Značka Bontrager

Vyberte si kvalitné, trvácne a odolné cyklistické komponenty a príslušenstvo značky Bontrager. S výberom vhodných cyklodoplnkov a komponentov od renomovaného amerického výrobcu Bongrager vám radi a ochotne poradíme v Najšporte. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

V 80. rokoch v Kalifornii nadšený inžinier, mechanik, fyzik a cyklista strávil mnoho času pri kontajneroch s cyklistickým šrotom a zničenými súčiastkami. Jeho meno je Keith Bontrager a pri kontajneroch skúmal príčiny zlyhania materiálových súčiastok bicyklov. Následne sa pustil do výroby odolnejších a vylepšených materiálov, čo vyústilo do založenia firmy Bontrager, ktorá je aktuálne jednou z dcérskych spoločnosti značky Trek. Mnohé ich súčiastky môžeme nájsť na bicykloch a elektrobicykloch.

Bontrager od histórie po súčasnosť

  • V 80. rokoch v Kalifornii nadšený inžinier, mechanik, fyzik a cyklista strávil mnoho času pri kontajneroch s cyklistickým šrotom a zničenými súčiastkami.
  • Jeho meno je Keith Bontrager a pri kontajneroch skúmal ich príčiny zlyhania materiálových súčiastok.
  • Následne sa pustil do výroby odolnejších a vylepšených materiálov, čo vyústilo do založenia firmy Bontrager.
  • Leith sa snažil o to, aby boli jeho cyklistické komponenty ľahké a odolné. V 90. rokoch Bontrager vyústila z koníčku jedného nadšenca do plnohodnotného podnikania, keď Keith otvoril firmu Santa Cruz v Kalifornii, aby pre neho začali vyrábať rámy pre bicykle.
  • Postupne vyvíjali cyklistické komponenty a príslušenstvo, ako napr. predstavce, riadidlá, sedlovky, sedlá, prehadovačky, radenie a mnoho iných. Jeho práca v inžinierstve bicyklov a čo sa dizajnu tíka dosiahla uznanie a meno Keith Bontrager vstupuje do MTB siene slávy. V roku 1995 predal Keith svoju značku Bontrager Cycles koncernu Trek, čím sa oslobodil od stresu s financiami a začne sa naplno venovať navrhovaniu a testovaniu bicyklov.
  • Od tejto doby firma Bontrager dodáva na svetový trh mnoho kvalitných komponentov, ako sú plášte, zapletené kolesá a ďalšie. V roku 2003 si Lance Armstrong a jeho kolegovia z týmu USPS nasadili kolesá Bontrager na Tour De France, kde aj zvíťazili a potvrdili tak špičkovú kvalitu týchto kolies.
  • V roku 2007 Keith v spolupráci s univerzitou vo Wisconsine vyvíja sedlo InForm a posúva latku komfortu o ďalší stupeň vyššie.

Prečo si vybrať práve Bontrager?

Značka Bontrager prešla dlhú cestu vývoja od garáže a kontajnerov. V dnešnej dobe ponúka viac komponentov vo viacero kategóriách, ako kedykoľvek predtým. Keith už netrávi toľko času pri kontajneroch, a oveľa viac testuje svoje komponenty v náročných ultramaratónoch. Každopádne, značka Bontrager je sama o sebe zárukou, že každý jeden komponent nezávislý na cene, alebo hmotnosti je navrhnutý a testovaný tak, aby spĺňal prísne požiadavky na kvalitu, životnosť a odolnosť.

Filtrovať produkty