Rukavice

Hľadáte pohodlné a funkčné športové rukavice a zimné rukavice pre svoje ruky? Ste na správnom mieste. Na našom e-shope nájdete stovky kvalitných produktov za super ceny. Potrebuje poradiť s výberom vhodných rukavíc? Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu na info@najsport.sk.

Rukavice

Len na našej stránke nájdete prémiové lyžiarske, skialpové, bežkárske a snowboardové rukavice od výrobcov ako Black Diamond, Blizzard, Crazy Idea, Dynafit, Karpos, Leki, Reusch, Rossignol, Castelli, Bontrager, FOX Racing, POC a mnoho iných. "Čítajte ďalej" a dozviete sa, ako vybrať vhodné rukavice pre konkrétne športové a voľnočasové aktivity. S výberom vám poradíme online alebo offline. Taktiež vám s výberom poradia naši skúsení športoví poradcovia.

Ako vybrať vhodné rukavice?

Blíži sa zima, sneh, vietor alebo sa vonku ochladilo? V prvom rade by ste sa mali zamyslieť, na akú aktivitu budete rukavice používať. Plánujete lyžovať, bežkovať alebo len tak si plánujete vyraziť na turistiku? Ak už viete na čo budete rukavice prednostne používať, je na rade výber vhodnej veľkosti a určenia (dámske, pánske alebo detské). Ďalším dôležitým aspektom na ktorý by ste mali myslieť sú parametre, materiál, farba či technológie.

Na akú aktivitu budete rukavice používať

Budete ich potrebovať na lyže, bežky, snowboard, skialpinizmu, turistiku, horolezectvo alebo voľný čas? Každá aktivita má svoje špecifické požiadavky a samozrejme aj na rukavice. Iný typ rukavice bude vyžadovať lyžiar a iné skialpinista. Práve preto by ste mali mať jasno, kde budete rukavice používať.

Výber vhodnej veľkosti a tvaru

Výber vhodnej veľkosti by ste nemali nechať na náhodu, inak si koledujete o stuhnuté ruky, znížený komfort, nesprávne držanie palíc, zlý úchop a pod. V príliš veľkých rukaviciach vám bude zima, nakoľko si nevytvoríte dostatok tepla. Zlyhávať bude aj termoregulácia a tiež si znížite kvalitu úchopu rôznych predmetov. Naopak v malých rukaviciach sa budete cítiť nekomfortne. Budú vás tlačiť a obmedzovať v pohybe, čo tiež nie je úplne správne. Najčastejšie používané sú:

  • Prstové rukavice: poskytujú lepší úchop, kontrolovaný pohyb a univerzálnosť použitia. 
  • Palčiaky: hodí sa pre ľudí, ktorý vyžadujú tepelný komfort a pohodlie.

Parametre, materiál, farba či technológie

  • Páperie - Prírodný materiál, ktorý má výborne izolačné schopnosti a trvácnosť.
  • Primaloft - Termoregulačný syntetetický materiál (mikrovlákno) vhodný na aktívne športové využitie.
  • Thinsulate - Syntetetický materiál vyrobený z tenkých vlákien s výbornou tepelno-izolačnou funkciou s priemerom 15 mikrometrov.
  • Gore-Tex - Membrána, ktorá disponuje špeciálnou úpravou s vysokým vodným stĺpcom - do vnútra neprenikne voda a z vnútornej strany je zabezpečený odvod vlhkosti.
  • Koža - Je prírodným a dlhé roky osvedčeným materiálom. Je trvácnejšia a pružnejšia, ako iné materiály.
  • Syntentika - Je najčastejšie používaným materiálom na výrobu rukavíc. Najčastejšie sa používa polyester, nylón alebo polypropylén.

Ako rozdeľujeme rukavice

Rukavice na lyže

Lyžiarske rukavice disponujú špeciálnymi požiadavkami na zvýšenú ochranu, kvalitnejšie materiály, vodeodolnosť, priedušnosť a komfort počas lyžovačky. Rozdeľujú sa na dámske, pánske a detské. Podľa typu sa zasa rozdeľujú na prstové a palčiaky. Základom je výber správnej veľkosti, tepelný komfort, vysoký vodný stĺpec. Aktuálne na trhu dostať už aj vyhrievané lyžiarske rukavice, ktoré zvyšujú komfort používateľa.

Lyžiarske rukavice

Rukavice na snowboard

Snowboardové rukavice majú veľmi podobné požiadavky a vlastnosti na materiál a parametre. Dominujú odolné materiály, vysoká funkčnosť a vodeodolnosť. Rovnako ich rozdeľujeme na prstové a palčiaky. Na rozdiel od lyžiarskych rukavíc sú vybavené vyššou odolnosťou materiálu, ochrannými prostriedkami na dlani a prstoch, nakoľko pri snowboardingu dochádza ku vyššiemu kontaktu rukavíc so svahom.

Snowboardové rukavice

Rukavice na skialp

Skialpové rukavice sú o niečo tenšie, ako lyžiarske rukavice. Základom sú vysoké nároky na tepelnú izoláciu, vodeodolnosť, vetruodolnosť, pohodlnosť a cit v rukavici. Tiež je veľmi dôležité materiálové zloženie, ak rukavica premokne, tak aby rýchlo vyschla. Musí byť dostatočne odolná voči mrazu, snehu a vetru vo vysokohorských podmienkach.

Skialpové rukavice

Rukavice na bežky

Bežkárske rukavice poskytujú dostatočnú ochranu pre bežeckých lyžiarov, či už sa chystáte do stopy alebo mimo nej. Sú o niečo tenšie, ako lyžiarske alebo snowboardové rukavice. Často sú zamerané na komfrot, preto obsahujú vysoké množstvo strečového materiálu, priedušnú membránu (vodeodolné a priedušné) a vetruodolné vlastnosti.

Rukavice na bežky

Rukavice na bicykel

Cyklistické rukavice sa najčastejšie rozdeľujú na krátke a dlhé cyklistické rukavice. Podľa počasia a ročného obdobia, tak môžeme použiť minimálne zateplené a maximálne zateplené rukavice. Cyklistické rukavice by mali byť z vrchnej strany dostatočne elastické pre optimálne uloženie rukavice na ruke jazdca. Z vnútornej strany sú vybavené gélovou vložkou, ktorá zlepšuje úchop a zvyšuje komfort pri cyklistike.

Cyklistické rukavice