov, žien a detí. Na väčšine športových a rekreačných lyžiarkach si viete regulovať tvrdosť lyžiarky prostredníctvom skrutiek na zadnej strane, najviac však o flex index 10 (napr. 120 sa zmení na 110 a pod.).

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty