Cestné elektrobicykle Trek

Vyberte si ľahký a výkonný cestný elektrobicykel. Osobný e-shop poradca +421220924810. Radi vám poradíme na našich predajniach v BratislaveTrenčíne a na Kubínskej holi. Cestná e-cyklistika zažíva na Slovensku nevídaný boom. Doprajte si kvalitné pretekárske, aero, triatlónové alebo vytrvalostné cestné elektrobicykle.

Cestné elektrobicykle Trek

Vedeli ste, že cestná cyklistika a elektrocyklistika zažíva v našej krajine obrovský boom. Svedčia o tom aj úspechy slávnych slovenských jazdcov na Giro di Italia a na Tour de France. Základnou vlastnosťou týchto bicyklov je nízka váha, úzky rám, kvalitné komponenty, nízko položené riadidlá (barany), úzke plášte a najčastejšie 28" kolesá. Okrem toho býva súčasťou týchto e-bikov aj výkonný elektromotor a batéria, ktorá je zabudovaná priamo v ráme toho dvojkolesového tátoša.

Cestné elektrické bicykle

Ako vybrať vhodný cestný elektrobicykel

Už na prvý pohľad sú výrazne iné od krosových či horských bicyklov. Pri výbere by ste mali pamätať na týchto 5 faktov:

  1. Kde budete s e-bikom jazdiť (Dlhé trate, asfalt, výkonnostné preteky, rekreačne, víkendovo, športová jazda a pod.)
  2. Aké sú vaše ciele do budúcna a koľko chcete tomu venovať čas (Aktívny tréning, príležitostná jazda, dosahovanie konkrétných cieľov, súťaže a pod.)
  3. Parametre jazdca (Hmotnosť jazdca, výška, dĺžka rúk či nôh)
  4. Parametre cestného elektrobicykla (Aká je kapacita batérie, aký výkon ma elektromotor, aké režimy jazdy ponúka a pod.)

Základné rozdelenie cestných e-bikov

  • Rekreačné cestné elektrobicykle - Tieto e-bike sa hodia na prekonávanie dlhých vzdialenosti. Svojmu jazdcovi poskytujú dostatočnú mieru pohodlia vďaka prepracovanej geometrií bicykla. Hodia sa na unverzálne použitie pre bežných jazdcov.
  • Pretekárske cestné elektrobicykle - Uprednostňujú úsporu hmotnosti, výkon pred samotným komfortom. Disponujú agresívnejšou geometriou rámu. Pretekár je v nižšej polohe, ktorá umožňuje športový posed.
  • Vytrvalostné cestné elektrobicykle - Sú vhodné pre prekonávanie najdlhších vzdialenosti a poskytujú jazdcovi vzpriamenú pozíciu. Sú vhodné na triatlón a vytrvalostné cyklistické disciplíny.

Výber vhodnej veľkosti kolies a rámu

Je najdôležitejším faktorom pri výbere správneho cestného elektrobicykla. Výber správnej veľkosti závisí od výšky cyklistu a dĺžky nôh. Na základe toho si vyberiete správnu veľkosť bicykla. Nezabúdajte však na fakt, že tabuľka výberu poskytuje len informačný charakter. Konkrétne veľkosti udáva každý výrobca individuálne.

Vyberte si ideálnu veľkosť cestného bicykla

Výška cyklistu Dĺžka nôh Veľkosť bicykla
150 - 153 cm 71 - 73 cm 44 cm
153 - 158 cm 72 - 75 cm 48 cm
158 - 163 cm 74 - 77 cm 50 cm
163 - 168 cm 76 - 79 cm 52 cm
168 - 174 cm 78 - 82 cm 54 cm
180 - 185 cm 81 - 85 cm 56 cm
185 - 190 cm 84 - 87 cm 58 cm
185 - 190 cm 86 - 90 cm 60 cm
190 - 195 cm 89 - 92 cm 62 cm

Správny vyber elektropohonu je základom

Tieto cestné elektrické bicykle využívajú na pohon malé, no za to efektívne motory od značky Fazua. Najnovšou novinkou je motor Fazua Evation s podporou do 25 km/hod. Najčastejšie sa používa elektromotor o výkone 250 W.

Z čoho je zložený rám cestného elektrického bicykla?

Rámy cestných e-bikov môžeme rozdeliť do 3 základných kategórií rámov s ktorými sa bežne stretnete:

  • Oceľové - Nachádzajú sa na najlacnejších e-bikoch. Pri cestných modeloch sa spravidla takmer vôbec nepoužívajú a nájdete ich len na starých modeloch.
  • Hliníkové - Jedná sa o najviac používanú variantu materiálu. Má výborne vlastnosti, je pružný, veľmi ohybný a pomerne lacný.
  • Karbónové - Sú to najdrahšie rámy. Ich cena sa pohybuje od 1500 €. Majú nízku váhu, vysokú pevnosť, výborné aerodynamické vlastnosti, pružnosť a sú náchylnejšie na prasknutie v prípade bočného nárazu.

Okrem toho sú aj váhovo limitované napr. cestné bicykle od značky Trek majú hmotnostný limit do 125 - 136 kg. Tu však musíme zarátať aj váhu samotného bicykla, jazdca, nákladu a dostávame sa na najvyššiu hmotnosť jazdca 110 kg. O niečo vyššie hmotnostné limity má napr. značka Ghost či GT tu je to maximálne 115 - 120 kg (v závislosti od modelu).

Filtrovať produkty