Nohavice

Obzeráte sa po kvalitných, funkčných a pohodlných športových nohaviciach? V našom internetovom obchode nájdete všetko čo budete potrebovať do chladného zimného, ale aj teplého letného počasia. S výberom vám poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo na info@najsport.sk. Sme tu pre vás online aj offline.

Nohavice

V našej širokej ponuke nájdete nohavice na šport aj voľný čas. Na svoje si prídu nadšenci turistiky, lyžovania, snowboardingu, skialpinizmu, bežeckého lyžovania, turistiky či horolezectva. Nové zimné nohavice vás oslovia nielen špičkovou kvalitou, ale aj dokonalým dizajnom a cenou. Neváhajte a zastavte sa v niektorej z našich predajní, kde vám s výberom radi a ochotne poradia naši skúsení športoví asistenti alebo "čítajte ďalej" a dozviete sa viac info o tom, ako vybrať ideálne nohavice.

Siahnite po nohaviciach od overených výrobcov, ako je Dynafit, Crazy Idea, Spyder, Goldbergh, Atomic, Fischer, Rossignol, Helly Hansen, Roxy, Quicksilver a mnoho iných, ktoré vám zaručia spokojnosť a pohodlné nosenie kdekoľvek sa vyberiete. "Čítajte ďalej" a poradíme vám, ako si vybrať vhodné nohavice.

Ako vybrať ideálne nohavice

Pri rozhodovaní, aké nohavice si budete kupovať je dôležité sa zamerať a zodpovedať si niekoľko kľúčových otázok:

  • Kde plánujete nové nohavice nosiť, resp. na aký účel ich budete používať (napr. na letnú turistiku, zimnú lyžovačku, horolezectvo a pod.).
  • Akým športovým alebo voľnočasovým aktivitám sa plánujete venovať (napr. skialpinizmus, turistika, lyžovanie, do mesta a pod.).
  • Aký materiál, parametre, funkčnosť od nohavíc vyžadujete (napr. Gore-Tex alebo eVent membrány, zateplenie Primaloft, vetruodolnosť Windstopper, funkčnú vrstvu Polartec, pohodlnosť a pružnosť Tecnostretch a mnoho iných)
  • Aký strih, látku, veľkosť, farbu preferujete (napr. výška a tvar vašej postavy, veľkosť a obvod bokov, šírka a dĺžka nôh, farebné kombinácia alebo zladenie celého setu do jednej farby, syntetické alebo prírodné textílie a pod.)

Ako rozdeľujeme nohavice

Krátke nohavice

Krátke nohavice sú určené na teplé letné, prípadne jarné počasie. Hodia sa na voľnočasové aktivity, ako aj aktivity v horách (turistika, prechádzky, horolezectvo). Sú zamerané prevažne na funkčnosť, dobré odvádzanie vlhkosti pri fyzickej aktivite. Toto oblečenie rýchlo schne, býva často odolné voči oderom a maximálne elastické a pružné do všetkých 4 smerov, aby vás neobmedzovalo v pohybe.

Krátke nohavice

Outdoorové nohavice

Outdoorové nohavice (turistické alebo horolezecké nohavice) sú vyrobené z funkčných materiálov, ktoré majú výborne termoregulačné vlastnosti. V chladnom horskom prostredí vás zahrejú, rýchlo odvádzajú pot do vonkajšej časti látky a často bývajú nepremokavé. Takéto nohavice sú často vodeodpudivé s vonkajšou DWR úpravou (softshellové nohavice) alebo už s konkrétnou membránou (hardshellové nohavice) napr. Gore-Tex a eVent, ktorých vodné stĺpce sa môžu pohybovať od 20 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 15 000 g/m2/24 hod.

Outdoorové nohavice

Sukne

Sukne sa výborne hodia pre nežné pohlavie. Dámy ocenia ich praktickosť pri turistike, prechádzkach a pohybe v horskom prostredí. Disponujú často funkčnými a materiálmi s dobrou izolačnou vlastnosťou (napr. Primaloft, Thinsulate alebo kačacie perie) a vetruodolnými parametrami (napr. membrána Windsotpper).

Sukne

Lyžiarske nohavice

Lyžiarske nohavice sú určené na lyžovačku. Takéto nohavice vás ochránia v prípade nepriaznivého počasia pred zimou, vetrom a snehom. Zároveň musia byť dostatočné priedušne, aby odvádzali vlhkosť do ostatných vrstiev lyžiarskeho oblečenia. Mali by spĺňať náročnejšie požiadavky na technické parametre a technológie (vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod.).

Lyžiarske nohavice

Snowboardové nohavice

Snowboardové nohavice majú veľmi podobné parametre, ako lyžiarske nohavice, avšak majú preĺžený strih, pevnejší a odolnejší materiál. Niektoré body, ako kolená, zadok sú osadené pevnejším a zosilneným materiálom. Majú rovnaké technické požiadavky, ako lyžiarske bundy (vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod., priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod. a kombinácia rôznych technológií).

Snowboardové nohavice

Skialpové nohavice

Skialpové nohavice majú ľahšiu konštrukciu, funkčnosť, vodeoodolnosť a maximálnu priedušnosť. Hodia sa do národných vysokohorských podmienok, kde sa často mení počasie a nie je ho možné úplne predvídať. Toto oblečenie je drahšie, má veľa technológií a podlieha prísnemu testovaniu v tých najnáročnejších podmienkach. Technické parametre skialpinistických nohavíc sa pohybujú od 20 000 mm/m2/24 hod. (vodeodolnosť) a 15 000 g/m2/24 hod. (priedušnosť).

Skialpinistické nohavice

Nohavice na bežky

Nohavice na bežky sú ľahké, odolné a pohodlné. Podobne, ako skialpinistické nohavice disponujú nízkou váhou, kompaktnosťou, vodeodolnosťou a priedušnosťou. Nekladú sa tu tak nároky na vysoké technické požiadavky, preto technické paramtere sa pohybujú od 10 000 mm/m2/24 hod. (vodeodolnosť) a 8 000 g/m2/24 hod. (priedušnosť).

Nohavice na bežecké lyžovanie