Sidas

Objavte špičkové športové vložky a ortopedické pomôcky značky Sidas. Kvalita, patenty, dlhoročné skúsenosti a testovanie nových produktov, jednoducho Sidas musíte vyskúšať či už nosíte obuv, lyžiarky alebo skialpy. S výberom vám poradíme offline aj online na tel. čísle 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tejto značke.

Sidas

Vyskúšajte jedinečné orotopedické vložky, pomôcky a príslušenstvo od značky Sidas a svoje rozhodnutie určite neoľutujete. Jedná sa o kvalitné produkty testované odborníkmi, technologicky inovované, za použitia najmodernejších materiálov, odporúčane lekármi a ortopédmi po celom svete. Ak ste lyžiar, bežkár, skialpinista, turista, horolezec, bežec alebo akýkoľvek iný športovec, tak siahnite po športových vložkách, ktoré razantne zlepšia váš komfort pri nosení, pohodlie, odstránia zdravotné problémy a zlepšia celkový dojem z chôdze.

Sidas logo

Sidas od histórie po súčasnosť

Značka Sidas bola v založená v roku 1975 Davidom Loicom, ktorý pri svojich bežných potulkách po pláži spozoroval otlačky svojich chodidiel a prišiel s novou myšlienkou - práve to bol rozhodujúci moment pre založenie vlastnej značky. Už na začiatku 70. rokov bol ambasádorom značky Trappeur. Jeho cieľom bolo, aby boli francúzske lyžiarske topánky pohodlnejšie, ako tie od amerických výrobcov. Vytvoril tak úplne novú vložku, ktorá bude tvarovaná presne podľa nohy. 

Spočiatku si musel vystačiť s materiálmi a postupmi, ktoré našiel doma. Neskôr sa však k nemu pridali ďalší dvaja spoločníci Martin JacquesGabriel Pellicot. Takto mohla vzniknúť značka Sidas. 

Ďalej nasledovali roky výskumu, zbierania patentov a vymýšľania najnovších technológií. K menu značky sa postupne pridávali významný lekári a ortopédi s celého sveta - s cieľom vytvoriť niečo nové a prelomové. V roku 1996 získali špeciálnu cenu za inovácie a dostali sa do obrazu médií po celom svete. Postupne získavali ďalšie ocenenia ISPO Awards 2008 a 2013, Outdoor Awards 2011.

Najnovšie technológie značky Sidas

  V roku 2009 spoločnosť SIDAS preukázala svoj záväzok voči ekologickým obchodným praktikám výstavbou nového ekologicky navrhnutého sídla a implementáciou silnej ekologickej politiky. Technológie značky Sidas umožňujú uspokojiť potreby každého typu chodidla. Poskytujú optimálny komfort vďaka personalizácii športových vložiek a vložiek do lyžiarok. Ako teda rozdeľujeme vložky:

  • Universal 3D - Majú anitibakteriálnu úpravu, dostať ich v troch typoch (nízka, stredná a vysoká klemba), majú gélovú vložku, vystužený rám, anatomické tvarovanie a disponujú tak ako všetky ostatné technológiou podpory klemby chodidla.
  • 3D Feet Run - Je určená pre beh a všetky dynamické športy vrátane lyžovania, skialpu a pod. Rozdeľujú sa na nízku, strednú a vysokú klembu chodidla. Disponujú špeciálnou tvrdenou úpravou, gélovou vložkou ktorá tlmí nárazy a špeciálnym tvarovaním vhodným pre šport.
  • Custom - Sú určené na tvarovanie "bootfitting" na mieru pre zákazníkov (určené najmä pre profesionálnych športovcov)
  • Flashfit - Sú určené pre bežcov a pre všetky univerzálne športy. Vyrobené sú zo špeciálnych temoplastických materiálov, ktoré sa dajú prispôsobiť ku každému typu chodila. Majú až 75% prispôsobenie pre konkrétny typ chodidla. Sú dostupné vo všetkých troch typoch.

  Filtrovať produkty